Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Справочник медоносных растений (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=70)
-   -   Рапс (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=74)

Alekzander 07.11.2012 23:13

Re: Сейчас на пасеке (сезон 2012)
 
Цитата:

Сообщение от Шурік (Сообщение 16128)
На полях не озимий ріпак цвіте, а цвіте свіріпа або інші ярі хрестоцвіті

Отличить рапс от сверипы, слава богу ещё могу. Заходил на поле, рапс почти по пояс высотой, очень мощный и цветет.
Цитата:

Сообщение от Шурік (Сообщение 16128)
Вони за зиму вимерзнуть

И этот цветущий рапс, тоже вымерзнет.
Цитата:

Сообщение от Шурік (Сообщение 16128)
Для того щоб зацвів ріпак йому потрібно пройти яровизацію і відповідні етапи органогенезу після відновленя весняної вегетаціі.

Оказывается , для того, чтобы зацвел рапс, ему не нужны агрономические термины, а достаточно благоприятных погодных условий.

Шурік 07.11.2012 23:47

Re: Сейчас на пасеке (сезон 2012)
 
Я розумію що ви можете відрізнити ріпак, але я як агроном вам повторюю ніодна озима культура не викене колос чи суцвіття не пройшовши яровизації за винятком сортів дворучок (ріпаку дворучки нема). Яровизацію ріпак проходить за 45-60 днів при середньодобовій температурі нижче 8 C. Не спорю можуть бути і домішки ярого ріпаку. Якби дійсно цвів озимий ріпак керівництво агрофірми приймало б відповідні заходи тому що це фактична втрата урожаю гроші не маленькі. Можливо посіяний ярий ріпак на сидерат і ще не зароблений в землю

Alekzander 08.11.2012 00:07

Re: Сейчас на пасеке (сезон 2012)
 
Цитата:

Сообщение от Шурік (Сообщение 16132)
ніодна озима культура не викене колос чи суцвіття

Цитата:

Сообщение от Шурік (Сообщение 16132)
Можливо посіяний ярий ріпак на сидерат

Возможно Вы правы, цветет яровой рапс, посеянный на сидерат. Но уж больно он мощный, 500-600мм в высоту, мощнейший куст и просто шикарное цветение. Таких полей, я насчитал 3шт. Никогда раньше такого явления не видел.

Шурік 08.11.2012 00:49

Re: Сейчас на пасеке (сезон 2012)
 
Можливо кинули з насінням що також дуже часто буває. Ярий ріпак користується малим спросом ось і підсунули на місце озимого. В мене на полях як зацвітає ріпак висота мінімум 150 см в сусідів інвесторів ще вище

Добавлено через 15 минут
Жалко Олександр що ви далеко від мене приїхав би подився на це диво мені це дуже цікaво. Думаю ви відпишете весною про долю цих полів. Завтра ще раз проїдусь по полях

Alekzander 08.11.2012 10:46

Re: Сейчас на пасеке (сезон 2012)
 
Цитата:

Сообщение от Шурік (Сообщение 16134)
Думаю ви відпишете весною про долю цих полів.

Недели через три буду ехать в Днепропетровск по делам, обязательно посмотрю, что с полями, перепахали или так и стоят как диво агрономии.

Voha 08.11.2012 14:08

Re: Сейчас на пасеке (сезон 2012)
 
Вложений: 1
У нас так и не перепахали, сегодня с фотографировал ,а среди рапса подсолнух цветет[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Шурік 08.11.2012 19:56

Re: Рапс
 
Ріпак посіяли по соняшнику падалиця зійшла зараз цвіте мороз вдарить і він буде слувати кулісами для снігозатриманя.

Злой Сашка 08.11.2012 20:31

Re: Рапс
 
Цитата:

Сообщение от Новик (Сообщение 9205)
...для пробы посеяло 300 га в зиму, на весу 2011 все вымерзло. На этот год посеяли еще больше....

Прям как в анекдоте-...а с следующем году посеем 100000000000 га - нехай вдавиться..:appl:

Anatoli 09.11.2012 18:34

Re: Рапс
 
Цитата:

Сообщение от Шурік (Сообщение 16150)
Ріпак посіяли по соняшнику падалиця зійшла зараз цвіте мороз вдарить і він буде слувати кулісами для снігозатриманя.

Да Саш,ми з тобою з однієї області,та і в нас сіють ріпак,було якось посіяли га300 і в висоту був напевно біля 2 метрів ,раніш такого нічого небачив-ліс одним словом,но тоді і медував він!!!:ura1:

Шурік 09.11.2012 20:57

Re: Рапс
 
Анатолій, Герасименко чи Порошенко грошей на насіння і добриво не жаліють. А дослідами доведено якщо медодайна рослина нормально загодована то і медопродуктивність у неї вища.


Текущее время: 13:10. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot