Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Роение (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=61)
-   -   Два роя с одной семьи (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=934)

Димас 10.12.2019 17:21

Re: Два роя с одной семьи
 
Цитата:

Сообщение от ДобровоЛ (Сообщение 276704)
Бджоли поступово заходять у житло.Ніколи ні бійок, ні злетів не було.

Бувають бійки, і маток жалять, особливо якщо відводок слабий. Більше так не роблю ніколи. Краще підсилити розплодом на виході, без головного болю.

ДобровоЛ 12.12.2019 20:30

Re: Два роя с одной семьи
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 276706)
Бувають бійки, і маток жалять, особливо якщо відводок слабий. Більше так не роблю ніколи. Краще підсилити розплодом на виході, без головного болю.

Це точно , щоб було без головних болей.:ok: А щоб не було бійок застосовую оприскування з Росинки водою з добавкою пахучих олій -м"яти , меліси.
Але я описую те, що застосовую у себе. Бо буває не кожний відводочок може осилити й утеплити навіть запечатану рамку розплоду. Справа в тому, що їх я найчастіше починаю розширювати з нуків.(ИМХО)

ДобровоЛ 16.12.2019 10:00

Re: Два роя с одной семьи
 
Цитата:

Сообщение от gmenia (Сообщение 71097)
Цього року вийшов в мене рій вторак, в ньому було 8 маток (це ті що я знайшов), але шукати їх трохи мороки є. Може хтось знає спосіб як швидше відділити лишніх маток?

Найпростіший тут спосіб - перетрусити рій через роздільну решітку. Але те потрібно робити якнайшвидше. Бо з лишніми матками сестрички швидко розбираються.(ИМХО)

Добавлено через 26 минут
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 71100)
Поперше ніколи не допускаю вихід повторних роїв,бо вони ніякої господарської ціності немають,але на початку таке було,але я ніколи маток не шукав і не видаляв з роя,через ніч триманя в погребі сажав в новий вулик і в ньому бджоли вибирали найкращу матку,пасічник не може вибрати одну найкращу,наприклад з 8м,бо по зовнішніх ознаках,це неможливо.

Усе це вірно. Але найкраще - вже ніколи не допускати взагалі виходу роїв.(ИМХО)
А найліпший метод тут - підбір абсолютно нерійливих бджіл і вчасне проведення протиройових заходів, якщо задатки до рійливості у ваших бджіл все ж лишилися. Я, очевидно, вже набрид з нагадуванням, що за п"ять сезонів, як перейшов на баків, не бачив жодного роїння чи підготовки до нього у себе на пасіці. А у мене ці роки було понад 40 сімей - більше на 6 дачних сотках не втримати,хоч які б миролюбні бджілки не були б.
А щодо неможливості пасічнику вибрати самому матку з восьми - ви праві. :beer::ok: Тільки, коли б я зловив такого роя зробив би інакше - усі ті матки - приблизно одного і того ж рівня - це ройові сестрички.:girl: Тобто цінні матки, якщо у вас роєбійна система. Я б їх розсадив би по нуках і вже потім , після їх осіменіння , оцінював би по кладці.(ИМХО) А вже сотворити відводок з нука - легко.


Текущее время: 09:55. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot