Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Болезни и вредители (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=73)
-   -   Осенний слет пчел (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=178)

Кудлянин 07.07.2019 09:18

Re: Осенний слет пчел
 
Наметил я поменять в одном улье матку . С делал отводок на две печатки ( пусть матка старая посеет . а потом я их соединю ) . Матку в семье приняли , отводок развивается , все нормально . Три дня назад просматриваю семьи и наблюдаю такую картину - с отводка пчелы стартуют как с пулемета потоком . Открыл крышку . снял пленку - минута и ни одной пчелы в улье . Рамки сухие , яйца все выели , с личинок все молочко выпили . Личинки с рамки сыпались как горох . Явный слет и думал что он улетит на все четыре стороны . Но пчелы покружившись начали прививаться на яблоню .Дежурная корзина с рамкой подставлена - пять минут и все в корзине . Кидаю газету на ранее пойманый рой , корпус сверху и высыпаю . Вчера утром глянул - газету начали грызть . матка с ладошку засеяла , медок с зобиков переложили в соты - собираются жить . Что это было . не знаю . Будем наблюдать .

Ворон 07.07.2019 09:30

Re: Осенний слет пчел
 
Цитата:

Сообщение от Кудлянин (Сообщение 266695)
Наметил я поменять в одном улье матку . С делал отводок на две печатки ( пусть матка старая посеет . а потом я их соединю ) . Матку в семье приняли , отводок развивается , все нормально . Три дня назад просматриваю семьи и наблюдаю такую картину - с отводка пчелы стартуют как с пулемета потоком . Открыл крышку . снял пленку - минута и ни одной пчелы в улье . Рамки сухие , яйца все выели , с личинок все молочко выпили . Личинки с рамки сыпались как горох . Явный слет и думал что он улетит на все четыре стороны . Но пчелы покружившись начали прививаться на яблоню .Дежурная корзина с рамкой подставлена - пять минут и все в корзине . Кидаю газету на ранее пойманый рой , корпус сверху и высыпаю . Вчера утром глянул - газету начали грызть . матка с ладошку засеяла , медок с зобиков переложили в соты - собираются жить . Что это было . не знаю . Будем наблюдать .

Мені на думку спдадає тільки одне,велика закліщеність.:)

seim 07.07.2019 12:31

Re: Осенний слет пчел
 
а мені на думку спадає що від голоду. Якщо рамки всі пусті і розплод погризли.

Ворон 07.07.2019 12:52

Re: Осенний слет пчел
 
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 266700)
а мені на думку спадає що від голоду. Якщо рамки всі пусті і розплод погризли.

Ще такого не зустрічав .

niko 19.08.2020 18:27

Re: Осенний слет пчел
 
Добрий день шановне панство.

Яка Ваша думка?
Уже другий рік поспіль у середині серпня злітають рої, спіймані 1 - 2 місяця до цього. Зразу скажу - кліща у сім‘ях немає. Рої обробляються і контроль за наявністью кліща системний (маю небагато вуликив і маю час).

Хронологія така:

Роїловки зроблені під рамку Дадан і до цього зловлені рої пересажувалися у вулики з рамкою дадан і при цьому зльотів не було. У минулому році зробив собі три вулика з очерету на українську рамку і вирішив заселити їх роями.

Перший рій заселявся минулого року у липні. Сила біля 4 рамок при переселенні на рамках був разновіковий розплід, тому рій переселявся з рамками роївні - рамки переверталися на 90 грд та кріпилися в українському вулику. Для відстройки підставлялась одна навощинена українська рамка. Вощину бджоли зразу почали відстраювати, але повільно, а засів продовжували робити на рамках з роївні. Через місяць, коли вже з‘явилась молода бджола і вона обліталась у вулик добавилась ще одна вощина і так як медозбір уже закінчився, а собі меду у зиму вони наносили мало - почалася підкормка медовою ситою... і рівно через 5 днів після початку підкормки сім‘я злетіла повніст’ю залишив п‘ятаки печатки та мед.

Аналіз причини зльоту у тому році показав наймовірну причину - магнітні силові лінії, які могли проходити через вулик. Причини для цього були.

Цього року рій був спійманий у середині червня. Сила рою також біля 4 рамок і переселення в український вулик робилося аналогично. Тільки вулик був інший і в другому місті. Рій розвивався непогано, але того меду що носили, хватало тільки на розвиток, тому на початку серпня почав підкормку маломедними рамками від інших сімей, які поставив за перегорідку. Але у неділю (знову через 5 днів :) ) - сім‘я злетіла. Залишила у вулику нелітню бджолу, біля рамки разновікового розплоду - від однодневних яєць до печатки і мед. І не одного маточника. Бджоли, що залишилися потягли свіщевий маточник і продовжують годувати лічинки.

Тепер розумію, що аналіз прошлого року мабуть був невірний.

Мої догадки:

1. Рої ловилися на одному напрямку і могли бути такими від роду.

2. Перевернуті рамки дадана в українському вулику, на яких сім‘я практично йшла в зиму - не задовільняли бджіл для якісної зимовки.

3. Вулики з очерету їм не підійшли. Але в такому самому вулику з очерету, тільки багатокорпусному сім‘я живе залюбки, дає гарні відводки і приносить багато меду слбі і пасічнику.

Які ще можуть бути думки ? (Ще раз скажу ні кліща ні болячек у вулику немає). Щось інше...

анна сергеева 20.08.2020 09:13

Re: Осенний слет пчел
 
Цитата:

Сообщение от niko (Сообщение 285803)
...сім‘я злетіла. Залишила у вулику нелітню бджолу, біля рамки разновікового розплоду - від однодневних яєць до печатки і мед. І не одного маточника. Бджоли, що залишилися потягли свіщевий маточник і продовжують годувати лічинки.

Скажіть бідь ласка, niko, чи бачили Ви, як відбувається зліт? Чи вилітають бджоли, як рій, чи то вони просто не повертаються у вулик з поля на протязі декількох днів?

niko 20.08.2020 10:39

Re: Осенний слет пчел
 
Цитата:

Сообщение от анна сергеева (Сообщение 285815)
Скажіть бідь ласка, niko, чи бачили Ви, як відбувається зліт? Чи вилітають бджоли, як рій, чи то вони просто не повертаються у вулик з поля на протязі декількох днів?

Перший раз не бачив, але виходила як рій - швидко, що навіть повідсували дощечки які прикривали льоток.
Другий раз бачив - виходила як рій, але не прививався, полетів зразу, як зібрався угорі. Біля вулика залишилася літати тільки молода бджола, яка повернулась у вулик.


Текущее время: 19:15. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot