Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Технологии и методы содержания пчел (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Пчеловождение в альпийском улье (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=84)

Орієць 23.03.2016 09:27

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Вітаю всіх. Олесію Володимировичу, це Ваше відєо про виготовлення дбжоловидаляча на основі "квебека" - [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]. А наскільки він буде ефективен в роботі? Бджоли в основному на запечатаних стільниках вже майже не знаходяться, а качаємо в основному запечатаний мед. Одна з основних задач "альпійця" й полягає в тому, щоб відділити печатаний мед від незапечатаного та від гнізда з розплодом.

МедАль 23.03.2016 10:04

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
То не Квебек, а 8-ходовий польський видаляч "Зірка". Про його ефективність будемо говорити свого часу, але зазначу, що 3-ходовий Квебек також добре справляється зі своїми функціями.
У верхніх корпусах альпійця зазвичай бджіл дуже мало, але й їх треба видаляти. Та буває потреба відкачати й не 100-процентно запечатані рамки. Це коли хочемо мати монофлорний мед. От тоді видаляч вкрай потрібен.

Александр47 29.03.2016 19:48

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Оживлю тему.
Улей Альпиец, Н205 мм. 17.03 добавил 3-й корпус, поставил его вниз, с сушью. 20.03 поставил в него две медовые, залитые медом процентов на 40, поцарапал вилкой и залил немного водой, где был засахаренный мед.
Сегодня погода позволяла - посмотрел верхний корпус. Сев есть, печатный расплод величиной с ладонь. Медовых 4-5 рамок, есть не полностью залитые ячейки т.е. переносят тот мед, что в первом корпусе. В средний корпус не заглядывал, погода подпортилась. Думаю, что пару недель в улей можно не заглядывать, пусть развиваются....Закрыл и перекрестил....

МедАль 31.03.2016 21:57

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Розкажу про колегу

...Ми познайомились минулого літа, заочно, завдяки Ютубу. Цей користувач, людина шановного віку, поки що на "Ви" з комп"ютером, а тому «тлумачем» чи посередником був його син Андрій. Коло наших спільних інтересів торкалось методів бджолярства в альпійському вулику Н108. Згодом спілкування стало більш тісним і простим, перейшли в телефонний режим.
Сергій (так звати мого нового колегу) жваво цікавився особливостями такого пасічникування, а я розказував про сильні та слабкі сторони альпійського вулика та про особливості догляду за такою пасікою.
Ближче до зими – черговий дзвінок від Сергія:
-Ми оце порадились з дружиною про невідкладні справи по господарству. Вона запропонувала швидше зробити ремонт в кухні, ще дещо в домі. А я їй кажу: «Значить, зробимо ремонт, а я потім всю зиму пролежу на дивані – це ж сказитись можна! Краще добудуємо гараж, і я там облаштую майстерню, буду робити вулики. Тим більше, що вже давно сохнуть кілька кубів дощок тополі та осики! А з настанням весни розквитаємось з ремонтами в домі».
На тому й порішили.
Протягом зими Сергій розповідав, що будівництво альпійської пасіки просувається нормально. Довелося зробити спеціальні пристосування, кондуктори, тощо… Чесно кажучи, я не думав, що у Сергія вже так і нормально все. Бо ж знав, що він ніколи раніше не займався столярством, це для нього дещо нова справа. Тим більше, що виготовлення багатоповерхового «Альпійця» потребує особливої точності. Тому й просив показати що з того вийшло.
-Та я ж не вмію так користуватись комп"ютером, щоб передати фото по електронці,- каже Сергій. –На форумі також зареєстрований, однак жодного разу ще не «виступав», бо не знаю на які клавіші тицяти…
І як же я був приємно здивований, коли вчора Сергій сказав, що його син виклав у профілі на форумі серію фотографій саме про хід виготовлення вуликів!
А коли переглянув альбом, був сильно вражений побаченим. Сьогодні подзвонив Сергію і спитав дозволу розмістити на форумі посилання на цей альбом. Радію за колегу, і вас хочу порадувати: нашого полку прибуло! Дивіться, Сергій 7777 зі своїм альбомом: [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Покищо Сергій 7777 – лише мій колега. Та це – покищо. Впевнений, що син Андрій допоможе батькові опанувати перші прийоми роботи з комп’ютером, і вже скоро він буде у нас активним учасником, розкаже про свій шлях до великої альпійської пасіки.
Що великої – то свята правда! Бо Сергій вже встиг виготовити 444(!) корпуси на Н108 до Альпійця! В планах на перспективу мати 50-60 сімей, на цей рік – заселити до 20 вуликів. Потім зробити платформи, як у колеги В.В. Хомича (Пчелхом), виїжджати в поле.
Досвід пасічникування у Сергія є, займався лежаками, але тягати їх зараз – не під силу.
… Пам"тається, пару років тому подібну задачу ставив перед собою колега Цвєтков О.О., коли взявся створити пасіку з 50 сімей у вуликах на рамку 145. Тепер бачимо подібні плани у мого колеги і земляка Сергій 7777.
Успіхів Вам, Сергію!

P.S. Мій колега Сергій 7777 живе в Сахновщинському районі на Харківщині, це десь близько за 300 кілометрів від мого дому. Порівняно недалеко, але по наших дорогах, розбитих військовою технікою і фурами, туди доїхати зовсім не просто. Але дуже хочеться!..

GOST 01.04.2016 17:31

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Сергею передайте спасибо.

Слава Чернев 06.04.2016 16:32

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Я вот тоже заканчиваю делать свои первые альпийцы на 108. Опыта в столярке практически нет, поэтому делал 10 ульев почти месяц с небольшими перерывами. Сейчас делаю рамки деревянные. За день удаётся напилить и сбить не больше 80 рамок. То дети отвлекают, то огород. Погода налаживается, к выходным поеду переселять десять семей из лежаков. Ой чувствую весело мне будет. Дадут мне пчелы прикурить. [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

GOST 06.04.2016 20:50

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Слава Чернев (Сообщение 131170)
Я вот тоже заканчиваю делать свои первые альпийцы на 108. Опыта в столярке практически нет, поэтому делал 10 ульев почти месяц с небольшими перерывами. Сейчас делаю рамки деревянные. За день удаётся напилить и сбить не больше 80 рамок. То дети отвлекают, то огород. Погода налаживается, к выходным поеду переселять десять семей из лежаков. Ой чувствую весело мне будет. Дадут мне пчелы прикурить. [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Процесс пошел И его не остановить:D.
Отпешитесь как переселение сделаете , как все прошло и тд. и тп.

Орієць 06.04.2016 21:14

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от МедАль (Сообщение 128116)
А взагалі, Олександре Семеновичу, бачу - справа у Вас просувається. Робіть і показуйте. Цікаво все ж таки.

На Ваше прохання.[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
Рамка на 10мм вища, а ніж у Вас. Зробив декілька й таких як в "удаві" Корпус вийшов 120мм.[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
Готові для переселення. Тимчасово будуть використані Ваші днища. В корпусах поробив льотки D - 14мм, час покаже їх необхідність. Напр. сьогодні в деякий лежаках бджола літала через верхні льотки, майже повністью ігноруючи нижні. [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
"Готуй сані влітку" - спробував вставити в свою 4-х рамочну медогонку рамки альпійця -замала медогонка, й рамка 102мм також не влазе.:(. Прийдеться доробляти її в радіальну.

Слава Чернев 06.04.2016 21:48

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от GOST (Сообщение 131216)
Процесс пошел И его не остановить:D.
Отпешитесь как переселение сделаете , как все прошло и тд. и тп.

Обязательно. Переселять думаю вырезанием сотов, поэтому боюсь что даже при наличии взятка с садов, что маловероятно, пчелы будут очень агрессивны. Уже есть расплод, вырезать надо быстро. Занесу часть старых рамок в тёплое помещение, а потом вынесу когда будет несколько корпусов струшу туда пчелу. Не так быстро остынет. Это я так планирую, а как оно будет посмотрим по месту.

Орієць 06.04.2016 22:03

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Слава Чернев (Сообщение 131241)
Обязательно. Переселять думаю вырезанием сотов, поэтому боюсь что даже при наличии взятка с садов, что маловероятно, пчелы будут очень агрессивны. Уже есть расплод, вырезать надо быстро. Занесу часть старых рамок в тёплое помещение, а потом вынесу когда будет несколько корпусов струшу туда пчелу. Не так быстро остынет. Это я так планирую, а как оно будет посмотрим по месту.

Слава, я планую переселяти по іншому. Тим паче в тебе багаокорпусні. Зробити таку конструкцію - [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
На тонку рейку закріпити пару рамок альпійця з вощиною й в гніздо. Й так в декілька сімей одночасно. Чогось вертикально закріпити 4 рамки альпійця мені не до вподоби- чарунки будуть направлені не в ту сторону. Через 2-3 дні рамку відбудують, почекай трохи - то й матка засіє. А ні, свіжевідбудовані стільники в корпусах (1-2-3шт) поставити в верхній корпус двокорпусника. То можно й мед ранній отримати. Як матка перейде на стільники альпійця робити сім'ю, а рамки з нижнього корпуса в інші сім'ї. Так, якщо не помиляюсь, радить Хоміч.


Текущее время: 16:16. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot