Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Ульи (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Хвастаемся своими изделиями (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=149)

бігунець 12.11.2014 22:07

Re: Хвастаемся своими изделиями
 
Вложений: 1
:ah::)
Цитата:

Сообщение от anm (Сообщение 64682)
"буржуї" роблять такі дивні вуліки

Не буржуї роблять, а їх працівники. Ось у нас є директор лісгоспу, займається бджільництвом. Так будбригада 1/3 робочого часу робить вулики. І прості колоди, й рамкові, й корпусні, й з планками. І рамкові вулики різноманітні. Благо, на підприємстві станків достатньо, матеріалу достатньо. Три чоловіки за день такого вулика забацають, що...
І мені можна, звичайно, з прибамбасами вулик збудувати, але це вже пізніше, коли вирішу, що достатньо простих, бо й на такі часу й коштів не дуже. І на роботу, і матеріал не з дешевих, інструмент, та й просто часу мало. До травня вуликів тридцять тре, ну й колод штук 10. Сьогодні перші зліпив.
На фото не влізли 4-ті корпуси, круглі льотки не зроблені, нема підкришиків і криш. Але початок...

vodolej 12.11.2014 22:31

Re: Хвастаемся своими изделиями
 
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 69847)
і матеріал не з дешевих

Бував я в ваших краях ... Весь район в лісах а ви плачите.
В наших краях обрізна дошка 30 Х 180 Х 5000 коштує 17 гривень метр.

Димас 12.11.2014 22:36

Re: Хвастаемся своими изделиями
 
Цитата:

Сообщение от vodolej (Сообщение 69855)
коштує 17 гривень метр.

vodolej, купуйте на куби, буде дешевше мінімум на тисячу грн.

vodolej 12.11.2014 22:43

Re: Хвастаемся своими изделиями
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 69857)
vodolej, купуйте на куби, буде дешевше мінімум на тисячу грн.

Пробував. Вроді дешевше але 40% на дрова. А з обрізної майже без відходів.
А з того ж Коростеня дошки треба погрузити, привезти до нас, розргузити а потім послуги реалізаторіві т.п. А це все +++ от вам і наша ціна. Так що житомиряни плачуть напрасно.

Димас 12.11.2014 22:49

Re: Хвастаемся своими изделиями
 
Цитата:

Сообщение от vodolej (Сообщение 69861)
А з обрізної майже без відходів.

Я за обрізну й кажу. Куб 2 місяці назад коштував 1900 грн, а у Вас на метри виходить за 3 тис.

бігунець 13.11.2014 20:44

Re: Хвастаемся своими изделиями
 
Цитата:

Сообщение от vodolej (Сообщение 69855)
Весь район в лісах

Ліс є. І пиломатеріалів достатньо. Та ще й я на лісопильні працюю, можу якісь обрізки,- типу на кришу, рамки - навозити безкоштовно. А на корпуси приходиться платити. Обрізна чищена дошка (32х120), - на долівку, - коштує біля 100 грн. за квадратний метр. Добре з такою працювати, та шукаю більш дешевші варіанти.
Можна купити обрізну нечищену, коштувала вона 2 місяці тому 1400 грн., тепер не знаю. І її ще треба висушити, пропустити через рейсмус, тож... вибрав взагалі дешевий варіант.
В хазяїна під навісом складені 2-х метрові відрізки необрізної 50-ки. Ціна за куб 600 грн. Я вибираю ті дошки, що мені потрібні. Потім дома обрізаю (купив на весні станок "Могилевлифтмаш"), везу на цех на рейсмус, щоб підігнати товщину. На цеху як домовишся. Позаминулий рік за куб здерли 500 грн., в минулому 200, в цьому 300. Зазвичай беру 2 куби, ось і рахуйте. Не забудьте доплюсувати інструмент, розходні матеріали. До відома, середня заробітна плата в мене 1400. Добре, що жінка ставиться з розумінням, та буває не втримається і бурчить. Хоча в цьому році не свариться, доход від бджільництва зі знаком +.
Цитата:

Сообщение от vodolej (Сообщение 69861)
40% на дрова

Не може бути, щоб з необрізної дошки йшло 40% на дрова. Купуєте Ви, скажемо, дошку шириною в 30 см, при 4-х метрах це 0,06 куба. Одна необрізна сторона входить в ціну, інша ні. Після обрізки залишиться чиста дошка шириною як мінімум 26 см. 1см на планки в рамки, 25 на корпуси. На рейсмусі Ви зженете 1см, тож на дрова чи тирсу піде як максимум 25%.

mixa 13.11.2014 21:54

Re: Хвастаемся своими изделиями
 
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 69906)
та шукаю більш дешевші варіанти.

Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 69906)
2-х метрові відрізки необрізної 50-ки. Ціна за куб 600 грн.

Один із можливих варіантів з необрізної 50-ки.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

amator 15.11.2014 23:13

Re: Хвастаемся своими изделиями
 
Брал тополь сырой необрезной по 850грн/куб. Из куба примерно выходило 30 корпусов Рута 10 крышек 10 днищь и на рамки остается. Доска очень широкая до полуметра. Тополь как материал не очень. От влаги быстро покрывается грибком и гниет. Олифа спасает положение. Пробовал грунтовать серой Зеброй и красить. Результат очень непонравился.
Завтра похвастаюсь, если удасться сфоткать. :-)

amator 17.11.2014 00:23

Re: Хвастаемся своими изделиями
 
Вложений: 5
Вот мои улья :)
Новые не крашенные Рута и магазины. И и прошлогодний выкрашенный на грунт Зебра.

mixa 17.11.2014 09:20

Re: Хвастаемся своими изделиями
 
Цитата:

Сообщение от amator (Сообщение 70097)
Вот мои улья :)
Новые не крашенные Рута и магазины. И и прошлогодний выкрашенный на грунт Зебра.

На фото днище с юсб - применяете круглый год? Как давно пользуетесь такими днищами , какие в них плюсы , минусы?


Текущее время: 14:22. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot