Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Болезни и вредители (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=73)
-   -   Что за болезнь? (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=348)

Oleg L. 02.08.2016 22:49

Re: Что за болезнь?
 
Доброго всім вечора. Допоможіть визначити захворювання. Ознаки такі:Строкатий розплід, поруч із запечатаною коміркою може бути порожня комірка, комірка з яйцем, личинками абсолютно різного віку. Масово мертвих личинок білого, темного, коричневого кольору не побачив. Крім кількох комірок, в яких замість личинок, на дні комірки, біля бічної стінки, була кулька білого кольору. Легко витягнув, в середині біла рідина. Ніякого стороннього запаху у вулику, від рамки, чи від мертвих личинок не відчував. Характерна поведінка бджіл у хворих сім"ях:активно рухаються по сотах, ніби щось шукають, постійно струшуються (якщо дивитись на рамку, то рябить в очах і важко помітити матку). Сім"я втрачає в силі і за сезон сходить в ноль. П.С. В хворій сім"ї де більше 10 днів не було матки виявив у запечатаних комірках лялечки кофейного відтінку (голова і груди) . На цій рамці були лялечки білого кольору, а також виходили молоді бджоли. Дякую за допомогу.

Димас 02.08.2016 23:24

Re: Что за болезнь?
 
Oleg L., похоже на европейский гнилец.

Oleg L. 02.08.2016 23:55

Re: Что за болезнь?
 
Дімас, також думав на європейський гнилець, але мене збиває з толку ті лялечки кофейного кольору. Можливо це стадія розвитку. І ще, я не бачу масово мертвих личинок в сотах. Хіба встигають вичищати. Що порадите робити. Поки вирішив об"єднати по 2-3 явно хворі сімї. Маток в 3 сім"ях придушив і роблю безрозплідний період. Завершення сезону і загодівля на зиму за місяць плутають всі карти. Мабуть основне лікування прийдеться робити наступного року, якщо перезимують.

Мефферт 03.08.2016 06:04

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 146443)
Oleg L., похоже на европейский гнилец.

Наверное все же МР. Последние три года эта проблема, я извиняюсь, ЗАИПАЛА. 2-3 семьи приходится отбраковывать.

Bee_Keeper 03.08.2016 09:12

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 146443)
похоже на европейский гнилец.

При европейском гнильце погибший открытый расплод оседает на дно ячейки, превравщаясь в гнилостную массу, подсыхая становится чешуйкой коричневого цвета. Т.е. никаких личинок с белой жидкостью не будет.
Цитата:

Сообщение от Мефферт (Сообщение 146452)
Наверное все же МР

Похоже на него. Признаки все.

Димас 03.08.2016 11:03

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Oleg L. (Сообщение 146444)
але мене збиває з толку ті лялечки кофейного кольору.

Смотреть надо как они расположены, если выгнуты ладьей, то может быть и мешотчатый. Кстати, читал статью, что мешотчатый и европейский иногда встречаются в одной семье.
Цитата:

Сообщение от Oleg L. (Сообщение 146444)
І ще, я не бачу масово мертвих личинок в сотах. Хіба встигають вичищати.

Они их быстро удаляют.
Цитата:

Сообщение от Oleg L. (Сообщение 146444)
Що порадите робити. Поки вирішив об"єднати по 2-3 явно хворі сімї. Маток в 3 сім"ях придушив і роблю безрозплідний період. Завершення сезону і загодівля на зиму за місяць плутають всі карти. Мабуть основне лікування прийдеться робити наступного року, якщо перезимують.

В принципе правильно. Убрать маток, все семьи в новый улей на новую сушь, дать новую матку из здоровой семьи. Если пчел достаточно, наростятся в зиму и весной наблюдать.

Ворон 03.08.2016 21:40

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Bee_Keeper (Сообщение 146467)
При европейском гнильце погибший открытый расплод оседает на дно ячейки, превравщаясь в гнилостную массу, подсыхая становится чешуйкой коричневого цвета. Т.е. никаких личинок с белой жидкостью не будет.
Цитата:

Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 146477)
В принципе правильно. Убрать маток, все семьи в новый улей на новую сушь, дать новую матку из здоровой семьи. Если пчел достаточно, наростятся в зиму и весной наблюдать.

а аналізи здати слабо,якщо сім"я цінна,в іншому випадку ліквідація і дезінфекція.

Oleg L. 03.08.2016 23:52

Re: Что за болезнь?
 
Ворон, жодним чином не слабо. Але не знаю куди краще. Про ветлабораторії місцевого рівня читав що в них два стандартні заключення: або нічого не виявлено або всі гнильці в купі. Телефонував до Єфіменко Т.М. в інститут Прокоповича, але її зараз немає в Україні. Чекаю її приїзду і хочу з нею проконсультуватись. П.С. Американський гнилець відпадає на 100 % і то вже позитив хоч якийсь.

Добавлено через 18 минут
Цитата:

Сообщение от Мефферт (Сообщение 146452)
Наверное все же МР. Последние три года эта проблема, я извиняюсь, ЗАИПАЛА. 2-3 семьи приходится отбраковывать.

Також спочатку думав на нього, але я не бачу ніяких мертвих відкритих личинок. Крім двох-трьох на кілька сімей. А в літературі пишуть, що личинки витягуються, піднімають голову, темнішають і т.д. А в моїх - ніяких симптомів крім строкатості розплоду і якоїсь дивної поведінки бджіл на рамках. Ще одне спало на думку: чи може бути строкатість розплоду від відсутності взятку. І бджоли просто викидають розплід. Цього року, крім садів і 3-4 днів липи - цілий ноль. Почав вже підгодовувати по 300 сиропу через день-два.

Добавлено через 6 минут
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 146571)
а аналізи здати слабо,якщо сім"я цінна,в іншому випадку ліквідація і дезінфекція.

Якщо ви мали колись подібні клопоти, то порадьте куди краще і яка процедура здачі зразків на аналіз.

Добавлено через 16 минут
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 146477)
Смотреть надо как они расположены, если выгнуты ладьей, то может быть и мешотчатый.

Дімас, якщо ви про закритий розплід, то там були вже сформовані лялечки, тобто голова, груди, черевце, ноги, очі - вже сформовані. Просто я на на цій рамці виявив такі білі лялечки і кофейного кольору. Можливо в них були різні стадії розвитку, але вони мені видались мертвими. Розтирав на підставці по кілька штук. З білих виходила біла рідина, з кофейних - прозора. Ніякого від них запаху, тягучості немає. Корото кажучи, без півлітра можна голову скрутити.

gru.v 03.08.2016 23:53

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Oleg L. (Сообщение 146592)
І бджоли просто викидають розплід. Цього року, крім садів і 3-4 днів липи - цілий ноль.

був у мене такий випадок від нестачі корму і перги бджоли виїдали розплід (відкритий), повзали перед вуликами, з початком годівлі проблема зникла, це було в восени, але на наступний рік в деяких сім'ях виліз мішотчатий розплід

Димас 04.08.2016 00:15

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 146571)
а аналізи здати слабо,якщо сім"я цінна,в іншому випадку ліквідація і дезінфекція.

Хвора сім'я цінною бути не може.

Oleg L. 04.08.2016 00:48

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от gru.v (Сообщение 146603)
був у мене такий випадок від нестачі корму і перги бджоли виїдали розплід (відкритий), повзали перед вуликами, з початком годівлі проблема зникла, це було в восени, але на наступний рік в деяких сім'ях виліз мішотчатий розплід

Проблема зникла тоді, коли почали загодовувати на зиму великими порціями чи коли проводили стимулюючу підгодівлю малими? Що робили з МР.

gru.v 04.08.2016 00:52

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Oleg L. (Сообщение 146606)
Проблема зникла тоді, коли почали загодовувати на зиму великими порціями чи коли проводили стимулюючу підгодівлю малими? Що робили з МР.

провів загодівлю в зиму, з МР борюсь досих пір

Oleg L. 04.08.2016 01:08

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от gru.v (Сообщение 146607)
провів загодівлю в зиму, з МР борюсь досих пір

Ви хоча б точно встановили болячку, це вже більша половина справи. А щодо лікування подібних захворювань, то завжди пам"ятаю слова Ворона, десь на форумі про лікування аскосферозу (приблизно): "Лікував, лікував, а потім взяв і ліквідував. Не було ніякої ради." Пророчі, напевно, слова (для мого випадку).

gru.v 04.08.2016 10:58

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Oleg L. (Сообщение 146609)
Ви хоча б точно встановили болячку, це вже більша половина справи. А щодо лікування подібних захворювань, то завжди пам"ятаю слова Ворона, десь на форумі про лікування аскосферозу (приблизно): "Лікував, лікував, а потім взяв і ліквідував. Не було ніякої ради." Пророчі, напевно, слова (для мого випадку).

в лабораторії не возив, я навіть не знаю де можна зробити аналіз на МР та й не дешевий він буде, а закурити 3 сімї якось рука не підіймається і хвороба не прогресує

gru.v 04.08.2016 19:27

Re: Что за болезнь?
 
спасибі!! підказали куди звернутись, буду в вівторок відправляти на аналізи

Oleg L. 05.08.2016 22:34

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от gru.v (Сообщение 146712)
спасибі!! підказали куди звернутись, буду в вівторок відправляти на аналізи

Куди відправляєте. Скільки часу триватиме і скільки коштує.

Добавлено через 13 минут
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 146443)
Oleg L., похоже на европейский гнилец.

Дімас, мабуть, ви дали правильний висновок. Сьогодні в одній сім"ї помітив кілька личинок 3-4 денного віку перевернутими спиною догори. Здається Європа до мене прийшла не очікувано і не з того боку. Сьогодні перші чотири рамки з розплодом пішли у вогонь. :( І мабуть вони не останні.

Димас 05.08.2016 22:38

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Oleg L. (Сообщение 146916)
Сьогодні перші чотири рамки з розплодом пішли у вогонь. І мабуть вони не останні.

Рамки все надо в огонь. Новая сушь, новый улей, новая матка, пчелы старые, если там еще что-то осталось.

gru.v 05.08.2016 22:46

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Oleg L. (Сообщение 146916)
Куди відправляєте. Скільки часу триватиме і скільки коштує.

за термін якось навіть не подумав запитати, відправляю в Харків МР 500 грн європейський гнилець 150 грн

Oleg L. 05.08.2016 22:58

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 146924)
Рамки все надо в огонь. Новая сушь, новый улей, новая матка, пчелы старые, если там еще что-то осталось.

Відганяю від себе думку, але кажись прийдеться йти в магазин за сіркою. Якщо вже все палити то палити. Хоча щодо рамок, то хочу десь почитати, чи можна провести їх дезінфекцію. Наприклад їдким натром чи перекисем. П.С.Просто страшно не люблю натягувати дріт на великі рамки.:)

Добавлено через 5 минут
Цитата:

Сообщение от gru.v (Сообщение 146929)
за термін якось навіть не подумав запитати, відправляю в Харків МР 500 грн європейський гнилець 150 грн

Тобто ви відправляєте в лабораторію і вказуєте на які інфекції перевірити ваші зразки? І, відповідно, ви за свої платите 650грн? А якщо там ні те і не те, а третя болячка, то вони вам нічого не кажуть чи пропонують доплатити?

gru.v 05.08.2016 23:06

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Oleg L. (Сообщение 146931)
Тобто ви відправляєте в лабораторію і вказуєте на які інфекції перевірити ваші зразки? І, відповідно, ви за свої платите 650грн? А якщо там ні те і не те, а третя болячка, то вони вам нічого не кажуть чи пропонують доплатити?

так вони роблять тільки те, що я замовив, до речі на європейський перевірити запропонували вони, а саме Руденко і в цьому він правий, якщо там буде ні те ні те рекомендації дадуть, що далі робити
про результати дам знати, давайте зачекаємо

Kagarlik 05.08.2016 23:22

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 146924)
Рамки все надо в огонь. Новая сушь, новый улей, новая матка, пчелы старые, если там еще что-то осталось.

Так, а якщо матка коштує 100 баксів?

Oleg L. 05.08.2016 23:24

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от gru.v (Сообщение 146934)
про результати дам знати, давайте зачекаємо

Дякую, чекатиму на новини від вас. Хотілося б ще запитати чи використовуєте на пасіці поїлки води і якщо так,то які: індивідуальні - на кожну сім"ю, загальні - проточні чи загальні із стоячою водою. Питаю тому, що у мене загальна із стоячою водою (ємність з плотиком) і здається, що вся пошесть пішла через неї.

Димас 05.08.2016 23:27

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Kagarlik (VLADIM) (Сообщение 146935)
Так, а якщо матка коштує 100 баксів?

Эта матка не прошла естественный отбор и её потомство не устойчиво к заболеваниям в данных условия в данной местности. (ИМХО) При любой болезни смена матки обязательна, всегда следую этому правилу.

Kagarlik (VLADIM), какая-то забугорная матка не прошла тест-драйв в нашей местности?

gru.v 05.08.2016 23:30

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Oleg L. (Сообщение 146937)
Хотілося б ще запитати чи використовуєте на пасіці поїлки води і якщо так,то які: індивідуальні - на кожну сім"ю, загальні - проточні чи загальні із стоячою водою.

до поїлок так і не привчив, рядом річка, то основна маса бджіл бере воду там, а на проточній воді сидить з десяток, це на стаціонарі, на кочівлі з плотиками стояча

Oleg L. 06.08.2016 00:25

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от gru.v (Сообщение 146940)
на кочівлі з плотиками стояча

Бачив в Ютубі, що закордонні пасічники використовують індивідуальні - перевернута 3-ри літрова банка чи відро на дашку. Але як воно працює не розумію.

gru.v 06.08.2016 14:21

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Oleg L. (Сообщение 146951)
Бачив в Ютубі, що закордонні пасічники використовують індивідуальні - перевернута 3-ри літрова банка чи відро на дашку. Але як воно працює не розумію.

так само як і годівля банками, в кришці пробивають отвори приблизно 2 мм і перевертаючи банку створюється вакуум і вода не тече, але з міркувань, що бджоли будуть убирати зайву вологу з гнізда я такі поїлки не використовую, щоб не вийшло як завжди, а не так як хотілось

Юрій Чугай 08.08.2016 22:32

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Oleg L. (Сообщение 146931)
Відганяю від себе думку, але кажись прийдеться йти в магазин за сіркою. Якщо вже все палити то палити. Хоча щодо рамок, то хочу десь почитати, чи можна провести їх дезінфекцію. Наприклад їдким натром чи перекисем. П.С.Просто страшно не люблю натягувати дріт на великі рамки.:)

Добавлено через 5 минут


Тобто ви відправляєте в лабораторію і вказуєте на які інфекції перевірити ваші зразки? І, відповідно, ви за свої платите 650грн? А якщо там ні те і не те, а третя болячка, то вони вам нічого не кажуть чи пропонують доплатити?

Проводив дезінфекцію рамок перекисом - воно того не варте. Краще вже зліпити нові, натягнути, навостити і відбудувати - тільки така дезінфекція матиме 100% результат, буде дешевшою і менш трудозатратною.

Oleg L. 08.08.2016 23:29

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от yu1986ra (Сообщение 147328)
Проводив дезінфекцію рамок перекисом - воно того не варте. Краще вже зліпити нові, натягнути, навостити і відбудувати - тільки така дезінфекція матиме 100% результат, буде дешевшою і менш трудозатратною.

Це зрозуміло, що найкраще нове. Але звідкись ця зараза взялася у моїх сім"ях. І нема ніякої гарантії, що поставивши нові рамки, сім"я не залетить в чужий вулик і не принесе вам нове "щастя". Як ви обробляли перекисем (протирали, обприскували чи занурювали у розчин) і яким %? Бачив відео дезинфекції рамок на пасіці Гайдара. Вони там у ванні варили рамки у розчині їдкого натру (під ванною вогонь горів). Можливо, щось подібне спробую.

MaXUA123 09.08.2016 09:19

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Oleg L. (Сообщение 146937)
Дякую, чекатиму на новини від вас. Хотілося б ще запитати чи використовуєте на пасіці поїлки води і якщо так,то які: індивідуальні - на кожну сім"ю, загальні - проточні чи загальні із стоячою водою. Питаю тому, що у мене загальна із стоячою водою (ємність з плотиком) і здається, що вся пошесть пішла через неї.

Так поїлка то моя постійна мука. На пасіці має бути поїлка з проточною водою. Індивідуальні теж підуть, але коли пасіка за 100 з гаком і на пасіці тільки на вихідних, то часу невистачить.
В кого є які робочі варіанти проточної поїлки?

Добавлено через 11 минут
Цитата:

Сообщение от Oleg L. (Сообщение 147342)
Це зрозуміло, що найкраще нове. Але звідкись ця зараза взялася у моїх сім"ях. І нема ніякої гарантії, що поставивши нові рамки, сім"я не залетить в чужий вулик і не принесе вам нове "щастя". Як ви обробляли перекисем (протирали, обприскували чи занурювали у розчин) і яким %? Бачив відео дезинфекції рамок на пасіці Гайдара. Вони там у ванні варили рамки у розчині їдкого натру (під ванною вогонь горів). Можливо, щось подібне спробую.

Так віск жеш розплавиься. При заразних захворюваннях потрібна дезінфекція всього запасу суші.
Вже заморивсь писати про дез суші - берете новий оприскувач літрів на 10 купляєте Дезокс або формалін. Робите розчин або 1 % або 6% відповідно і оприскуєте рамки. Надругий день промиваєте питтєвою водою і сушете. Також так дез вулики заставні та інше.
Рамки менш трудозатратно дезінфікувати парами формаліна.
Купіть книжки Руденка там все написано.
Якщо хтось незнає де купить Дезос чи формалін пишіть я дам координати.
забув дописати рамки в яких є мед на переробку на "увісілітілні напіткі" або відкачать, тому що в меді заразу дезінфекція не уб'є.

Добавлено через 7 минут
Цитата:

Сообщение от Oleg L. (Сообщение 147342)
Це зрозуміло, що найкраще нове. Але звідкись ця зараза взялася у моїх сім"ях. І нема ніякої гарантії, що поставивши нові рамки, сім"я не залетить в чужий вулик і не принесе вам нове "щастя". Як ви обробляли перекисем (протирали, обприскували чи занурювали у розчин) і яким %? Бачив відео дезинфекції рамок на пасіці Гайдара. Вони там у ванні варили рамки у розчині їдкого натру (під ванною вогонь горів). Можливо, щось подібне спробую.

Дививсь відео про даклад Галатюка про якість вощини - так виявляється два 2 виробники з 10 взагалі недезінфікують віск. Я як почув офігів трохи. До речі там називали 4 кращих виробників які роблять нормально. До речі там де я беру з 2003 року вощину ті виробники теж до кращих непопали. Так що моя співпрація з ними після цього вже закінчилась.

Юрій Чугай 09.08.2016 14:36

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Oleg L. (Сообщение 147342)
Це зрозуміло, що найкраще нове. Але звідкись ця зараза взялася у моїх сім"ях. І нема ніякої гарантії, що поставивши нові рамки, сім"я не залетить в чужий вулик і не принесе вам нове "щастя". Як ви обробляли перекисем (протирали, обприскували чи занурювали у розчин) і яким %? Бачив відео дезинфекції рамок на пасіці Гайдара. Вони там у ванні варили рамки у розчині їдкого натру (під ванною вогонь горів). Можливо, щось подібне спробую.

Нема ніякоі гарантіі що на продезінфікованих рамках не залишиться збудників... Я заливав соти 3% перекисю 1% оцету на добу' потім витрушував і сушив в корпусах всю зиму. Рамки весною вже не пахли, освоювались нормально. Розчин дуже роз'ідає дріт - десяток рамок відбракував в процесі, ще десяток весною - потьоки іржі не схотів ставити у вулик. Якщо додати ще й можливість травмуватись ( порвалась рукавичка розчин потрапив під нігті - незабутні відчуття) то " воно того не варте".

Пусті рамки після сонячноі воскотопки і мехочистки випалюю паяльною лампою до легкого почорніння - не думаю, що так вбиваються всі збудники, але так серцю спокійніше.

Oleg L. 09.08.2016 21:22

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от MaXUA123 (Сообщение 147354)
На пасіці має бути поїлка з проточною водою.

Так віск жеш розплавиься.

Дививсь відео про даклад Галатюка про якість вощини

Проточна то добре, але в мене за останні 3 роки все навколо висохло, в криницях по 70 см і менше води, ріка за кілометр. Минулого року не встигав закачувати в бочку і зрештою відмовився від проточної.
В відео Гайдара рамки без вощини.
Як знайти відео Галатюка (назва ролика), воно в ютубі?
Щодо суші, то майже всю цього року перетоплю, залишу мінімум.

Добавлено через 8 минут
Цитата:

Сообщение от yu1986ra (Сообщение 147392)
Пусті рамки після сонячноі воскотопки і мехочистки випалюю паяльною лампою до легкого почорніння - не думаю, що так вбиваються всі збудники, але так серцю спокійніше.

Сонячна воскотопка то чудово, але пропускна здатність мала, хіба що мати 2-3 шт. А дріт я в будь-якому випадку викидаю. Краще чистити, та й мав випадки коли старий (інколи й новий) дріт обривався вже у вулику, вощина вся поплила приходилось все викидати.

Димас 09.08.2016 22:30

Re: Что за болезнь?
 
Oleg L., через сушь и передается в основном болячка. Лучшая её дезинфекция - это костер. Через поилки не думаю что что-то передается. Например, все знают что такое аскосфероз. Одна семья болеет, а все остальные нормально. А пьют с одной поилки, как пример...

Kagarlik 09.08.2016 23:08

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 146938)
Kagarlik (VLADIM), какая-то забугорная матка не прошла тест-драйв в нашей местности?

Так, а на неї такі надії були. Пока не давлю пішов взяток болячки не стало. Привився два рази від неї! Тестуватиму її дочок в наступному році .

Oleg L. 18.08.2016 22:45

Re: Что за болезнь?
 
Якщо у когось появився строкатий розплід, але чітко не встановлено, що це за хвороба, тому варто переглянути лекцію Броніславовича (Харків) про хвороби. Почув там цікаву для себе інформацію. Виявляється є різновид аскосферозу, при якому відсутні закам"янілі личинки. Бджоли їх розгризають чи їдять до цього і через це самі заражаються і гинуть. В результаті ви будете бачити, за словами Броніславовича, строкатий розплід, глянцево вичищені комірки і сім"я втрачає в силі швидко. П.С. Подібна ситуація до моїх сімей.

Димас 18.08.2016 22:48

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Виявляється є різновид аскосферозу, при якому відсутні закам"янілі личинки. Бджоли їх розгризають чи їдять до цього і через це самі заражаються і гинуть. В результаті ви будете бачити, за словами Броніславовича, строкатий розплід, глянцево вичищені комірки і сім"я втрачає в силі швидко. П.С. Подібна ситуація до моїх сімей.
Олег, что это меняет? Гнилец или аскосфероз - результат тот же - слабая семья, инфицированная сушь и т.д....

Oleg L. 18.08.2016 23:50

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 148676)
Олег, что это меняет? Гнилец или аскосфероз - результат тот же - слабая семья, инфицированная сушь и т.д....

Встановити правильний діагноз - пройти більшу частину лікувального процесу. Звичайно, я проводжу всі заходи, як при ЄГ (об"єднання слабих, заміна маток, безрозплідний період і т.д.), але мені пропонували використовувати також і різні антибіотики чи якусь хімію, які нічого б не допомогли, а тільки забрали час, догробили імунітет бджіл і вилізли б ще інші болячки.

король орест 19.08.2016 07:32

Re: Что за болезнь?
 
Олег,зробіть перерву 14днів після останньої давання якогось препарату і обробіть сім'ї " Санапіном", два рази,мінімум зараз і бажано весною.

Gluk101 20.08.2016 20:48

Re: Что за болезнь?
 
Вложений: 5
Добрый День, у меня один из нуклеусов страдает чем то не понятным, сироп не берут, вощину не тянут, так-же расплод какой то пупырчатый как у трутней, но вощина не трутовая, яйца матка кладет лечинки есть, но увлечение количества расплода не наблюдаю. Что это может быть? Также в некоторых запечатанных дырки сверху :(
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Димас 20.08.2016 21:04

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Gluk101 (Сообщение 148922)
Что это может быть? Также в некоторых запечатанных дырки сверху

Gluk101, может быть много вариантов. Что там под дырявыми крышечками? Личинка, тягучая масса, мешок? У вас там в Америке нет лабораторий, чтобы отдать расплод на проведение анализов и установление диагноза?

Берендей 20.08.2016 21:05

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Gluk101 (Сообщение 148922)
Также в некоторых запечатанных дырки сверху

четвертое фото дырки в крышечках это личинка восковой моли, ковырните поврежденные ячейки и найдете "червячка".


Текущее время: 18:19. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot