Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Хочу стать пчеловодом (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Как я начал пчел водить (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=272)

бігунець 01.09.2016 09:36

Re: Как я начал пчел водить
 
Цитата:

Сообщение от valekss (Сообщение 149188)
На данный момент в планах на след год расшириться до 10 семей, а дальше посмотрим.

Вот и у меня, когда начинал, было пределом мечтаний 10 семей.:) Затем 20... Потом 50... А теперь вот подумываю: А почему бы не 100?:D

torris 01.09.2016 22:52

Re: Как я начал пчел водить
 
Когда то в 1991году бабушка рассказала мне как ее отец содержал пчел в улях-колодах, как рои собирали, как мед у пчел отбирали, детей угощали...
Вообщем понравился мне очень тот рассказ, заинтересовал. Потом прочитал о пчелах в "Книге юного натуралиста" там очень мало было инфы но еще интереснее стало. А потом прочитал первую книгу по пчеловодству "Якщо ви маєте бджіл" Родионова и Шабаршова. С тех пор и "заболел" пчеловодством.

А'Лексаныч 10.09.2016 10:04

Re: Как я начал пчел водить
 
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Мне друг-сенсей подтарил этот обрезок от лежака "чтоб не его одного грызли". В комплекте шла семейка, не помню какого размера. ЖУТКО кусачие. Я одевал двое штанов, зимнюю толстую кофту или куртку и сапоги. Резиновые толстенные рукавицы. Один раз одевал под них вторые, мягкие. Спортивную шапку онажды. ЖАРА.

А он потом ещё спрашивает - "ну что, почему не заглядываешь?"

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Как он дожил до весны - не знаю. Наверно благоаря тому что я не лез к ним. В следующем году друг дал ещё одних. Гораздо более мирных. Но они зимовали намного тяжелее. А те - хоть бы хны. Ни кормил ни собирал. А в апреле полон улик пчелы. Сейчас посмешивались с местными наверно, все спокойные. Но те что выводились из того первого - очень сильные, активные ранней весной и позней осенью. Но чуть оставь без внимания - гнездо залили и сият семечки плюют. А на краю пустые рамки.... Карпатка наверно ))

Стрельчук Олег 12.09.2016 20:47

Re: Как я начал пчел водить
 
Это могут быть помеси .Живучесть их явный признак и злобливость тому подтверждение .

А'Лексаныч 15.12.2016 10:46

Re: Как я начал пчел водить
 
Пчеловодство это секта ))
Сектанты, признавайтесь, ни о чём другом столько не болтаете сколько про "своих девок" как вместе соберётесь, и своих по вере везде встречаете. Ни чин ни мова не препятствие для единоверцев, мы тут все оно братство)) Я когда-то тему такую создал меня чуть не забанили, а перечитываю ваши признания, понимаю что... сектанты мы и есть... ))

ДобровоЛ 10.01.2017 22:13

Re: Как я начал пчел водить
 
А я вперше зловив роя з батькової пасіки з двох сімей. Йшов мені тоді десятий рік життя. З тих пір (окрім трьох років служби на флоті і студентських років) ось вже шостий десяток років пішов, як я з бджолами. Навіть на пожежному балконі п"ятого поверху редакції газети, де я працював, дванадцять років тримав 3-4 сім"ї бджіл. Крім того з десяток сімей були у мене й на дачі. Зараз на 6 сотках дачі утримую близько 50 сімей баків.

СКВИРЯНИН 10.01.2017 22:37

Re: Как я начал пчел водить
 
Вложений: 4
А я просто посмотрел на все это и подумал: нужно безопасное место чтобы слинять. Купил пчел (без совета, цены на мед и тд.)

Танюсик Петровна 11.01.2017 01:41

Re: Как я начал пчел водить
 
Я стала бджорем,весною 2016 року. Хоча бажання появился набагато раніше. Все почалося з того, що я вийшла заміж і з свекром прям доля звела( він пасічникує десь років 20 уже). Після того,як у нього з'явилася невістка,він почав по 20-30 кг меду нам привозити. І так протягом 5 років відбувалося( я в дикрет сходила 2 рази). Говорю чоловікові,якось не зручно постійно меду стільки брати, хочу сама бджілок мати,я маю,як і папа 2 руки ,ноги..... Місцевість у нас прям проситься,біля лісу,поля поруч,копаночка власна,землі 95 соток. Одним словом гріх не попробувати.Папа( свекор) пообіцяв підігнати бджіл, не ніяк ми не могли забрати,все не виходило,живем через 350 км від батьків. Та цієї весни поїхали в квітнів погостити і взяли 2 вулика з сильними сім'ями і пустий. Папа запропонував вибрати які подобаються 3 вулики. Я як повний нуль,побоялася трьох,ну а папа сказав менше 2 брати смисла немає. Показали мені яка матка,трутні,розплід і поїхали ми ми у ночі додому. Як згадаю,як було страшно,до них підходити,а з інструменту в мене була лише стамеска,яку з вуликами віддали. Потрібно зняти всі фіксатори,лотки відкрити,а ааааа такий страх,як в ополонку перший раз пригнути.та до осені,в мене з'явилася практика у відводках,їх зробила 2 ,матки свої очолюють сім'ї.в зиму пішли 3 вулики на 7 рамок і одна на 4.в серпні викачала 50 літрів меду. І це все я змогла, самій не віриться.після відкачки була,щаслива))))) як слон,словами важко передати. Бджілки стали таким релаксуючим місцем для мене,куди ідеш і відпочиваєш ,ще й з користю для родини.чоловік докупив ще 5 полістерольних багатокорпусних,під даданівські рамку вуликів. Отож рухаюсь тільки вперед,це настільки круто і захоплююче спостерігати як всі злагодженно та відповідально займаються своєю справою в сімї, так би і в країні ,було б круто!!! flag_ua



Добавлено через 1 минуту
Ой ,інтеирнет проглючив,і відправив кілька разів,вибачте)))))

Добавлено через 1 минуту
Жах,вибачте за помилки, т9 іздівається

gvf 11.01.2017 08:33

Re: Как я начал пчел водить
 
Танюсик Петровна, чоловік також хоче релаксувати з бджілками раз докупив 5 полістирольних вуликів на даданівську рамку? Чи він буде шановним димароносцем і зйомщиком корпусів?

Танюсик Петровна 11.01.2017 09:51

Re: Как я начал пчел водить
 
Чоловік,панічно боїться бджіл,а точніше їх укусів. Син говоре,що буду допомагати) но помічник він ще малий. Моє покищо маленьке хобі ,чоловік підтримує однозначно,тільки покищо матеріально.а от брат рідній він як і я, захворів бджілками)))) на весну планується розширення,пасіки на 30 вуликів,та 20 або сімей,а швидше бджолопакетів. Страшно звичайно.досвіду мало,та в лютому іду на курси бджолярів.щеб знайти пасічника в якого, можна повчитися,взагалі булоб чудово. Свекор,займається,на любітєльському рівні,каже: " я за сезон дивлюсь у вулик, весною 3 рази, у літаку 2, причом другий раз коли качає мед, та пізно в осени збираю в зиму. Тому я можу мало ,що розповісти. В нього 8 сімей на сьогодні."


Текущее время: 14:53. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot