Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Хочу стать пчеловодом (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Текущие вопросы начинающих (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=2800)

serhio70 13.08.2015 21:25

Re: Текущие вопросы начинающих - 2015
 
Цитата:

Сообщение от Storozh (Сообщение 96761)
Я начинающий пасечник и поведения пчел для меня пока что темный лес. Вот сегодня наблюдал такую ситуацию. Часа в 4 работал во дворе, смотрю какой то кипешь в одном улье начался, пчелы немного с летков вышли и несколько десятков тучей перед ульем кружатся. мин через 20 успокоилось все, начали опять влетать-вылетать спокойно. Что это с ними было?

Молодежь облеталась.

vika_danutsa 15.08.2015 09:58

Re: Текущие вопросы начинающих - 2015
 
Здравствуйте, уважаемые пчеловоды! У меня вопрос: какая сейчас оптовая цена на мёд?( Извените, возможно не в той роздел написала, просто не нашла подходящей):(

Надіслано від мого Lenovo A516, використовуючи Tapatalk

chernega89 15.08.2015 10:19

Re: Текущие вопросы начинающих - 2015
 
Цитата:

Сообщение от vika_danutsa (Сообщение 96893)
Здравствуйте, уважаемые пчеловоды! У меня вопрос: какая сейчас оптовая цена на мёд?( Извените, возможно не в той роздел написала, просто не нашла подходящей):(

Посмотрите эту тему [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
Там есть и розничные и оптовые

yuriypolischuk 16.08.2015 19:54

Re: Подготовка пчел к зимовке
 
доброго дня
шановні пасічники потрібна порада...

я хотів поміняти старі матки на карпатки, замовив їх, доставка новою почтою
вирішив зробити заміну через відводки, відводки формував через рамконоси ( 5 шт)
підсадку робив без екскорта під ковпачок
в відводках була рамка печатного розплоду на 50% друга на 25%, третя медово-пергова
ковпачок ставив на рамку з 25% розплод був по краю
через 5 днів планував випустити матки та обєднати із основними сімями вилучаючи старі матки
та через 4 дні попав в лікарню на 23 дні, маток випускав батько, не обєднав відводки і не дивився як їх прийняли, я десь через 12 днів заїхав на пасіку - цікаво було чи прийняли.., в результаті в відводках жодної матки не було, було по 4-5 маточників, в мене душа в пятки ((( але режим в лікарні - і будь що буде
приїхав вчора з лікарні, сьогодні до них, то по ходу молоді матки вийшли, жодного маточника запечатаного нема, прогризені і прямо і збоку як де
в одному відводку тільки побачив молоду матку, в інших не побачив
розплоду на рамках нема

в 2 сімях є запечатані маточники - мабуть буде тиха заміна, матки присутні печатний разплод є, але відкритого нема

порадьте що робити
я чудово розумію що їх потрібно обєднати тому що вони просто загинуть без необхідної кількості меду і слабкі...

дякую

МЭД 16.08.2015 20:15

Re: Подготовка пчел к зимовке
 
Все у Вас дуже "закручено"yuripolischuk. В відводках як вийшли матки то все буде добре будуть сіять , ще вспіють , але потрібно підгодувать (окрема тема) як щьо відводок слабий , підсильте його так щоб було 6-7 рамок розплоду як хочте щьо весною вийшла міцна сім я і меду залиште кг 17-18 , або корміть цукром.
В сімях я так зрозумію щьо тиха зміна як е розплід .матка облітаеться і буде все гуд .Час ще є , але не забувайте за корма!
Відводкі краще робити в травні ,червні так щоб відводки набрали силу до ГВ.Принесли меду Вам та собі в зиму.

yuriypolischuk 16.08.2015 20:25

Re: Подготовка пчел к зимовке
 
Цитата:

Сообщение от МЭД (Сообщение 97012)
Все у Вас дуже "закручено"yuripolischuk. В відводках як вийшли матки то все буде добре будуть сіять , ще вспіють , але потрібно підгодувать (окрема тема) як щьо відводок слабий , підсильте його так щоб було 6-7 рамок розплоду як хочте щьо весною вийшла міцна сім я і меду залиште кг 17-18 , або корміть цукром.
В сімях я так зрозумію щьо тиха зміна як е розплід .матка облітаеться і буде все гуд .Час ще є , але не забувайте за корма!
Відводкі краще робити в травні ,червні так щоб відводки набрали силу до ГВ.Принесли меду Вам та собі в зиму.

розплід і в сімях слабкий (1-2 рамки) - тому й хотів поміняти маток через відводки; що таке не знаю - чи старі матки, чи що...
дав на ніч сироп 50%
мабуть таки доведеться обєднувать, боюсь що при такій силі не перезимують :(

Владимир Татомир 16.08.2015 20:28

Re: Подготовка пчел к зимовке
 
Цитата:

Сообщение от yuriypolischuk (Сообщение 97009)
в одному відводку тільки побачив молоду матку, в інших не побачив
розплоду на рамках нема

Спешить уже не надо. При выпуске маток в отводках видимо остались маточники, поэтому матку подсаженную и убили. Определитесь, как ведут себя пчелы, спокойно -значить матка есть(пусть не облетанная), если беспокоятся, поднимают жопы к верху - скорее всего нет. Там, где есть молодые матки, подождать, начала червления, затем соединить с основной семьей, убрав старую матку. Там где нет матки, однозначно убрать все маточники и два варианта, соединить с основной семьей или повторить попытку подсадки плодной матки(если есть, где быстро взять).

yuriypolischuk 16.08.2015 20:40

Re: Подготовка пчел к зимовке
 
Цитата:

Сообщение от владимир татомир (Сообщение 97016)
Спешить уже не надо. При выпуске маток в отводках видимо остались маточники, поэтому матку подсаженную и убили. Определитесь, как ведут себя пчелы, спокойно -значить матка есть(пусть не облетанная), если беспокоятся, поднимают жопы к верху - скорее всего нет. Там, где есть молодые матки, подождать, начала червления, затем соединить с основной семьей, убрав старую матку. Там где нет матки, однозначно убрать все маточники и два варианта, соединить с основной семьей или повторить попытку подсадки плодной матки(если есть, где быстро взять).

ні відводки робив чітко як прописано на форумі: сформував, закрив в гаражі - там бетон і прохолодно, накрив сіткою, вичекав по відбору мінімально 5 годин (вийшло що вони були без маток 5-7 год) потім підсадив

думаю що матки запарились в дорозі, тому що в транспортних кліточках були жовті калові маси і вони були кволі...

там де маточники маток знайшов старих, тому й вирішив що буде тиха заміна

бджоли спокійні, деякі навіть носять обножку, але в цих відводках є по рамці пустої суші (де-не-де тільки перга)
так а тепер через решітку обєднувать?
чи через новий вулик?
часу ж то пройшло чимало та й рамконоси виставлені за 15 метрів від місця розташування пасіки

як побачити чи знайти ті молоді матки? чи просто чекати поки облітаються, тоді їх стане видно

дякую

Владимир Татомир 16.08.2015 21:52

Re: Подготовка пчел к зимовке
 
Цитата:

Сообщение от yuriypolischuk (Сообщение 97019)
там де маточники маток знайшов старих

Матки, червят или нет. Если нет, к ногтю. А дальше или соединяйте, или срочно другую матку.
Цитата:

Сообщение от yuriypolischuk (Сообщение 97019)
як побачити чи знайти ті молоді матки? чи просто чекати поки облітаються, тоді їх стане видно

В одном отводке видели молодуху, подождать, должна начать червить, затем объедините, как считаете нужным. Остальные, осмотр, есть ли матка или маточник где вышла матка, дальше по ситуации.

yuriypolischuk 16.08.2015 22:13

Re: Подготовка пчел к зимовке
 
Цитата:

Сообщение от владимир татомир (Сообщение 97025)
Матки, червят или нет. Если нет, к ногтю. А дальше или соединяйте, или срочно другую матку.

в одній ні, маточники ще цілі, але є печатний розплод, в іншій є відкритий розплод, раніше він був як решето через ячейки а тепер робочі позаливали медом і вона впритул посіяла, і печатний але тільки на одній рамці при чому поряд суш напівпуста і на ній вниз відтягнутий здоровий гарний маточник і запакований

Цитата:

Сообщение от владимир татомир (Сообщение 97025)
В одном отводке видели молодуху, подождать, должна начать червить, затем объедините, как считаете нужным. Остальные, осмотр, есть ли матка или маточник где вышла матка, дальше по ситуации.

маточників нема цілого жодного бджоли спокійні, значить матки є молоді, можливо я їх просто не побачив, ту побачив одразу, бо вона була на свіжій вітдягнутій суші


Текущее время: 02:13. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot