Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Хочу стать пчеловодом (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Текущие вопросы начинающих (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=2800)

gru.v 28.04.2016 20:49

Re: Текущие вопросы начинающих
 
льотки верхні круглі діаметром 22мм я їх ніколи не чіпаю (окрім перевезення) бджоли самі регулюють як їм потрібно а нижні 8-10мм висотою довжина 150мм от їх регулюю по схожій схемі яку описав Димас, але в мене на точку тіні ще не має от як побачив що бджоли вентилюють так і відкрив на половину і поки що не чіпав (це десь неділі 3 назад було) в слабших трохи менше чим на половину відкривав

Володимир Jos 29.04.2016 08:22

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Зараз практично немає ніякого обмеження в навчанні, якщо є доступ до інтернету. Інформація звичайно є різна, на однакові теми. Це зумовлено і природними і територіальними причинами. Також різняться прийоми бджоловодіння в кожного пасічника. Якщо бездумно копіювати все, нічого не вийде точно. Тому в першу чергу треба добре вивчити біологію бджоли, її етапи розвитку. І вже тоді прочитане з різних джерел приміняти на своїй пасіці, в залежності ід обставин. Дуже багато інформації однакової, тільки абзаци переставлені. Є варіанти якогось "екзотичного" пасічникування. Ними на початку, як на мене, перейматись не потрібно. Трохи більше, ніж через тиждень, в мене буде ювілей. Рік, як я вперше взяв в руки рамку з бджолами. Пересаджував пакет в вулик. Що і як робити, вчився, читаючи форуми, і всю наявну в інтернеті інформацію, яку зміг знайти. Також відео від бджолярів. Хоча з таких відеороликів, якусь корисну інформацію несуть всього декілька процентів. Інформацію я вивчаю і перечитую під конкретні сьогоденні потреби. Так легше, і для початку менше "каші" в голові. За рік отримується гарна теоретична база. Яка кожен день підкріплюється практикою. Головне бажання. По сусідству є чоловік, який років 20 тримає бджіл. Десь 4-5 сімей. Кожного року ганяється за роями, гнізда в зиму не збирає. Кожної зими лдна-дві сім"ї до весни не доживають. Вважає, що "мішати" бджолам не треба, які вижили, ті й найкращі. Минулого року насміхався з мене, що я з пакетів стільки відводків наробив, і взагалі в вулики часто заглядую. В мене всі перезимували, хоча в зиму йшли маленькі відводки. Зараз гарно розвиваються, не без конфузів звичайно (мабуть роїтись надумали). Тепер приходить, запитує, що я зараз роблю, і навіщо. Так що нічого страшного і таємного нема. Якісь незрозумілі випадки можна швидко на форумі прояснити. Більшість форумчан залюбки допоможуть. Звичайно років 15 тому, коли не було інтернету, а пасічники народ скритний і консервативний, отримати якусь інформацію, та ще й "онлайн", було практично неможливо. Зараз трохи роззнайомився з новими колегами. Історії про їхнє навчання раніше, це щось. Навіть були варінти: "Попрацюй в мене років два-три безкоштовно на пасіці, навчишся трохи".

micitm 29.04.2016 09:17

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Вчера вечером хотел еще дать пчёлам сиропа, но был лишен такой возможности, так как пчелы от угощения отказались(не забрали еще тот).Пакеты не прокалывал побоялся что вытечет в улей, просто сверху чуть взбрызнул сиропом в надежде, что труженицы сами найдут и вскроют.Может надо было проколоть все таки? Вощину строить начали.Надеюсь сегодня заберут сироп, иначе придётся забрать мне дабы не скис.
Пыльцу таскают - сады цветут полным ходом.
По поводу аллергии- вчера обошлось без жертв).
Сегодня снился кошмар: снилось что пчёлы улетели ((.

Димас 29.04.2016 09:22

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от micitm (Сообщение 134954)
Может надо было проколоть все таки?

Если проколоть неудачно, вытечет на пол, будет еще хуже. Тогда Вашей жене придется отбивать нападение воровок по-настоящему.

micitm 29.04.2016 09:27

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Значит не буду прокалывать. Не забирают значит им не нужно)

Sanderlis 29.04.2016 14:43

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Добрый день! Вчера и позавчера из улья выбросили по одной личинке пчел:(. 22.04. на Дадан ставил второй корпус. Может охладил гнездо? Есть ли повод для беспокойства и на что обратить завтра внимание при осмотре и постановки вощины?

Руслан ученик 29.04.2016 19:18

Re: Текущие вопросы начинающих
 
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

серги 29.04.2016 21:34

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от micitm (Сообщение 134781)
Наступил он не очень весело из легкого конфликта с моей лучшей половинкой которая была против "такого финансового расточительства" и опасности поскольку у нас есть маленькая дочь.

У меня две дочери, 10 месяцев.Днем, когда спят во дворе,иногда ставлю коляску в двух метрах сбоку от ульев.Так сказать,лечебный сон...
Жена через раз присутствует при осмотре семей,почти за год её укусила всего одна пчела...

Владимир Татомир 29.04.2016 21:42

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от серги (Сообщение 135073)
почти за год её укусила всего одна пчела...

или один пчел:rofl2:

Slavko 29.04.2016 22:23

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Мою в прошлом году одна на репейнике укусила - еле в больницу на горячий укол успела доехать, хотела на меня наехать, мол развел тут пчел, пройти нельзя - отбился от нее - чего ты мне пчелу угробила :)


Текущее время: 06:51. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot