Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Болезни и вредители (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=73)
-   -   Пестициди та інші хімікати на полях (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=4284)

vodolej 23.02.2017 10:12

Пестициди та інші хімікати на полях
 
В цій темі хотілось би бачити матеріали про різні хімікати на полях, як боротись з нерадивими фермерами та як захистити бджіл.
Про пестициди за кордоном
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
ЄС обмежує пестициди, щоб урятувати бджіл

Голосування у ЄС відкрило Європейській Комісії шлях до того, щоб обмежити використання пестицидів, які, згідно з висновками вчених, викликають загибель бджіл. В усіх країнах Європи виникло занепокоєння через вимирання популяцій бджіл. Дослідники вважають, що бджолам шкодять неонікотиноїди в деяких пестицидах, які розпилюють над сільськогосподарськими полями у країнах Європи.

Європейська Комісія хоче обмежити використання таких пестицидів і використовувати їх для тих сільськогосподарських культур, які не вимагають запилювання бджолами чи іншими запилювачами.

Однак багато європейських фермерів та агрономів заперечують проти обмежень на тій підставі, що даних, які пов'язують загибель бджіл із неонікотиноїдами, недостатньо.

За заборону проголосували 15 країн ЄС, цього недостатньо для прийняття рішення. Але згідно з правилами ЄС Європейська Комісія тепер запровадить обмеження терміном два роки на використання неонікотиноїдів у сільському господарстві.

Європейська Комісія планує запровадити мораторій на використання неонікотиноїдів уже з 1 липня цього року.

Що таке неонікотиноїди?

Нікотин смертельно небезпечний не лише для людей. Ця хімічна речовина вкрай отруйна для комах
Пестициди-неонікотиноїди - нові нікотиноподібні хімічні речовини, які вражають центральну нервову систему комах, але менше шкодять ссавцям і довкіллю, ніж більшість інших пестицидів
Пестициди цього типу розчинні у воді, що означає, що ними можна обробити ґрунт, унаслідок чого їх вбирає ціла рослина. Вони називаються "системними", тобто, перетворюють цілу рослину на джерело отрути: корені, стебла, листки, квітки і пилок
Неонікотиноїдами часто обробляють насіння перед висаджуванням чи сіянням.
Лобісти за і проти

Британія не підтримує заборону на неонікотиноїди через те, що вважає аргументи дослідників недостатньо переконливими.

Багато експертів вважають, що до занепадання бджіл у Європі доклалися кілька факторів: крім хімікатів у пестицидах, за їхніми словами, популяції бджіл потерпають від паразитів, вірусів і загального занепаду бджільництва.

Директор з питань сільськогосподарської політики ЄС природозахисної організації Greenpeace Марко Контьєро сказав, що голосування в понеділок "чітко показало переважно наукову, політичну і громадську підтримку заборони пестицидів".

"Країни, які виступали проти заборони, програли", - сказав пан Контьєро.

За словами дослідників, комахи на зразок медоносної бджоли запилюють приблизно третину світових врожаїв сільськогосподарських культур.

Минулого місяця голосування у ЄС не дало однозначного результату, тому пропозицію про заборону деяких видів пестицидів винесли на розгляд апеляційного комітету, який призначив голосування на 29 квітня. Друге голосування також не дало однозначної відповіді.

Часткові обмеження на застосування неонікотиноїдів уже діють у Франції, Німеччині, Італії і Словенії.

До групи неонікотиноїдів входять три пестициди: клотіанідин, імідаклоприд і тіаметоксам.

За словами кореспондента ВВС у Брюсселі Криса Морріса, Європейську Комісію активно переконували перед голосуванням і опоненти, і прихильники заборони неонікотиноїдних пестицидів.

За заборону зібрали майже 3 млн підписів, прихильники планують нові демонстрації в понеділок.

Не менш активними лобістами виступили хімічна промисловість і виробники пестицидів, які кажуть, що заборона завдасть шкоди виробництву продуктів харчування у Європі.

Мораторій ЄС не поширюється на озимі культури. Він забороняє продаж і використання насіння, обробленого неонікотиноїдними пестицидами.

Джерело: bbc.co.uk

Valeriy01 17.05.2017 20:18

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Уважаемые коллеги, если речь зашла о химикатах, спрошу в этой теме. У кого есть опыт одновременно и пчеловодства и садоводства. Какими , наименее опасными для пчел препаратами опрыскиваете сады ( фунгициды и инсектициды)? Раньше практически не опрыскивал , но и яблок практически не имели. В прошлом году посадили молодой сад , опрыскивать придется. У кого есть практический опыт - поделитесь.

Андрей Андреевич 17.05.2017 20:50

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Цитата:

Сообщение от Valeriy01 (Сообщение 190089)
В прошлом году посадили молодой сад , опрыскивать придется. У кого есть практический опыт - поделитесь.

...что не понятно ?...подумайте хорошенько и дзвоните 0979014160
А теперь по порядку:
1.Надо ещё было в прошлом году обрабатывать.
2.Изучите, что такое инсектицид , фунгицид ,акарицид ,гербицид.
3.Удобрение :корневое и внекорневое.
4.Обрезка
5.Содержание сада.
6.Классы токсичности пестицидов (4класса по вредности).
7.Составьте калькуляцию расходов и сравните с реальной стоимостью яблок на оптовых рынках Украины (стоит ли заморачеваться?).
8.Вредители в саду.
9.Болезни деревьев.

Константин Корпусов 17.05.2017 20:58

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Сегодня увидел тлю и листовёртку на садах молодых, пришлось делать баковую смесь Децис актара и хорус (контакт система фунгицид). Жаль каратэ зеон у нас не возят третий год уж. А щадящий только актофит(аверсектин с) мне нравится все остальное перевод денег

Андрей Андреевич 17.05.2017 21:41

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Костя Корпусов, Системные с контактными обычно применяют фунгициды...а инсектицида вполне было достаточно или актары , или дециса...

Константин Корпусов 17.05.2017 21:49

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Андрей Андреевич, листовёртке только контактный... не берет Ее актара... это со слов Сингенты...они тогда мне сказали что лучше брать каратэ он и листовёртку бомбанет

Андрей Андреевич 17.05.2017 21:54

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Костя Корпусов, тогда вообще зачем туда актару пихать?...

Константин Корпусов 17.05.2017 21:57

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Андрей Андреевич, тля. Партию Децис протравит но она может прилететь через время новая. Плодожорка тоже только системником берётся. А листовёртка только контактником. Цветоед только системником(актара)

Андрей Андреевич 17.05.2017 22:16

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
...в начале ,когда я только пчёл начал водить...один спец ,который в Польше у ПАНА работал (старшым куда пошлют) пришол в мой сад и увидев улья, в категорической форме сказал ,чтоб убрал...потравлю однозначно.
От если бя Вашим методом Константин обрабатывал...потравил однозначно...а так и пчёлы прекрасно себя чувствуют, и сад живёт вроде б не плохо...
П.С. ...от за такие баковые смеси, была б моя воля... :nunu::hunt:
Вы ещё забыли, что надо бомбануть майского жука, травануть мышей и вообще всё живое убрать...а никогда не задумывались , что в саду и полезная "миклофлора" проживает...от убъёте Вы КАРАТЭ ЗЕОНом клещей (а есть полезный и вредный для сада)...Только не вздумайте обижаться...
Чего только человек по своему уму не делает???...
Кстати, в этом году у меня только одна обработка была инсектицидом и та после цветения...чем больше с гадостью боретесь, тем больше её лезет.
А там думайте, Ваше дело...

Константин Корпусов 17.05.2017 22:30

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Андрей Андреевич, я ж не обижаюсь, я что агроном? Химик? По образованию я экономист, по призванию ювелир. Как сингента рекомендовала так и брызгал. Но вот честно сегодня впервые переживал да пчёл. И сад жалко и пчёл -где золотая середина?

Андрей Андреевич 17.05.2017 22:39

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Цитата:

Сообщение от Костя Корпусов (Сообщение 190110)
Но вот честно сегодня впервые переживал да пчёл. И сад жалко и пчёл -где золотая середина?

...можете не переживать, пчёлоиды уже в саду не тусуются--там им уже делать нечего...теперь за себя-любимого надо переживать...а то как скушаете яблок, так вся миклофлора из организма попрёт ...может через вход, а может и через выход ...это куда ей ближе будет:rofl2::neigh::beer:

Valeriy01 18.05.2017 08:38

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Цитата:

Сообщение от Андрей Андреевич (Сообщение 190109)
...в начале ,когда я только пчёл начал водить...один спец ,который в Польше у ПАНА работал (старшым куда пошлют) пришол в мой сад и увидев улья, в категорической форме сказал ,чтоб убрал...потравлю однозначно.
От если бя Вашим методом Константин обрабатывал...потравил однозначно...а так и пчёлы прекрасно себя чувствуют, и сад живёт вроде б не плохо...
П.С. ...от за такие баковые смеси, была б моя воля... :nunu::hunt:
Вы ещё забыли, что надо бомбануть майского жука, травануть мышей и вообще всё живое убрать...а никогда не задумывались , что в саду и полезная "миклофлора" проживает...от убъёте Вы КАРАТЭ ЗЕОНом клещей (а есть полезный и вредный для сада)...Только не вздумайте обижаться...
Чего только человек по своему уму не делает???...
Кстати, в этом году у меня только одна обработка была инсектицидом и та после цветения...чем больше с гадостью боретесь, тем больше её лезет.
А там думайте, Ваше дело...

Цитата:

Сообщение от Андрей Андреевич (Сообщение 190109)
Кстати, в этом году у меня только одна обработка была инсектицидом и та после цветения...чем больше с гадостью боретесь, тем больше её лезет.

Такой подход мне тоже нравится. У меня после цветения - второе опрыскивание. Первое -
ранней весной медным купоросом по голому дереву. Вы каким инсектицидом брызгали?

Константин Корпусов 18.05.2017 09:18

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Андрей Андреевич, в этом году у меня сад не яблочный. Не пойму почему но через год цветут обильно. Яблок 15 мод будет :) а брызгаю я только молодые до 2 метров. Все что выше деревья воробьи которых я кормлю зимой наведут порядки со скворцами.

Андрей Андреевич 18.05.2017 18:59

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Цитата:

Сообщение от Valeriy01 (Сообщение 190146)
Вы каким инсектицидом брызгали?

УКРАВИТовским "АНТИХРУЩ" на 1 га давал 0,3 литра на 1000 литров воды...сразу добавлю, что на момент обработки весь одуванчик в саду отцвёл и нового ничего не цвело, так что пчёлам там делать было нечего.

Кудлянин 18.05.2017 19:10

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Андрей Андреевич, Андреевич , пока не попробывал Энжио ( настоящий фирменный ) у меня был ящик разных препаратов - от блошки , мошки , тли , листовертки , морковная и луковая муха и тд . Энжио берет ВСЕ . Колорадо брызгаю один раз . Все препараты выкинул в пропасть . 5кубовый шприц на 10 литров - чистота и порядок .

Константин Корпусов 18.05.2017 19:13

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Кудлянин, энжио это каратэ +актара. Препарат контакт + система. Хорошая вещь

Кудлянин 18.05.2017 19:20

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Цитата:

Сообщение от Костя Корпусов (Сообщение 190245)
Кудлянин, энжио это каратэ +актара. Препарат контакт + система. Хорошая вещь

Костя , я честно говоря не вникаю в тонкости . Мне важно , чтобы аппарат работал ( а Энжио работает , как часы ) . Мне этот агрегат парень презентовал ( сказал лично открывал импортную канистру с пломбой ) . На базаре брали расфасованное - по отзывам полное Г....

vodolej 19.09.2017 08:57

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Информіція для роздумів:
" ...Роз’яснення Інституту лабораторної діагностики щодо попередження загибелі бджолосімей
Роз’яснення Інституту лабораторної діагностики щодо попередження загибелі бджолосімей

01.09.2017 12:36

За останні роки почастішали випадки масових отруєнь бджіл після обробки полів пестицидами, особливо при розпиленні отрутохімікатів за допомогою літаків - до ДНДІЛДВСЕ неодноразово зверталися як фізичні особи так і організації різних форм власності щодо причин масового отруєння бджіл, особливо пестицидами.

Так, з підозрою на отруєння було направлено зразки підмору бджолиного, пилку, перги, стеблів рослин з оброблених полів 29 населених пунктів (у 2015 р. – 13, 2016 р.–2, 2017 р. – 14) Житомирської, Київської, Полтавської, Сумської, Черкаської, Дніпропетровської, Рівненської, Тернопільської областей, де зафіксована загибель 1139 (2015р. – 69, 2016 р. – 4, 2017 р. – 1066) бджолосімей.

За даними замовників, загибелі бджіл передувала обробка полів такими препаратами (хімікатами): дифлюнікан, альфа-циперметрин, лямда-цигалотрин, карате, ацетохлор, трибенурон-метил, флудіоксоніл, імідаклоприд, ацетаміприд, хлорпірифос, циперметрин, диметоат, дельтаметрин, фенвалерат, біфентрин. Основною причиною загибелі бджіл було використання засобів захисту рослин у період їхнього цвітіння без своєчасного попередження про це бджолярів. Часто бджоли, зібравши нектар і пилок з оброблених рослин, гинули у полі.

За результатами хіміко-токсикологічних досліджень виявляли: Флутриафол – у підморі бджолиному; Лямда-цигалотрин – у підморі бджолиному, пилку, перзі; Імідаклоприд– у підморі бджолиному; Хлорпірифос – у підморі бджолиному, стеблі з квітками ріпака.

Слід зауважити, що відповідно до ст.37 ЗУ «Про бджільництво» фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Згідно із ст.38 ЗУ «Про бджільництво» (Відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва) порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.



До уваги бджолярів:

Після одержання повідомлення про майбутню хімічну обробку полів та садів бджоляр повинен до її початку вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів. Також необхідно вжити заходи щодо охорони бджіл від можливого отруєння.

Строки ізоляції бджолиних сімей залежить від ступеня токсичності і періоду збереження активності пестицидів на рослинах. Вони можуть збільшуватися на 1-2 дні при зниженні температури і збільшенні вологості повітря відносно прийнятих норм в даній зоні. Більшість пестицидів втрачають свою токсичність і стають безпечними для бджіл через 1-3 доби після обробки рослин, невелика група – через 5-7днів.

Після закінчення строку детоксикації рослин відкривають льотки у 1-2 сім’ях: якщо на протязі 2-3 годин льоту признаки отруєння у бджіл не проявляються, відкривають льотки у всіх сім’ях. Вивезення пасік на період обробок до іншого місця медозбору відбувається на період 5 діб і більше на відстань понад 5-7 км від місць проведення авіаційних обробок, а при проведенні наземних обробок пестицидами на відстань 3-5 км.

При обробці рослин значення мають спосіб, час застосування препаратів і погодні умови. Так, при обприскуванні, обпилюванні і аерозольному способі обробки рослин у вітряну погоду з наземних машин чи літаків, вони розносяться на декілька кілометрів. В результаті, навіть на віддалених ділянках відбувається отруєння бджіл.

Крім того, не завжди отруєння бджіл проявляється одразу. Може бути й так, що отруєний мед вони запасають на зиму, і гинуть тільки через кілька місяців, коли починають його споживати. ..."
І що тут головне? А саме те що пасічник на час обробки полів ядами повинен вівезти кудись своїх бджіл. А ще те що пасічника треба попередити завчасно - і це саме головне. А про те що слід заборонити вживання тих ядів і мови не має.

Алексей борец 13.12.2017 20:35

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Появилась возможность сделать съемку на тему пестицидов и их влияния на пчел:
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Владимир@ 11.03.2018 09:20

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Anush 16.03.2018 14:40

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Началась тема по запрету пестицидов, для сохранения пчел
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Віталій В 16.03.2018 22:24

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Цитата:

Сообщение от Anush (Сообщение 229252)
Началась тема по запрету пестицидов, для сохранения пчел
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Поки у верховній раді аграрії, то це все писанина накшталт до писанини на заборі, добре видно, але ні кому не потрібно.

Vik_tor 21.03.2018 10:14

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
у меня огород, обрабатываю актофитом, пока проблем с пчелами не было из-за него

Пчеловод-любитель 19.04.2018 22:46

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Що в Радянському союзі що після роспаду союзу що зараз повний НОЛЬ. Ніхто ніколи не хотів розбиратися з отруєнням бджіл. Ось перегортуючи соторінки старих журналів надибав статтю "Отруюють бджіл : винного повинна знайти прокуратура" ( Журнал " Пасіка" №3 1993 рік)
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

asot 30.04.2018 23:36

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Подскажите пожалуйста,каким гербицидом обработать сорняки возле пасеки ,чтобы нев ушерб пчелам ...
Спасибо!

Андрей Андреевич 01.05.2018 06:40

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Цитата:

Сообщение от asot (Сообщение 233193)
Подскажите пожалуйста,каким гербицидом обработать сорняки возле пасеки ,чтобы нев ушерб пчелам ..

Раундап Вам в помощь ...или все аналоги с действующим веществом глифосат.150 гр на 10 литров воды и вечером обработайте... бурьян прекратит рост и уже через дней 3 "уши" повесит и начнёт загибаться... не здумайте после обработки его скашивать , там механизм действия : с листиков попадает в корневую систему и с корня начинает гибнуть... чтоб эффект сразу было видно --давайте 200гр на 10 литров, но это не стоит делать и от 150 гр хорошо гибнет

zelya343 01.05.2018 06:42

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
А вот как от хмеля избавиться, может подскажет кто?

Андрей Андреевич 01.05.2018 06:48

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Цитата:

Сообщение от zelya343 (Сообщение 233200)
А вот как от хмеля избавиться, может подскажет кто?

...у меня на сетке ограждения также рос ... обработка раундапом по листках также его уничтожала (подрывала здоровье)...я не обращал на него особенное внимание, но уже порядка 3 лет обрабатываю гербицидной балкой по сетке ГРАНСТАРОМ (чтоб трава росла ,а сорняки нет)... так рост прекратился его ...пойду сегодня на пасеку в сад и специально посмотрю, как там он поживает...вроде б ,что то там растёт но очччень слабенько , если б чаще обрабатывал (а не 3 раза за год) наверное следа б его небыло. Главное обрабатывать по листках и чем они моложе тем лучше впитывают и скорее растение гибнет

Ромен 02.05.2018 19:53

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Біля лісового точка збираються сіяти горох ,місцеві пасічники говорять ,що будуть обробляти "солодом"кажуть що рідкісна гидота ,хто компетентний підкажіть ,який період обробки цим препаратом ,і чи стоє панікувати?

Димас 02.05.2018 20:31

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Цитата:

Сообщение от Ромен (Сообщение 233283)
Біля лісового точка збираються сіяти горох ,місцеві пасічники говорять ,що будуть обробляти "солодом"кажуть що рідкісна гидота

Біля моєї пасіки був горох на різній відстані і різної величини поля, бджоли на нього не йдуть, не знаю чим його обробляли, проблем не було. Хоча завжди краще перестрахуватись.

Андрей Андреевич 02.05.2018 20:53

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Цитата:

Сообщение от Ромен (Сообщение 233283)
що будуть обробляти "солодом"кажуть що рідкісна гидота

...такої гидоти не чув, но є слухи що солод (відходи з патоки цукрового заводу) добавляють в бакову суміш до пестицидів як прилипач... вот і йде бджола на цю гадость і вся шкідлива і корисна флора на "солоденьке"... ця " отсєбятіна" (єкономія коштів...) ні якими нормами не регламентована...в нас ще до такого не дожились... но що то є страшна штука це точно по слухам чув...треба приймати якісь міри, даже якщо бджола на горох не сідає --на солодке обов"язково полетить

Ромен 02.05.2018 21:57

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Цитата:

Сообщение от Андрей Андреевич (Сообщение 233286)
... но що то є страшна штука це точно по слухам чув...треба приймати якісь міри, даже якщо бджола на горох не сідає --на солодке обов"язково полетить

Андрій Андрійович ,а якщо яд примінятимуть безпечний для бджіл? Чи всеодно проблеми будуть?

Добавлено через 5 минут
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 233285)
Біля моєї пасіки був горох на різній відстані і різної величини поля, бджоли на нього не йдуть, не знаю чим його обробляли, проблем не було. Хоча завжди краще перестрахуватись.

Дімас в 2015 році у мене теж горох був посіяний проблем не було ,а в прошлому році сіяли кукурудзу і при посіві вносили якісь добрива, то у місцевих лягла вся льотна бджола(я тоді своїх ще не привіз).Настали такі часи ,що не знаеш з відкіля подача прилитить,краще перестрахуватися , а то буду потім потилицю чухати.

Андрей Андреевич 02.05.2018 22:06

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Цитата:

Сообщение от Ромен (Сообщение 233289)
а якщо яд примінятимуть безпечний для бджіл? Чи всеодно проблеми будуть?

...та безпечного яду(маю в виду інсектицид... тим що травлять "букашек") для бджіл немає (кроме біопрепаратів) ...він то є но все залежить від його концентрації (каліпсо, моспілан, актара, карате-зеон і т.д.) чучуть більша доза і може бути летальний випадок... а суміш солодка з цими ядами --це "гримуча суміш".... так не можна в принципі робити(ИМХО):diabolo:

Ромен 02.05.2018 22:17

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Цитата:

Сообщение от Андрей Андреевич (Сообщение 233293)
...та безпечного яду(маю в виду інсектицид... тим що травлять "букашек") для бджіл немає (кроме біопрепаратів) ...він то є но все залежить від його концентрації (каліпсо, моспілан, актара, карате-зеон і т.д.) чучуть більша доза і може бути летальний випадок... а суміш солодка з цими ядами --це "гримуча суміш".... так не можна в принципі робити(ИМХО):diabolo:

Дякую за пояснення ,а обробка в період цвітіння ,двократна?

Жека. 03.05.2018 00:38

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
У нас 30 и 1-го обрабатывали рапс мавриком после 18.00 подмора нет.

Андрей Андреевич 03.05.2018 07:02

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Цитата:

Сообщение от Ромен (Сообщение 233294)
а обробка в період цвітіння ,двократна?

...цвітіння чого? ...кожна культура має свою технологію захисту від шкідників. Сади до цвітіння прийнято обробляти мінімум два рази, по цвіту --коли вже відцвіте 70%...но то книжка (методичка) так пише...якби агрохолдінги ріпак обробляли до цвітіння КАЛІПСО, то мабудь було б достатньо однієї обробітки (в саду захищає дуже довго ...до місяця від шкідників і бджоли не гинуть так від нього)...я свій сад в 2018році ще ні разу нічим не обробляв-- болячек "страшних" не має, шкідників мізер... для чого бджіл підтравлювати... нехай "пасуться"... трошки оленка волохата напрягає, но нею займусь коли одуванчик відцвіте (обробляти буду приствольну землю --вона на ніч в землю ховається...)
Може серед нас є людина з агрономічною освітою... нехай уточнить , а то з мене такий агроном як з .... я і інженер будівник моя освіта... дуже далека до пестицидів (це так самоучка ... посадив сад і мусив розбиратись ...) в кого з агрономів не запитаєш, то таку ахінею несли і кожен по різному ...

Bee_Keeper 03.05.2018 07:48

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Цитата:

Сообщение от Жека. (Сообщение 233297)
У нас 30 и 1-го обрабатывали рапс мавриком после 18.00 подмора нет.

Подмора не будет. Действующее вещество у маврика - тау флувалинат. Даже если и днем обработки, то лишнего клеща вароа с пчел погоняют.

bredun 17.07.2018 18:20

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

vodolej 03.06.2019 12:11

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Душа болить! Вчора в Софіївському районі Дніпровської області масово потравили бджіл.Збитки : паіска 150 сімей, пасіка 80 сімей та багато дрібних Загинули повністю. Сьогодні в Софіївці пасічники зібрали збори мітинг. Нагнали поліцію з титушками для розгону. Приїхало телебачення 21 каналу з Дніпра. Все знімають та записують. Поїхали на пасіки де пропали бджоли. Зверніть увагу поліція приїхала розганяти пасічників а не зозбиратись з фермерами. Нагадаю, що сьогодні пакет бджіл (чотири рамки бджоли ) коштує приблизно 1500 грн а сім'я бджіл на сьогодні займає 20 рамок. Так хто компенсує пасічникам збитки за потравлених бджіл та за недобутий мед? Нагадаю що на сьогодні в Україні боротися з нерадивими фермерами в правовому полі не можливо. В минулому році в Кіровоградській області згоріло декілька полів . Цікаво чи це якось допмогло пасічникам?

Владимир Татомир 03.06.2019 20:48

Re: Пестициди та інші хімікати на полях
 
Цитата:

Сообщение от vodolej (Сообщение 264827)
Нагадаю що на сьогодні в Україні боротися з нерадивими фермерами в правовому полі не можливо.

В апреле в Киеве на митинг приехало совсем мало пасечников, как думаете в чем причина? Ответ прост, на кой оно нужно, авось пронесет. Второй момент, пример работы спилки одного района, работа с администрацией района и сельскими головами, и через них с с аграриями.Общие точки соприкосновения найдены.Одним словом, под лежачий камень вода не течет, и решать после гибели пчел всегда проблемнее, чем работать на предупреждение. Пострадавшим держаться и решать правовым путем.


Текущее время: 12:57. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot