Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Породы пчел (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=59)
-   -   Порівняльні характеристики порід в однакових умовах (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=926)

Mihail-ves 15.08.2018 15:36

Re: Факторы ценообразования на медовом рынке
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 242328)
що це буде інбри́динг (близькоспоріднене схрещування ). Па пасіці треба мати 5-7 стабільних материнських ліній мінімум,

Не зовсім, оскільки все буде як ви написали, наступного сезону буде 4 стабільних материнських лінії УС моя 13 та 31, плюс односельчанина, плюс Олександра Кривченка. Але перевага буде за
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 242328)
хозяйственно-полезные признаки семей и способность передавать их из поколения в поколение

це вже перевірено на двох лініях. І можу сказати що ці лінії, чотири характеристики точно передають в наступне поколінні - це миролюбність, медовість, кількість розплоду, не входять в ройовий стан.

davolodya 16.08.2018 15:15

Re: Порівняльні характеристики порід в однакових умовах
 
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 242286)
davolodya с карники точно больше качает в том же регионе. И Gnat почему то активно бакфаст подкупает.

Дійсно, карніка дала змогу відкачати більше меду, ніж мої колишні місцеві бджоли, знайомі з місцевою бджолою також меду відкачали дуже мало, дехто взагалі некачав. Цей рік вперше відкачав вербу і сади, не було не те, що роїння, а навіть ройового стану. Карніка дуже сподобалася, в першу чергу своєю стабільністю, всі материнки добре передають корисні ознаки дочкам, всі сім'ї рівні, передбачувані, дуже добре використовують ранні взятки. Можливо на пізніх взятках інші породи спрацюють краще, в моїх же умовах карніка показала себе з кращого боку, більш нічого шукати небуду.

seim 16.08.2018 22:00

Re: Порівняльні характеристики порід в однакових умовах
 
Цитата:

А Ви попробуйте купити гарних УС, не думаю що без черги візьмете, особливо наступного року. І зауважу, коли будете пробувати купити рекомендую подивитись на морфометричні проміри того що Вам пропонують. Ну щоб потім впевнено заявляти що у Вас УС, а не дворові.
Мені не потрібні гарні УС бо я вже знайшов те що мені потрібно. В мене не степова зона. Тільки в мене є одне риторичне питання. Що роблять Єгошин і Паланочка зі степовою, якщо можна нічого не робити а тільки залишати кращих маток і отримувати кращий результат ніж від європейських маток з якими більше століття ведеться професійна селекція на ізольованих облітниках? Навіщо Паланочка возить маток і трутнів на острів на Дніпрі якщо можна їх нікуди не возити і мати найкращих маток в Євразії? :)

Димас 16.08.2018 22:29

Re: Порівняльні характеристики порід в однакових умовах
 
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 242397)
Мені не потрібні гарні УС бо я вже знайшов те що мені потрібно. В мене не степова зона. Тільки в мене є одне риторичне питання. Що роблять Єгошин і Паланочка зі степовою, якщо можна нічого не робити а тільки залишати кращих маток і отримувати кращий результат ніж від європейських маток з якими більше століття ведеться професійна селекція на ізольованих облітниках?

Тема называется не риторический вопрос о селекции, а сравнение пород в одинаковых условиях. Вы сравнили породы на своей пасеке? Если да, то поделитесь. Немцы продают нам "отселекционированных" маток, а мы им - мёд от простых, без столетней селекции:)

И ответ уже прозвучал
Цитата:

Сообщение от Bee_Keeper (Сообщение 242282)
Эти матки продаются с семьями по месту. У пчеловодов, пасеки которых невзирая на засухи, отсутствие постоянной медоносной базы, работают с очень хорошим результатом по меду, пакетам. И если бы мне нужно было бы расширять пасеку, с удовольствием купил бы славных местных пчел, разбавленных каким угодно трутом, например, у своего напарника. Т.к. за последние 3 года насмотрелся я на заморских паспортных маток и их дочек и сравнивая результаты работы никак забугорные не переплюнут результаты работы п/семей моего напарника. А маток он выводит своих уже лет 30. И по ХПП там порядок. И мед и миролюбие. Если и выпирает злоба, то матка бракуется на первых порах. Работает в шортах и футболке, без маски и прочих атрибутов защиты организма. Пасека на платоформах. Иногда приходится работать с пчелой когда моросит дождик. Так и это терпимо. Если их промерять по морфологии, то будет по пикам и карпатка и УС и еще что то.
Вчерашняя его фраза - "Андрей, я очень доволен своей пасекой. Даже в этот год. А ты перестань искать лучшее и работай со своей пчелой, с которой работал последние 20лет и будешь приятно удивлен, какая у тебя ровная пасека и стабильные пчелы." И он прав...
Факт, что пчелы, с которыми приятно работать в Украине есть и это украинские пчелы, пускай и без паспорта.


Mihail-ves 27.08.2018 07:37

Re: Порівняльні характеристики порід в однакових умовах
 
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 242397)
Мені не потрібні гарні УС бо я вже знайшов те що мені потрібно. В мене не степова зона. Тільки в мене є одне риторичне питання. Що роблять Єгошин і Паланочка зі степовою, якщо можна нічого не робити а тільки залишати кращих маток і отримувати кращий результат ніж від європейських маток з якими більше століття ведеться професійна селекція на ізольованих облітниках? Навіщо Паланочка возить маток і трутнів на острів на Дніпрі якщо можна їх нікуди не возити і мати найкращих маток в Євразії?

Ось порівняння сімей після двомісячного соняшнику. Тут я показав дві лінії УС, карпатку та бакфаст. Висновки робіть самі, а я свої вже зробив.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]


Текущее время: 15:56. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot