Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Воск (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Получение воска (кто как перетапливает?) (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=185)

art. 22.11.2017 16:53

Re: Получение воска (кто как перетапливает?)
 
Вложений: 1
Цитата:

Сообщение от Happy hiver (budgetary) (Сообщение 209565)
А я послушал советы других и топлю в соковарке. Раньше кипятил в ведре, но оказалось долго и моторно. А в соковарке подкладывай потихоньку суш и все будет Гуд. Но опять же, это на маленькие объемы.
А вот дальше надо мастерить что-то новое и масштабное.

я тоже в соковарке топлю, воск чистенький и красивый выходит...
для масштабов достаточно солнечной

Ворон 23.11.2017 12:41

Re: Получение воска (кто как перетапливает?)
 
Вложений: 2
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 209498)
Після вчора зробив ревізію надставкових рамок,і вирішив перетопити половину 145 суші,що вчора і зробив,перетопив 275 рамок,ось чорновий результат.:ah:

Сьогодні підбив підсумок виконаній роботі.;)

vikshad 03.10.2018 13:03

Re: Получение воска (кто как перетапливает?)
 
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Димас 28.11.2019 13:59

Re: Получение воска (кто как перетапливает?)
 
https://www.youtube.com/watch?v=b13235r7DJo

Андрей Андреевич 28.11.2019 14:51

Re: Получение воска (кто как перетапливает?)
 
Димас, ...після того як продивився Ваше відео , накінець зрозумів :чого я не розумію Вас , а Ви підсміхуєтесь з мене з ВПК і парогенератором АВВ...якби я таким способом як Ви добував віск , то кухня б "востановлєнію" не належала, кішка була б вимазана в віск (а в мене собаки...то вже ужас був би) , я також був би з ніг до голови...підозрюю ,що і сусідам досталось би...помощнік пчєловода (моя жінка) зійшла б з дому...я б виглядав приблизно так (тільки якби добавити очкуляри)
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
П.С. ... з ВПК , мене з кухні видалили -перейшов в кладовку ...а вже з АВВ так там зовсім просто...де нікому не мішаю , там і виварюю...

Димас 28.11.2019 14:56

Re: Получение воска (кто как перетапливает?)
 
Цитата:

а Ви підсміхуєтесь з мене з ВПК і парогенератором АВВ...
Та де я підсміхуюсь, я просто показав як сам топлю. Може й не правильно) Головне, щоб помічнику бджоляра сподобалось:)

верес 29.11.2019 13:46

Re: Получение воска (кто как перетапливает?)
 
Співставляючи різні способи перетопки соторамок після перегляду роботи з пресуванням, з центрифугою, (некористувався ні першим, ні другим) здається мені, що витопка в рамкових високотемпературних воскотопках найменш затратний спосіб, як по часу, так і фізичній праці, бо навіть з переліку дій він простіший.
1. Розпалив топку;
2. Поки гріється воскотопка, закладаю рамки в касету;
3.опускаю касету в прогріту воскотопку, ~~ через 30 хв після розпалювання;
4.на п'ятій хвилині віск вже йде повним ходом, бо в камері 170-180*; інтенсивна витопка триває до 15 хв, але тримаю довше, до 40_60 хв, залежить від температури в камері, якщо ~~200-210 то скоріш, за такої температури рамки (дерево) пересихають з 37 до 36-35 мм, (гофман), мерва суха, розсипається, підсушувати нетреба, зразу в мішок.
Якщо мати дві касети (в планах) то процес буде цікавішим. Мокрих процедур, переливання, черпання і т.п. немає.
Треба лише сухі дрова, або те що горить- пластик, поліетилен, гума, і до 10 л води на одну касету, тому завчасно накопичую дощову воду.
Касета вміщує 13 рам Дадана. І ще одна перевага, рамки з залишками закристалізованого меду - непроблема, віск окремо, мед окремо, стоїть в бо,чках вже другий рік, вилити жаль, перевести на алкоголь руки недоходять, (немає потреби).

aleksandrfeed 29.11.2019 14:09

Re: Получение воска (кто как перетапливает?)
 
Для меня самый оптимальный вариант , розварить рамки в 50 л кастрюле , отжать на прессе и все... Да пускай не самый "интеллигентный" способ , зато самый оптимальный по сочетанию время/ трудозатратность / и количество добытого воска ....

zelya343 29.11.2019 14:11

Re: Получение воска (кто как перетапливает?)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 276002)
Співставляючи різні способи перетопки соторамок після перегляду роботи з пресуванням, з центрифугою, (некористувався ні першим, ні другим) здається мені, що витопка в рамкових високотемпературних воскотопках найменш затратний спосіб, як по часу, так і фізичній праці, бо навіть з переліку дій він простіший.
1. Розпалив топку;
2. Поки гріється воскотопка, закладаю рамки в касету;
3.опускаю касету в прогріту воскотопку, ~~ через 30 хв після розпалювання;
4.на п'ятій хвилині віск вже йде повним ходом, бо в камері 170-180*; інтенсивна витопка триває до 15 хв, але тримаю довше, до 40_60 хв, залежить від температури в камері, якщо ~~200-210 то скоріш, за такої температури рамки (дерево) пересихають з 37 до 36-35 мм, (гофман), мерва суха, розсипається, підсушувати нетреба, зразу в мішок.
Якщо мати дві касети (в планах) то процес буде цікавішим. Мокрих процедур, переливання, черпання і т.п. немає.
Треба лише сухі дрова, або те що горить- пластик, поліетилен, гума, і до 10 л води на одну касету, тому завчасно накопичую дощову воду.
Касета вміщує 13 рам Дадана. І ще одна перевага, рамки з залишками закристалізованого меду - непроблема, віск окремо, мед окремо, стоїть в бо,чках вже другий рік, вилити жаль, перевести на алкоголь руки недоходять, (немає потреби).

Цілком згоден з усім написаним. Окрім виділеного червоним.
Є у нас декілька сусідів, до цих пір ще не провели собі газ. Це їхня справа, але вони опалюють своє житло саме таким "паливом". Повірте, дихати нема чим. Навіть якщо захочеться - буває- одкрити кватирку та провітрити кімнату, так ще гірше, бо в хату йде саме отой їхній дим. Скаржаться всі, але тільки словами, не завжди ввічливими. А буває і не тільки словами. Це у нас, в українців, мабуть національна риса чи традиція така - краще пику наквасити ніж дати справі офіційний хід.

верес 29.11.2019 14:21

Re: Получение воска (кто как перетапливает?)
 
За інтилигентністю це точно не лідер, ну а от за затратами ,часу великий знак?, Ну а та мізерна ефективність буде з'їдена непростим процесом.

Добавлено через 4 минуты
п.с. ... Про спалювання гуми і т.п., завдяки присутності "піролізного" згоряння диму немає, це якщо неперевантажувати топку. Головне щоби в топці було полум'я.


Текущее время: 01:42. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot