Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Кочевое пчеловодство (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Оцінка роботи в касетному павільйоні (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=4784)

Женя Д 17.11.2017 15:54

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Leytenant, ну тогда с того и нужно начинать разговор,Вам касетник просто нравиться,у вас есть основной доход и это не пчелы,но почемуто ни на одной из промышленых пасек я не видел касетников,ну кроме той что эти касетники продает,интересно почему так???

Leytenant 17.11.2017 18:52

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от Женя Д (Сообщение 208958)
Leytenant, ну тогда с того и нужно начинать разговор,Вам касетник просто нравиться,у вас есть основной доход и это не пчелы,но почемуто ни на одной из промышленых пасек я не видел касетников,ну кроме той что эти касетники продает,интересно почему так???

І мені цікаво, чому так. На промислових пасіках є можливість арендувати/ мати фури для перевезення та електрокари для завантаження і розвантаження вуликів. Їм дешевше найняти велике авто. А для 20-30 вуликів електрокару купувати не будеш, хочеш кочувати - носи руками, хочеш зимувати в приміщенні - носи руками.
А стосовно того, що мені вони подобаютьься, то я натрапив на них випадково, коли шукав для купівлі лафет. Здалися дійсно зручними. Так, коштують грошей, але і переваги свої мають...мабуть мають!:ah:

Leytenant 21.11.2017 11:22

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от beeoner (Сообщение 208957)
По температурі в павільончику що на дворі в тіні градусник одинакову Т. показував при закритих дверях і вікнах перевіряв особисто ( пінопласт 40 мм. стінки).
Нижні касети не проблема витягнув поставив на столик і оглядаєш, а от 8 або 9 касету повномедну то жесть вантаж над головою спина дякую нескаже, подумую над примітивним підйомником!

Зрозуміло, спеку в павільйоні ставимо під сумнів. Пряме сонце не пече в спину і це в плюс павільйону. Можливо, коли говорять про звичайні павільйони , то це правда, бо теплозбереження там немає і вони дійсно "пропікаються" на сонці.

zelya343 21.11.2017 13:22

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Я тоже с интересом слежу за информацией по кассетным павильонам. Но учитывая все что читаю здесь - все больше склоняюсь к точке зрения такой: он оправдан разве что на дачах, где у человека место ограничено, но есть сильное желание пчеловодить. И то только в том случае если руки из нужного места и делать его самому. Тогда действительно можно эффективно использовать место, разработав дизайн по своей ситуации. Кто-то голубей разводит и строит голубятню. А пчеловод на свой дачный домик или беседку может нахлобучить павильон. Только такой минус: планы могут поменяться, да и все мы не вечные. Если в случае чего, то простые ульи продать - не вопрос. А стационарный павильон?

Leytenant 21.11.2017 14:15

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от zelya343 (Сообщение 209457)
Я тоже с интересом слежу за информацией по кассетным павильонам. Но учитывая все что читаю здесь - все больше склоняюсь к точке зрения такой: он оправдан разве что на дачах, где у человека место ограничено, но есть сильное желание пчеловодить.

Чому тільки так? А зручність при кочівлі? А знайти місце під кочівлю? Так розчистив територію 5х4 метри і поставив павільйон. А скільки місця потрібно, щоб поставити 24 вулики (або 48)? Можна розтягти в довжину, але охороняти складніше, якщо вулики розкидані на 50-70 метрів вздовж посадки. Павільйон можна на кочівлі використовувати і для нічного сну (теоретично). І спиш, і сторожиш....:rofl2:

Цитата:

Сообщение от zelya343 (Сообщение 209457)
Если в случае чего, то простые ульи продать - не вопрос. А стационарный павильон?

Доля правди в цьому є. В цьому році я з легкістю продавав мед з акації по гарній ціні знайомим і сусідам, бо він був в дефіциті в нашому регіоні, а от соняшникового повно і його купувати не хочуть, або хочуть за смішну ціну.
Так і тут - пропозицій вуликів повно, павільйонів мало. Можливо це і дасть можливість сильно не втратися при продажу, та і 1-2 покупці точно знайдуться.(ИМХО)
Можливо не 100% аналогія, але продавати те, що є у всіх і його багато - не так і просто...(ИМХО)

zelya343 21.11.2017 17:33

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от Leytenant (Сообщение 209461)
Чому тільки так? А зручність при кочівлі? А знайти місце під кочівлю? Так розчистив територію 5х4 метри і поставив павільйон. А скільки місця потрібно, щоб поставити 24 вулики (або 48)? Можна розтягти в довжину, але охороняти складніше, якщо вулики розкидані на 50-70 метрів вздовж посадки. Павільйон можна на кочівлі використовувати і для нічного сну (теоретично). І спиш, і сторожиш..

Я мав на увазi вiдразу всi точки зору, особливо його цiну. От якщо скласти все до купи, всi його переваги i недолiки, то все-одно чогось не вистачае. Повинна бути якась рацiя, яка б заохотила бджоляра вiддати зразу такi грошi. Такого явного резону я поки-що не бачу. Тому i вважаю що доцiльнiше було б його зробити власноруч.
До переваг я ще б вiднiс його придатнiсть для пакетного напрямку. Сiм'i добре зимують i навеснi швидко розвиваються. Але навiть в Закарпаттi, де пакетний напрямок - основний, я не бачив касетних павiльйонiв. Може i е в когось, я не скрiзь там був. Але переважна бiльшiсть - лежаки.
А от до недолiкiв ще ось таке. Я нiде поки-що не читав про це, але ця думка свербить. Так от: не приведи господи заведеться якась хвороба, i що тодi? Всякi вулики (багатокорпуснi на всi лади та лежаки) можна знезаразити. Кожний окремо, з усiх бокiв. А що робити з касетним павiльйоном, у якого каркас i перегородки зiбранi всерединi один раз i назавжди?
Я не уявляю собi таку ситуацiю, може i згущую фарби.

Віталій В 21.11.2017 17:54

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от zelya343 (Сообщение 209457)
Я тоже с интересом слежу за информацией по кассетным павильонам. Но учитывая все что читаю здесь - все больше склоняюсь к точке зрения такой: он оправдан разве что на дачах, где у человека место ограничено, но есть сильное желание пчеловодить.

Ранее и я склонялся к такой же версии, но когда прикинул что павильен двухосный + длина дышла + транспортное средство то места надо не мало, также ширина улицы возле дачи играет не маловажную роль, возле моего участка улица узковатая иногда не просто и одноосный прицеп затолкать задом.

Женя Д 21.11.2017 19:35

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Leytenant, не имея касетного павильона с апреля по сентябрь я так и делаю-сплю и сторожу,а если холодно то еще и буржуйку могу затопить

zelya343 21.11.2017 20:38

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от Віталій В (Сообщение 209490)
Ранее и я склонялся к такой же версии, но когда прикинул что павильен двухосный + длина дышла + транспортное средство то места надо не мало, также ширина улицы возле дачи играет не маловажную роль, возле моего участка улица узковатая иногда не просто и одноосный прицеп затолкать задом.

Я имел в виду стационарный павильон. Спроектированный под конкретное место, там же собран и никуда не передвигается. Это может быть хоть чердачное помещение, надстройка над беседкой или что-то в этом роде.

Leytenant 22.11.2017 11:45

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от zelya343 (Сообщение 209488)
А от до недолiкiв ще ось таке. Я нiде поки-що не читав про це, але ця думка свербить. Так от: не приведи господи заведеться якась хвороба, i що тодi? Всякi вулики (багатокорпуснi на всi лади та лежаки) можна знезаразити. Кожний окремо, з усiх бокiв. А що робити з касетним павiльйоном, у якого каркас i перегородки зiбранi всерединi один раз i назавжди?
Я не уявляю собi таку ситуацiю, може i згущую фарби.

Слушне зауваження! В мене немає відповіді на це питання. Так, це ризик, великий ризик. Не купувати відводки, а розширюватись своїми силами. Можливо це зменшить ризик захворювань. З переохолодженням розплоду тут простіше - дивимось в закритому приміщенні, можна обігрівати. В кого яка думка стосовно цього?


Текущее время: 08:47. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot