Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Справочник медоносных растений (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=70)
-   -   Фацелия (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=7)

Юрій Чугай 12.06.2019 01:04

Re: Фацелия
 
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 265208)
Скорее всего другая погода.

Там мабуть історія як з гречкою : парко, жарко і море води. Вона то цвіте до 40 днів, але нектару на 39-й день як кіт наплакав.

Happy hiver 12.06.2019 09:05

Re: Фацелия
 
Я теж вважаю, що не вистачає вологи. І це можна сказати про майже кожну рослину. Та ж липа. Де вона виділяє? Правильно, де є волога. В мене посадки з липи, але меду з нього не має.

Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 265195)
Дуже "хороші" пакети

При чому тут якість пакетів? Хоча насправді вони якісні, 4 рамки бджоли плюс струс рамки. Це все рівно, що рій через дві неділі знову зароїться. Хоча всі пакетні бджоли пройшли селекцію на роїння, але ж не так рано.

wwlo 13.06.2019 15:54

Re: Фацелия
 
в мене фацелія цвіла близько 10 днів.бджоли було багато.мабуть всі сусідські паслись.Планую скосити на насіння і хоть трохи мінімізувати затрати.Можливо хтось підскаже в які строки після цвітіння косити.

Вадим Попов 13.06.2019 16:04

Re: Фацелия
 
Я про те, що пакети сформовані на ройових матках.

Andruhan 13.06.2019 17:00

Re: Фацелия
 
Цитата:

Сообщение от wwlo (Сообщение 265265)
Можливо хтось підскаже в які строки після цвітіння косити.

Коли перші коробочки начнуть коричньовіти можна звалювати, молотить- як підсохне. Якщо напряму- великі втрати!

Игорь_Харьков 18.02.2020 22:19

Re: Фацелия
 
Сьгодні соток на 30 невдобів порозкидував суміш фацелія+ буркун жовтий близько 12-15 кг по снігу . Змішував на відро мілкої тирси 1 л суміші насіння медодаїв. На снігу дуже добре видно насіння і це дуже зручно.Земля попередньо не готувалася, покосив бур"яни восени, а потім спалив ділянку. Про результати розповім піздніше!

yuasaver 19.02.2020 13:41

Re: Фацелия
 
Цитата:

Сообщение от Игорь_Харьков (Сообщение 280615)
Земля попередньо не готувалася, покосив бур"яни восени, а потім спалив ділянку. Про результати розповім піздніше!

Даремно витрачений час та кошти.....

Игорь_Харьков 16.05.2020 09:11

Re: Фацелия
 
Фацелія сорт Аліна + буркун білий однорічний Херсонський сувенір посіяні 26.03 2020. Задумка фацелія цвіте в першій половині літа, буркун з середині серпня, даючи нектар та пилок (дуже поживний бо з бобових та дефіцитний на той час) для осіннього нарощування бджіл .Сіяв звичайною ручною сівалкою "Вінниця", глибина посіву 1 см , сіяв блоками по три рядка (жалію , що не посіяв по 4 з міжрядкою 10 см ) ,відстань між рядками в блоці 15 см , потім пустий проміжок 30-35 см , який проходив кожні 10-14 днів ручним культиватором , а блоках фацелія сама бур"ян забила, ну самий крупний висмикнув. Це система посадки та обробітку землі за технологією Овсинського за принципом густо -пусто і створенням імітації края поля. Чому прийшов до цієї технології , бо в мене друг стояв в минулому році біля поля фацелії в 20 га , була посуха і тому товарного меду він не мав,просто був невеликий підтримуючий взяток , гарний принос пилку , що дозволило бджолосімям гарно розвинутися до соняха. Я вважаю, що використання системи Овсінського дозволить нам без використання добрив та не залежно від наявності опадів за рахунок конденсації вологи в верхньому шарі грунту в наслідок різниці температур ( так званий сухий полив) отримавати гарні результати. Всім пасічникам та людям , що працюють на землі, раджу прочитати книжку І.Є. Овсинського "Нова система землеробства"(Новая система земледелия" , ця книжка випередила свій час і дуже актуальна зараз!!! Вона справила на мене дуже велике враження, повністю змінивши моє ставлення до землі та технології її обробітку, ставлення до рослин))))[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Игорь_Харьков 27.08.2020 16:05

Re: Фацелия
 
Цитата:

Сообщение от yuasaver (Сообщение 280646)
Даремно витрачений час та кошти.....

Нажаль Ви праві, сходів майже не було, фацелію потрібно садити тільки в підготовлений грунт.

yuasaver 27.08.2020 20:34

Re: Фацелия
 
Цитата:

Сообщение от Игорь_Харьков (Сообщение 285913)
фацелію потрібно садити тільки в підготовлений грунт.

І в добре оброблену від бурьянів


Текущее время: 22:39. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot