Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Общие вопросы (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Пчелы - трутовки (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=139)

Ворон 13.03.2016 10:03

Re: Пчелы - трутовки
 
Цитата:

Сообщение от Valik1986 (Сообщение 125962)
А пчелы трутовки летают? Я хотел за лет трутовки подсилить слабую

бджоли трутівки літають,а чому їм-би не літати,вони невідкладають яйця сотнями.як матки,якщо невірите витрусіть всіх бджіл з вулика подалі,на другий день провірите чи є кладка яєць у цій сім"ї,все зразу стане на свої місця.(бджоли нормальної сім"ї не впустять бджіл трутівок у вулик).

Valik1986 13.03.2016 11:29

Re: Пчелы - трутовки
 
Вот и стало все на своё место, а если там матка трутовка то объединение с колпачком или без?

Владимир@ 13.03.2016 11:36

Re: Пчелы - трутовки
 
Цитата:

Сообщение от Valik1986 (Сообщение 125988)
Вот и стало все на своё место, а если там матка трутовка то объединение с колпачком или без?

Колпачёк полюбасу на пару - трое суток (чтоб сеять начала и пчёлы между собой разобрались) принюхались))- тем более у вас семей и маток не много-зачем эти риски(ИМХО)

ДобровоЛ 13.03.2016 12:54

Re: Пчелы - трутовки
 
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 125965)
бджоли трутівки літають,а чому їм-би не літати,вони невідкладають яйця сотнями.як матки,якщо невірите витрусіть всіх бджіл з вулика подалі,на другий день провірите чи є кладка яєць у цій сім"ї,все зразу стане на свої місця.(бджоли нормальної сім"ї не впустять бджіл трутівок у вулик).

Щось ваше твердження не зовсім зрозуміле. Трутівки не в силі перетнути навіть віддаль у 5-7 см між двох дощок поставлених над землею. Саме так і рекомендують позбавлятися від них у 90 відсотків класичної пасічної літератури. На теж і моя 50-річна практика пасічникування вказує.
А трутневіти без матки можуть продовжувати й інші льотні бджоли сім"ї, перед цим позбавленої трутівок. Звідси й новий труневий розплід трутівок.:ah:(ИМХО)

Ворон 13.03.2016 13:11

Re: Пчелы - трутовки
 
Цитата:

Сообщение от ДобровоЛ (Сообщение 125998)
А трутневіти без матки можуть продовжувати й інші льотні бджоли сім"ї, перед цим позбавленої трутівок. Звідси й новий труневий розплід трутівок.

Трутніють бджоли від того що виділяючи маточне молочко вони немають змоги застосувати його у вулику,бо немає кого годувати,немає розплоду,тому вони поїдають його самі тим самим провокуючи себе на просинаня статевих органів,а так як вони не спарювались,бо вони неповноцінні особи жіночої статі,то і відкладають яйця які є у них,тобіш неплідні,я чудово знаю що пишуть у підручниках,але я написав те з чим стикався я сам,тобіш відносив вулик з трутівкою на 50 метрів і витрушував на простиню,злітали всі до одної,лишались тількі мертві бджоли,інтересно,де трутівки поділись,напевно померли від страху.

Владимир Татомир 13.03.2016 16:40

Re: Пчелы - трутовки
 
Valik1986, удалил бы трутовый расплод, и соединил бы как обычные семьи.Если матку отрутовевшую не нашли, возможно ее в улье нет, матку хорошую можете под колпачек.Если есть плодная матка, можно семью не везти а подсадить в клеточке, выдержав два дня, не больше.Семья обезматоченная в марте, отличается от семьи трутовки в августе.

Raketin 14.03.2016 14:56

Re: Пчелы - трутовки
 
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 126039)
Семья обезматоченная в марте, отличается от семьи трутовки в августе.

По литературным источникам, отличается тем, что зимовалые пчелы стерильны.
Сам проверить этого не могу, но косвенным подтверждением этого можно считать прием маток! Как правило без особых проблем.

general_mayor 14.03.2016 18:00

Re: Пчелы - трутовки
 
Цитата:

Сообщение от Raketin (Сообщение 126232)
По литературным источникам, отличается тем, что зимовалые пчелы стерильны.
Сам проверить этого не могу, но косвенным подтверждением этого можно считать прием маток! Как правило без особых проблем.

Стерильны это как?

ДобровоЛ 14.03.2016 19:00

Re: Пчелы - трутовки
 
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 126001)
Трутніють бджоли від того що виділяючи маточне молочко вони немають змоги застосувати його у вулику,бо немає кого годувати,немає розплоду,тому вони поїдають його самі тим самим провокуючи себе на просинаня статевих органів,а так як вони не спарювались,бо вони неповноцінні особи жіночої статі,то і відкладають яйця які є у них,тобіш неплідні,я чудово знаю що пишуть у підручниках,але я написав те з чим стикався я сам,тобіш відносив вулик з трутівкою на 50 метрів і витрушував на простиню,злітали всі до одної,лишались тількі мертві бджоли,інтересно,де трутівки поділись,напевно померли від страху.

Повірю у це. Всяке буває. Виключень у пасічникуванні більше, а ніж правил,- як у англійській мові.Але запитайте тих, хто користується ІХ (ізолятор Хмари). Там розплоду немає. Але бджоли не трутневіють. Розгадка криється у виділеннях залоз матки, що діють пригнічуюче на розвиток сім"яродних спроможностей робочих бджіл. І це є основним моментом отрутневіння.:ah: (ИМХО)

Волкотрубенко 15.03.2016 09:07

Re: Пчелы - трутовки
 
Цитата:

Сообщение от Raketin (Сообщение 126232)
По литературным источникам, отличается тем, что зимовалые пчелы стерильны.
Сам проверить этого не могу, но косвенным подтверждением этого можно считать прием маток! Как правило без особых проблем.

Согласен. Нередко поздно обнаружив семью безматки после зимы, яиц не наблюдал вообще. В прошлом году ко мне приходили за матками в начале мая ( поздно обнаружили)и яиц в таких семьях не было.


Текущее время: 13:03. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot