Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Породы пчел (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=59)
-   -   Украинская степная порода пчел (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=119)

бігунець 29.01.2022 23:30

Re: Украинская степная порода пчел
 
Цитата:

Сообщение от Игорь_Харьков (Сообщение 296317)
Ну ви прям як діти малі !!! З виведених власних маток природнього спаровування від крщіх сімей в мене процентів 20-30 - сміття , 50-60 відсотків- середняки , а вже остаток - це серйозні матки , з високими показниками .Те що матка і.о це ще не означає . що вона буде прям суперєліта , в природі все прагне вернутися до середніх показників . Потрібно брати більшу вибірку - хоча б 3-5-10 маток і з них 1-2-3 буде реально супереліта й дасть початок лінії на Вашій пасіці. Не потрібно лише по одній матці робити якісь висновки. це дуже мала вибірка !!!(ИМХО)

Я маю купити маток шо на 7500, щоб знайти матку еліти?
Так що ж то за шо, коли там усп процентів 50, а решта поміся?
Для мене 4 роки тому 1500 були великі гроші. Та й не це найбільше тепер домінує в почуттях, а те, що я 4 роки не хотів і дивитися в сторону усп. І тільки на цей рік замовив маток.

torris 29.01.2022 23:47

Re: Украинская степная порода пчел
 
Цитата:

Сообщение от Игорь_Харьков (Сообщение 296317)
.Те що матка і.о це ще не означає . що вона буде прям суперєліта

а що це означає?
1.я розумію так, ІО робиться від породистих(перевірених морфометрією) та видатних по ГКО. Для чого робити ІО від венігрету і якщо так то чи то дійсно ІО..?
2.матки на продаж, мають виводитися лише від племінної материнки перевіреної по дочках.
щось мені підказує що відсотків 90 якщо ще не більше наших матководів не дотримуються цього всього

Arcadie Burla 09.06.2022 13:02

Re: Украинская степная порода пчел
 
Всем доброго дня. Почитал предыдущие посты про вывод маток. Споры,обвинения и прочий негатив. Далек от мысли кому то давать оценку. Понятно что все мы хотим качественных маток, Но такого не бывает в природе. Те качества которые мы ожидаем от матки они определяются СОВОКУПНОСТЬЮ МНОЖЕСТВА ГЕНОВ, ВЕЛИКОГО МНОЖЕСТВА!!! Даже наука не знает всех этих генов. И если теоретически их собрать в один геном возникает другой биологичекий процесс- взаимодействие этих ,,желанных,, генов когда один может стимулировать другого или наоборот. Не буду углублятся про гаплоиды, диплоиды, доминантные, рецессивные и.т.д. что на самом деле все и определяет. Что в конечном итоге в природе все контролируется естественным отбором. Более того этот естественный отбор подточен под определенный ареал, флору, климатические особенности на протяжении тысячелетий!
У меня пасека небольшая-15-20 семьей, но это минимально достаточно чтобы фенотипировать семьи по определенным характеристикам- злобливость, медопродуктивность и по некоторым другим полезным св-ам. И с годами удалось практически получить очень миролюбивою пчелу и с др. хорошими ХПС на основе карпатской пчелы. Но этого я делаю ежегодно так как где то проявляются не те качества что меня устраивают. И никогда бы не стал обещать что у меня идеальные матки или кого то обвинять кого то в том, что продал мне плохую матку.
Всем желаю мира, добра и взаимоуважения. С уважением Аркадий Бурла

torris 09.06.2022 22:52

Re: Украинская степная порода пчел
 
Цитата:

Сообщение от Arcadie Burla (Сообщение 297314)
И никогда бы не стал обещать что у меня идеальные матки или кого то обвинять кого то в том, что продал мне плохую матку.

з першим погоджуюсь а от з другим -Ні!
якби ви придбали іошку потім зробили морфометричний аналіз і виявилося що ваша іошка помісь, гібрид кількох порід, ви і в такому випадку не звинувачували б матковода???
Я казав не раз і скажу ще разбільшість наших матководів продають аби що, далеке від заявленого! Якщо заявляєш що в тебе та чи інша порода вона має відповідати тій породі і морфометичний чи генетичний аналіз тому має бути доказ і крапка! все решта що ви написали про "генну інженерію" пасічнику не потрібно.

Arcadie Burla 12.06.2022 00:32

Re: Украинская степная порода пчел
 
Цитата:

Сообщение от torris (Сообщение 297317)
"генну інженерію" пасічнику не потрібно.

...нет конечно. Это так, для общего развития. А матководам обьязательно.
Согласен с Вами что если явная халтура никуда не годится!

Стрельчук Олег 23.06.2022 21:33

Re: Украинская степная порода пчел
 
Селекция это направленное давление .Спросите у селекционера на что он направляет давление. Какой олгаритм сила давления. И главное конечная цель .Что ВЫ создаете.


Текущее время: 09:04. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot