Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Деревообрабатывающие станки (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Заточка ножей ножевого вала. Как надо? (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=612)

верес 28.01.2017 10:44

Re: Заточка ножей ножевого вала. Как надо?
 
ідеально гострий ніж буває лише пару перших годин роботи, (залежить від твердості деревини, її забрудненності),
тому важливо після механічної заточки вручну вивести стійке вістря ножа, яке при першій же зустрічі з матеріалом не зруйнується. Перевіряю стійкість вістря - провожу декілька разів ножем як цикльою по самому твердішій деревині що є під рукою,
(тримаю для цього кусок сухої акації), циклюю в обох напрямках. І після пробую якість вістря розрізаючи підвішаний газетний папір, якщо папір ріжеться легко, без ворсу, без ривків, плавно , з характерним шипінням, всією довжиною ножа тоді заточуваня (доведення) завершую.
Попробуйте зробити теж але з ножем якому така доводка неробилася, поріжте папір до і після циклювання різницю відчуєте зразу.
швидкоріжучі сталі типу Р, (вольфрамисті) призначалися для металообробки, мають високу твердість але не ударостійкі. Для деревообробних інструментів останній показник дуже важливий.
Тому раніше для цього варилися спеціальні види сталей.
І це не прості книжні істини, маю достатньо досвіду щоби порівняти ножі з Р сталі Каменецьк., (здається HHS, буковки можливо і перепутав, несуть), на тих ножах радість тільки до обіду,
як кажуть, після дуже часто появляються дорожки, (риски, а це наслідок низької ударостійкості.
ножі ж з сталі спецціальної, ще ссср іввської дорожать значно пізніше.
Несприймайте як аксіому, принаймні в мене так.

Шавлюк 28.01.2017 11:07

Re: Заточка ножей ножевого вала. Как надо?
 
Мабуть зостало нагадати,що ножі при встановленні слід затягувати від середини до краю клина.

zelya343 28.01.2017 11:09

Re: Заточка ножей ножевого вала. Как надо?
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 174932)
(здається HHS, буковки можливо і перепутав

HSS - абревиатура от High Speed Steel (буквально: высокоскоростная сталь), у нас называется *быстрорежущая сталь*. Наша маркировка с буквой *Р* появилась от английского слова *rapid* - быстрый. Следующая цифра - % вольфрама, дальше могут идти другие добавки, тоже в %.

Urik 28.01.2017 18:20

Re: Заточка ножей ножевого вала. Как надо?
 
У меня нет большого опыта в столярном деле, солидной практики тоже, поэтому я слушаю советы "спецов" которые имеют и то и другое. В даном конкретном случае, я прислушался к совету человека который много лет занимается продажей профессионального столярного оборудования (я пока верю людям):) /www.youtube.com/watch?v=1GDyXk3uobI

Гордий Иван 25.10.2017 00:14

Re: Заточка ножей ножевого вала. Как надо?
 
Цитата:

Сообщение от AmpirV (Сообщение 174073)
Получил сегодня новый комплект ножей, как пишет продавец "из германии", но похоже, что из германии здесь только надпись.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
А заточка классная, пока салфетками от масла вытирал, все салфетки порезал.

Как вам ножи? испытывали уже? Хочу заказать что нибудь хорошее.. цены вроде не маленькие, значит ножи должны быть хорошими... А как оно на самом деле... Стоит их заказывать?

И в чем отличие HPS от HSS Тоже так и не понял. HSS Дороже в двое, но судя с описания на их же сайте HPS вроде как лучше.. Странный какойто ход... Не могу понять что же из них все таки лучше.

AmpirV 25.10.2017 14:27

Re: Заточка ножей ножевого вала. Как надо?
 
Цитата:

Сообщение от Гордий Иван (Сообщение 206464)
Как вам ножи? испытывали уже? Хочу заказать что нибудь хорошее.. цены вроде не маленькие, значит ножи должны быть хорошими... А как оно на самом деле... Стоит их заказывать?

И в чем отличие HPS от HSS Тоже так и не понял. HSS Дороже в двое, но судя с описания на их же сайте HPS вроде как лучше.. Странный какойто ход... Не могу понять что же из них все таки лучше.

На ножи пожаловаться не могу, проработал ими пару месяцев очень плотно, в основном тополь, а эта древесина довольно требовательна к качеству ножей, и пока без замечаний.:ok: На вторую часть вопроса не отвечу, не вникал.

Пчеловод-любитель 15.02.2018 21:10

Re: Заточка ножей ножевого вала. Как надо?
 
Сьогодні зняв ножі з новопридбаного ФПШ-5М, один ніж висота 32 мм другий 30 мм. Настільки я знаю це розбалансіровка яка недопустима. Чи вирімняють по висоті ножі під час заточки? [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Надіслано від мого Lenovo P70-A, використовуючи Tapatalk

Добавлено через 5 минут
Та що значить ця маркировка на ножі. [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Надіслано від мого Lenovo P70-A, використовуючи Tapatalk

Ворон 15.02.2018 22:03

Re: Заточка ножей ножевого вала. Как надо?
 
Цитата:

Сообщение от Пчеловод-любитель (Сообщение 225010)
Сьогодні зняв ножі з новопридбаного ФПШ-5М, один ніж висота 32 мм другий 30 мм. Настільки я знаю це розбалансіровка яка недопустима. Чи вирімняють по висоті ножі під час заточки? [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Надіслано від мого Lenovo P70-A, використовуючи Tapatalk

Добавлено через 5 минут
Та що значить ця маркировка на ножі. [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Надіслано від мого Lenovo P70-A, використовуючи Tapatalk

Хороший майстер своєї справи,вирівняє їх і загострить,ножі після всіх процедур мають мати одинакову вагу,так як і клини мають мати один з одним,мають важити одинаково,,відміток добре не видно,видно тільки отк,що каже що вони ще з совка.;)

Пчеловод-любитель 15.02.2018 23:41

Re: Заточка ножей ножевого вала. Как надо?
 
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 225022)
Хороший майстер своєї справи,вирівняє їх і загострить,ножі після всіх процедур мають мати одинакову вагу,так як і клини мають мати один з одним,мають важити одинаково,,відміток добре не видно,видно тільки отк,що каже що вони ще з совка.;)

Візьму тоді й клини й ножі нехай роблять Ок. Тільки може хто знає в Києві хорошого майстра який зробить красиво.?

Надіслано від мого Lenovo P70-A, використовуючи Tapatalk

seim 15.02.2018 23:47

Re: Заточка ножей ножевого вала. Как надо?
 
Цитата:

Та що значить ця маркировка на ножі
марка сталі


Текущее время: 19:24. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot