Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Технологии и методы содержания пчел (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Пчеловождение в альпийском улье (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=84)

Вадим Попов 15.02.2022 15:52

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от rechan (Сообщение 296752)
Якщо верхні корпуси не повномедні, або слабенька сім'я - бджоли роблять гніздо зверху.

В мене один слабачок так сів. Нажаль, сімейка загинула, внизу мед ще є, а вони під плівкою на пустих рамках всі мертві :sad:

Юрій Чугай 15.02.2022 21:21

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 296770)
В мене один слабачок так сів. Нажаль, сімейка загинула, внизу мед ще є, а вони під плівкою на пустих рамках всі мертві :sad:

Таким потрібно було прикривати по мінімуму льоток і ставити під дах пустий корпус (або організовувати верхню вентиляцію) - бджоли сідають/роблять ложе там де тепліше.

novichok 16.02.2022 10:31

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 296770)
В мене один слабачок так сів. Нажаль, сімейка загинула, внизу мед ще є, а вони під плівкою на пустих рамках всі мертві :sad:

Вони загинули тому, що слабенькі, а не тому, що так сіли. Всі слабенькі сімейки гинуть або зверху, або на розплоді. Кількість меду тут не має значення.

vsmityukh 16.02.2022 10:41

Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от novichok (Сообщение 296791)
Вони загинули тому, що слабенькі, а не тому, що так сіли. Всі слабенькі сімейки гинуть або зверху, або на розплоді. Кількість меду тут не має значення.


Слабые отводки садятся выше, тк там теплее, заканчивается мед и гибнут. Если в даданах им есть куда идти - назад, то в альпийцах - нет. Поэтому и нужно за ними следить в таких ульях, чтобы вовремя подставлять корпус с медом на голову или пакеты с медом ложить.
Я буквально вчера чистил донья и в альпийцах где сидят отводки вверху, нижние корпуса с медом, минимум по 1 полномедовому снизу. Такая картина в отводках второй год подряд. И как только ставишь им сверху корпус с медом, они тут же подымаются в него, видать потому что там теплее

МиколаУ 16.02.2022 14:13

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Як виміряти силу сім'ї в альпійському вуликові?

З повагою, МиколаУ

Вадим Попов 16.02.2022 16:41

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от МиколаУ (Сообщение 296794)
Як виміряти силу сім'ї в альпійському вуликові?

З повагою, МиколаУ

З розрахунку - 1 корпус альпійця = 2 рамки Дадана.

77сем77 08.05.2022 18:02

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Доброго всім дня! flag_ua
Щось не видно нашого пов. Медаль, може хтось знає що з ним?

serg2121 25.05.2022 16:54

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от 77сем77 (Сообщение 297191)
Щось не видно нашого пов. Медаль, може хтось знає що з ним?

Він на окупованій території. Невідомо чи є там інтернет та звязок. Нехай щастить йому.

МиколаУ 04.06.2022 22:36

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Перепрошую, можливо, не час і зовсім не до діла, проте цікавить, як відбувається зазвичай роїння та природнє виховування маток в альпійському вуликові.
...В лютому слабшу сім'ю в десятих числах перетрусив до альпійця (там було більше меду, два корпуси з половиною, після сильнішої сім'ї, що не опустилася, та й тепліше, сіяти не почали ще...) Прийняв, словом, таке рішення. Сім'я розвивається, зростає.
В одному з роликів Олексія Володимировича, бережи його Боже і сім'ю його, дивився, що він проглядає, чи є маточники знизу корпусів, не виймаючи рамок...
От, підходжу до запитання. Розумію , що мені в цьому році не слід за них "хвилюватися", оскільки сім'я слабенька була... Але. Де зазвичай будують маточники бджоли в альпійці?

З повагою, МиколаУ

Добавлено через 2 минуты
Тобто, чи перевіряти слід, розбираючи аж до основи, до днища, чи зазвичай 2, 3, ен-ний корпус?... Чи помиляються в своїй думці щодо слабкої сім'ї?

З повагою, МиколаУ

podgarik 07.06.2022 09:42

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от serg2121 (Сообщение 297271)
Він на окупованій території. Невідомо чи є там інтернет та звязок. Нехай щастить йому.

Нажаль на сьогоднішній день ніяких новин від Медяника немає. Я намагався з ним звязатися і телефоном, і мейлом, і через месенджери - всі спроби безуспішні. Остання розмова з ним була в чаті по вайберу 12 березня. На той момент Купянськ був ще вільний, але в оточенні. Звязок був тільки через чат та електронну пошту. Подзвонити вже не було можливості.


Текущее время: 15:16. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot