Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Хочу стать пчеловодом (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Пригоди пасічника вихідного дня (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=5383)

bvv 23.01.2019 22:13

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Владимир. Красиво Вы делаете. Но наверное пора уже подумать о том что бы на упаковке были данные о производителе продукта. У меня, к примеру, банки тоже сверху накрыты крафт бумагой и перевязаны шпагатом, а на этой бумаге при помощи штампа нанесены следующие данные: год, фамилия, город, сорт меда, данные паспорта пасеки, телефоны, емкость.

Ironcity 23.01.2019 23:20

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 255034)
[B][SIZE="4"] Ну а про це в наступному пості.

Дуже імпонує Ваше оформлення товару. Є смак.
Дещо я бачив у вас у фб-магазині.
Власне питання про це. Чи працює фб-магазин як канал продажу?

Happy hiver 24.01.2019 10:47

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Ironcity (Сообщение 255104)
Дуже імпонує Ваше оформлення товару. Є смак.
Дещо я бачив у вас у фб-магазині.
Власне питання про це. Чи працює фб-магазин як канал продажу?

Через канали Фейсбуку та Інстаграму напряму не діє. Тобто покупців там не знаходжу. Але як засіб знайомства зі своїми клієнтами, яких я знаходжу іншим шляхом, ці канали вважаю дієвими. Наприклад клієнт питає про мед. Кажу - є, ось вартість така-то, а ось мої канали, де ви побачите мої продукти.
Знову ж таки, чому не працюють канали ФБ та Інстраграму? Щоб вони працювали, треба частіше писати, вставляти інші хеш-теги та інше. Наприклад канал в Інстаграмі в мене направлено більше для інших бджолярів, ніж клієнтів. Там хеш-теги в тому числі на англійській мові, що приваблює англомовних пасічників по всьому світу. Їх не багато, але вони є. Вони дивляться просто гарні картинки.
Тобто я через ці канали ще не визначив цільову аудиторию. І для мене це поки теж хоббі.

Добавлено через 7 минут
Цитата:

Сообщение от bvv (Сообщение 255093)
Владимир. Красиво Вы делаете. Но наверное пора уже подумать о том что бы на упаковке были данные о производителе продукта. У меня, к примеру, банки тоже сверху накрыты крафт бумагой и перевязаны шпагатом, а на этой бумаге при помощи штампа нанесены следующие данные: год, фамилия, город, сорт меда, данные паспорта пасеки, телефоны, емкость.

На данном этапе это не нужно. Вы часто смотрите на кефир или молоко, какая там емкость? Там уже давно не 1000 мл. Год и фамилия также не нужны. Зачем? Кто покупает у Вас с рук, он и так Вас знает и покупает именно потому, что Вам доверяет. Европейская система пока не работает. У людей в головах еще сидит много заблуждений (разбавленный мед, подсолнечный мед - технический и не полезный и прочее). Приходится очень много разговаривать с людьми. По правилам, да, все это нужно. Но давайте будем честными, там много чего еще нужно (разрешения, налоги, прочее).

bvv 25.01.2019 09:47

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 255135)




На данном этапе это не нужно. По правилам, да, все это нужно.

Делайте как хотите на данном этапе. Дальше сами увидите что предложат Вам торговые сети.

Андрей Сикетин 02.02.2019 22:11

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Вовчик надо объединятся в кооператив, но только с проверенными пчеловодами... ИМХО flag_ua

Happy hiver 14.03.2019 17:31

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Перший ярмарок

Так трапилось, що нас запросили приймати участь у ярмарку для пасічників у номінації «Народна творчість». Тобто можна продавати все, що створено своїми руками. І ось нарешті прийшов зірковий час для моєї дружини. А справа в тому, що вона робить дуже багато цікавих речей, багато яких Ви ніколи і не чули. Але в неї ніколи не було часу все це оформити у продажну етикетку. Ось основний список:
- фруктова пастіла без цукрі;
- ферментований час з листів вишні та іван-чаю;
- звичайні чаї з трав;
- цукерки ручної роботи з власних сухофруктів;
- сушені ягоди з дачі;
- воскові серветки для зберігання їжі;
- флорентійське саше (ароматизатор на основі воску);
- бальзам для губ та рук на основі воску.
- та безліч інших цікавих речей.
Ну і почався новий треш. :kill:
На кожний продукт треба свій пакетик, кожну наклейку. Все це треба зробити, пофасувати, упакувати і т.д. Та ще й коштів потягнуло не мало. Так, за моїми підрахунками, тільки на закупівлю різних упаковок, етажерок для виставки пішло біля 7 тис.грн. А заробили лише 11 тис.грн. Тобто чистий прибуток складає 4 тис.грн. Але в ці 4 тис.грн. входить ще самі ягоди, електроенергія для сушки і ще безліч чого. Тобто, якщо отримувати прибуток, то це ярмарок не дуже підходить. Але якщо приймати участь для реклами, то це супер.
Наш стенд був доволі цікавий. По перше, він виділявся серед інших оформленням. По друге, було безліч таких продуктів, яких не було у інших. Все це привертало увагу людей, а нам додавало кайфу. До нас підходили такі відомі люди, як Гуслій Юрій Михайлович (Павік), Леонора Адамчук (доцент НУБІП), Томаш Лисонь (Łysoń), Тетяна Оніщенко (вощина АВВ-100), Іван Фабро й інші. Навіть отримали запрошення на виставку до Української академії наук. Так що прибутку ми може не отримали, але отримали дуже важливі складові любого бізнесу:
- драйв рухатись вперед;
- зрозуміли попит на ту чи іншу продукцію;
- можливо отримали в майбутньому оптових замовників.
Ну і звісно був радий бачити всі знайомі обличчя. :beer:
Це дійсно кайф, коли в 40 років з 15000 людей, що були на ярмарку, щонайменше третина тобі знайома. І можна з кожним завести будь-яку розмову і це буде приємно.
І на останок маленька порада: не будьте жлобами, інвестуйте у свою рекламу. :old:
Ну а про драв в наступному пості. Не переключайтесь.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

І головне: все буде добре, все буде мед, все буде Україна! flag_ua

Happy hiver 05.04.2019 11:41

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Новий сезон. Втрати…

Ну що, нудьгувати почали? Зараз я вас порадую бо ніщо так не радує, як нещастя сусіда :D
Тут всі навкруги пишуть, що відхід бджіл в них 0%, а в деяких навіть мінус 20% (ну тобто приріст 20% :D). Ну то таке… Будем дивитись на себе.

Отже, в зиму в мене пішло 53 сім’ї.
Було 53 сім’ї, в т.ч.:
- 20 - основні сім’ї;
- 33 – пакети;
Вийшло на весну 39 сімей, в т.ч.:
- 19 - основні сім’ї;
- 20 – пакети;
Втрати 14 сімей, в т.ч.:
- 1 - основна сім’я;
- 13 – пакетів;
Отже загальні втрати склали 26%.

Тепер питання чому? Чому такі втрати саме по пакетах? І тут можу проаналізувати свої помилки та інші фактори, не залежні від мене:
1. В червні на кочівлі була посуха. Я не підгодовував бджіл, на вагах було пів місяці нуль. Кормити почав пізно. Не було приросту бджіл. Отже бджола не наростила масу.
2. В серпні, коли я давав їм сироп, вони його просто ігнорували. Це були танці з бубном. В підсумку вони його взяли, але дуже важко - через пляшки в льотках. І було втрачено час.
3. 8 сімей загинуло внаслідок того, що навесні не дав їм підгодівлі. А все тому, що в мене не було піддашників і не було куди класти канді.

В березні я утеплив сім'ї. Це був окремий треш. А справа в тому, що в мене стояло 3 корпуси на 145 рамку. В перших двох стояло 4 даданівських рамки з 6-ти (по ширині я маю на увазі). Їх я вийняв, бо вони ну дуже темні, хоча і з медом. І сформував 2 корпуси на 145 рамку і в кожному по 4-6 рамок. Плюс заставні доски. Плюс сітка закрита фольгою з теплого полу. Вона не рветься і дуже якісна.

Що тепер? Ну з 39 сімей я пару об’єднав і на сьогодні в мене залишилось 37 сімей. Зараз погода стабілізувалась і з суботи я почну давати їм цукровий сироп з медом по 300 грам на дві доби в кульках. Потім, коли ночі будуть теплі, цукровий сироп з медом почну давати через пляшки в льотках. Плюс 11 сімей в мене з підігрівом (вони стоять в іншому місці). Пилка зараз доволі багато: вільха, верба, горіх, та безліч інших рослин. Всі ці заходи повинні допомогти у стрімкому рості бджіл. Ну а потім це мені дозволить їх поділити та принаймні збільшити свою пасіку хоча б до 60 сімей.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Владимир Татомир 05.04.2019 19:56

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 260687)
бо ніщо так не радує, як нещастя сусіда

Нечему радоваться, отход есть и это необходимо учитывать.У меня так же есть небольшой отход, но он не критичный, и поэтому продолжаем работать.У дедушки Гриши с пятидесяти выход сто процентов, но на сегодня есть ослабление некоторых до 6-7 рамок.До него еще учиться и расти не один год.

Берендей 05.04.2019 20:01

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Обьясняешь людям сто раз, что пакетную матку нужно менять на месную и по возможности чем реньше тем лучше, иначе результат зимовки будет плачевным, и все мимо кассы, никто не слушает пока весна не отрезвит.

AlexN 05.04.2019 20:10

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Все пакетные матки перезимовали, для подкормки ставил магазины. Думаю заказать подкрышники или повытягивать пенопласт с крыш. Тогда на зиму надо будет подушки

Alla 05.04.2019 20:56

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 260687)
Втрати 14 сімей

Это серьезные потери-14*2500=35000 грн.
Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 260687)
Отже загальні втрати склали 26%.

А это не дополученный доход-26%. Риски в данной отросли с.хозяйства очень большие.
Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 260687)
Зараз я вас порадую

Это грустно :(

Димас 05.04.2019 21:07

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 260687)
Це був окремий треш. А справа в тому, що в мене стояло 3 корпуси на 145 рамку. В перших двох стояло 4 даданівських рамки з 6-ти (по ширині я маю на увазі). Їх я вийняв, бо вони ну дуже темні, хоча і з медом. І сформував 2 корпуси на 145 рамку і в кожному по 4-6 рамок.

На гнездовой рамке 145 никогда не будет хороших результатов.

novichok 05.04.2019 22:18

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 260687)
В серпні, коли я давав їм сироп, вони його просто ігнорували. Це були танці з бубном. В підсумку вони його взяли, але дуже важко - через пляшки в льотках. І було втрачено час.

Кілька сімей залишаються у селі і їх при осінньому закормі доводиться "тицяти носом", інакше на сироп взагалі не звертають уваги. Чужих бджіл немає, тому - цеберки. Їх намащую трохи медом для запаху, на прилітки трошки бризкаю сироп. Десь за годину-півтори всі розвідують і починають забирати

Alla 06.04.2019 09:49

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Лиза (Сообщение 260742)
Только констатация фактов. .

Я в прошлом году покупала 5 пакетов. Отличные пакеты! Они догнали семьи очень быстро. Перезимовали все.
Цитата:

Сообщение от novichok (Сообщение 260749)
інакше на сироп взагалі не звертають уваги.

Только ослабленные , больные семьи не берут сироп. Нормальная, здоровая семья сироп забирает быстро.

novichok 06.04.2019 11:44

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
[QUOTE=Alla;260

Только ослабленные , больные семьи не берут сироп. Нормальная, здоровая семья сироп забирает быстро.[/QUOTE]

Я мав на увазi що вони його просто не бачать. Через тиждень приiхав - все як стояло, так i cтоiть. "Показав" - за пару днiв все вигрiбли.
Але так не усюди. Вдома без дресування все знаходять.

bvv 06.04.2019 13:21

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 260740)
На гнездовой рамке 145 никогда не будет хороших результатов.

К счастью я прислушался к Вашему мнению, мнению других участников форума и не повелся на пчеловождение на 145-й рамке. А какие могли быть приключения ...

Владимир Татомир 07.04.2019 09:34

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Волкотрубенко (Сообщение 260790)
Это не больное воображение а подкол-предположение

Цитата:

Сообщение от Берендей (Сообщение 260794)
Коля а каким боком здесь какой то Пилипчук с его десятидневным обематочниванием семьи?

Цитата:

Сообщение от Владимир@ (Сообщение 260784)
Добавлю от себя ,по карпатке и местной

Дорогие специалисты и суперпрофи в пчеловодстве, в этой теме человек рассказывать о своем пути в пчеловодстве и своих надбаннях и ошибках.Вы превращаете тему в "училку" как правильно разобраться с пакетами.Так что переходим в темы о цене и и качестве пакетов, и их использовании.

Димас 07.04.2019 09:57

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Владимир Татомир, в любой момент сообщения можно перенести. А можно закрыть всем рот и сидеть только читать. По замене маток в пакетах сообщения пененес в отдельную тему.

Andruhan 07.04.2019 10:04

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 260740)
На гнездовой рамке 145 никогда не будет хороших результатов.

Ну, я не был-бы так категоричен! Два моих друга держат пасеки около и больше 200 п.с., качают намного больше среднестатистических 50 кг с семьи!

Happy hiver 07.04.2019 10:27

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 260796)
Дорогие специалисты и суперпрофи в пчеловодстве, в этой теме человек рассказывать о своем пути в пчеловодстве и своих надбаннях и ошибках.Вы превращаете тему в "училку" как правильно разобраться с пакетами.Так что переходим в темы о цене и и качестве пакетов, и их использовании.

Золотые слова. А то собрались одни эксперты. :D
До этого года, а я вожу пчел с 2014 года у меня отхода пчел не было вообще. Данная система для меня нова, кочевка первый раз, подкормка летом тоже первый раз.
По поводу потерь. Я потери перекрыл тем, что весь мед продал через розницу, а это довольно существенно.
Свои минусы указал, работаем над ними. Так что проблем особых пока не вижу.
Всем спасибо за внимание.

Добавлено через 2 минуты
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 260740)
На гнездовой рамке 145 никогда не будет хороших результатов.

Дима, расскажи об этом Владимиру Скрыпнику.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

bvv 07.04.2019 11:11

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Как раз у Скрыпника гнездовые рамки на 300.

Димас 07.04.2019 11:15

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Happy hiver, я просто порівняв у себе системи вуликів, і в першу чергу дивлюсь на свій висновок, а потім на досвід інших. Кожен сам собі режисер:)

Володимир, які плани по кочівлі на цей сезон? Пакети купляти вже не плануєш?

bvv 07.04.2019 11:19

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Andruhan (Сообщение 260800)
Ну, я не был-бы так категоричен! Два моих друга держат пасеки около и больше 200 п.с., качают намного больше среднестатистических 50 кг с семьи!

Это наверное Борец и Воблин.

Happy hiver 07.04.2019 11:20

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 260808)
Happy hiver, я просто порівняв у себе системи вуликів, і в першу чергу дивлюсь на свій висновок, а потім на досвід інших. Кожен сам собі режисер:)

Володимир, які плани по кочівлі на цей сезон? Пакети купляти вже не плануєш?

Кочувати буду. Знайшов 20 га акації, знайшов липу. Так що кочувати буду більше, але без сторожа. Бо сторож дорого і не ефективно. Тобто, якщо на полях стояти не має сенсу, то я можу уїхати. А раніше не міг, бо загубив би сторожа.

МЭД 07.04.2019 11:31

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от bvv (Сообщение 260807)
Как раз у Скрыпника гнездовые рамки на 300.

Да,на 300 ! +медовые корпуса на 145 .

Andruhan 07.04.2019 12:00

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 260687)
8 сімей загинуло внаслідок того, що навесні не дав їм підгодівлі. А все тому, що в мене не було піддашників і не було куди класти канді.

Володя, всегда с интересом читаю твою тему и позволь дать замечание по-поводу этой цитаты! Если нет подкрышников, нужно осенью оставлять столько кормов, чтоб весной не дёргаться! У меня, да и у многих коллег, подкрышников нет вообще! Так что, у всех наших пчёл- не было шансов!? Технология, и ещё раз технология- ВОТ наше всё!
Цитата:

Сообщение от bvv (Сообщение 260809)
Это наверное Борец и Воблин.

У Сергея своих- может десяток и есть!
Нет, писал про ребят с моего района. У Алексея выход на семью, думаю меньше будет, плюс пакеты он покупает, а это расходы, а те- всё на своём!:beer:

Happy hiver 07.04.2019 22:11

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от bvv (Сообщение 260809)
Это наверное Борец и Воблин.

Ваш стеб мне понятен. Но я все так не был бы таким категоричным. Ведь не все люди, которые держат пасеку полностью на 145 рамку, сидят на форумах.

Добавлено через 1 минуту
Цитата:

Сообщение от МЭД (Сообщение 260812)
Да,на 300 ! +медовые корпуса на 145 .

Да, Вы правы. Действительно гнездовая на 300. Но, как сказал Димас, каждый сам себе режиссер.

Добавлено через 5 минут
Цитата:

Сообщение от Andruhan (Сообщение 260822)
Володя, всегда с интересом читаю твою тему и позволь дать замечание по-поводу этой цитаты! Если нет подкрышников, нужно осенью оставлять столько кормов, чтоб весной не дёргаться! У меня, да и у многих коллег, подкрышников нет вообще! Так что, у всех наших пчёл- не было шансов!? Технология, и ещё раз технология- ВОТ наше всё!У Сергея своих- может десяток и есть!
Нет, писал про ребят с моего района. У Алексея выход на семью, думаю меньше будет, плюс пакеты он покупает, а это расходы, а те- всё на своём!:beer:

Андрей, ты все таки плохо читал мои посты. Напомню, что до этой зимы у меня с кормами было все гуд и выход семей составлял 100%. Это зима 2015, 2016, 2017, 2018 годов.
По поводу этих пакетов проблема была в том, что весной было в 10-корпусном улье (в ряд): 4 расплода на 300 рамку, 4 суши на 145 рамку, 2 медовых на Руте! Осенью, что мы делаем? Правильно, сокращаем гнездо. Убрал я 2 Рутовских рамки, которые занимаю место 4 рамок на 145 мм. Понимаешь, к чему я клоню? Именно 4 рамки полномедных мне как раз и не хватило для счастья! А осенью они не брали сироп. В корытах ставил на верх - не берут. Ставлю на улицу - налетают. Т.е. плохо закормил.


И подведя итоги на все ваши вопросы, я скажу, что у каждого свой путь. Все, что я делаю с пасекой, ФОПом - это тот путь, который я выбрал. Правильный он или нет, покажет время. Но замечу, что я ни о чем пока не жалею.

Andruhan 07.04.2019 23:52

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 260891)
По поводу этих пакетов проблема была в том, что весной было в 10-корпусном улье (в ряд): 4 расплода на 300 рамку, 4 суши на 145 рамку, 2 медовых на Руте! Осенью, что мы делаем? Правильно, сокращаем гнездо. Убрал я 2 Рутовских рамки, которые занимаю место 4 рамок на 145 мм. Понимаешь, к чему я клоню? Именно 4 рамки полномедных мне как раз и не хватило для счастья!

Да, вот так люди начитаются форумов, насмотрятся ютюберов и начинают... гнездо сокращать в зиму отбирая медовые рамки...:confused:
У кого-то из "промышленников", я уже видел подобный винигрет в уликах!;):beer:

Happy hiver 08.04.2019 09:31

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Andruhan (Сообщение 260905)
Да, вот так люди начитаются форумов, насмотрятся ютюберов и начинают... гнездо сокращать в зиму отбирая медовые рамки...:confused:
У кого-то из "промышленников", я уже видел подобный винигрет в уликах!;):beer:

При чем тут промышленники? Это проблема перехода с рамки на рамку. Дадан заменить на магазины можно, Рут нельзя. Это очевидно.

Happy hiver 03.06.2019 10:02

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Давненько не писав. Працював...
Цей рік начебто і лагідний, але щось не те. Частина пасіки, які кочувала, потроху зменшилась. І зменшилась суттєво. Частина, яка стояла на дачі, в доброму стані. Критикам скажу, що знизу стояли даданівські рами (Андрюхану привіт ;)). Аналіз втрати частини пасіку викладав вище. Тому повторюватись не буду.

Отже, в березні я вирішив продати минулорічну суш, яка мені в такому обсязі не потрібна, а потім, коли вже побачив, що ціни на бджолопакети дуже малі, таки прикупив собі пакети по 600 грн. за 4-0 плюс струс бджоли. Хоча вийшли вони мені по 500 грн. завдяки Олексію Борцю, який оплатив поїздку за пакетами. :ok:

Згодом мені запропонували виїхати на фацелію, тому прикупив собі ще й бджолосім'ї по 1300 грн. в Полтавській області. Отже пасіку відновив до минулорічного стану і тепер можна все починати знову. :kill:

Минулої неділі я виїхав на поля маслічної редьки 15 Га та поля фацелії 35 Га. А навкруги піднімається 900 Га соняшника. Да ще і під містом. Отже я можу їздити на пасіку хоч не щодня. Але проблема номер один - це сторож. Поки сторожує мій батя, але на нього не дуже радісні сподівання по ряду причин. Тому поки в пошуках.

Закінчуючи цей пост, додам три фотографії в крупному форматі для релаксу. Отже всім гарних медоносів.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Andruhan 04.06.2019 11:28

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 264823)
Критикам скажу, що знизу стояли даданівські рами

У отошедших, или у выживших?
Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 264823)
Закінчуючи цей пост, додам три фотографії в крупному форматі для релаксу. Отже всім гарних медоносів.

Решил добить нас!?:ok::rofl2::beer:

Happy hiver 04.06.2019 11:40

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Andruhan (Сообщение 264858)
У отошедших, или у выживших?

У всіх пакетах стояло по 4 рамки Дадану, а по краю магазинні. Але бджоли сидять посередені, тому основні рамки таки Дадан.

Цитата:

Сообщение от Andruhan (Сообщение 264858)
Решил добить нас!?:ok::rofl2::beer:

Ну я наприклад акацію не качав бо не було. А фацелія ще повинна дати. Так що не засмучуйся. Тим паче в тебе там акації ого-го! :beer:

Happy hiver 04.07.2019 16:25

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Липень. Перші результати.


Початок липня. Ну що, пройшов червень, який дуже не приємно вразив тим, що не дав ні каплі дощу. Ну і гаразд, фацелія хоч і не дуже, але потроху виділяла аж до кінця червня. Так, кожного дня були привіси по 100-200 грам. В цілому сім’я, яка стояла на вагах показала з 10.06.2019 по 28.06.2019 7,1 кг., тобто в середньому по 400 грам на добу.

З 50 сімей відібрав 180 рамок на 145 рамку без особливих втрат. Не жмотнічав і бджолам багатенько залишив.

Аналізуючи пасіку та привіси звернув увагу на те, що товарний мед з куплених бджіл дали саме пакети, які прикупив в середині травня. А ось сім’ї, які я купив (10 сімей) спочатку пороїлись (з 10 сімей 6 сімей поділив), а потім весь час байдикували. Тому в подальшому вирішив не панькатися із слабкими сім’ями, об’єднувати їх, а на наступний рік купувати пакети. І саме головне, що буду міняти цих маток на щось пристойне, бо панькатися з ними постійно в мене не маю часу. Поки не стабілізую свою пасіку та вийду на безвтратну зимівлю.

І ось в п’ятницю 28 липня я відбираю рамки та їду на дачу відкачувати мед. Приїхав, все підготовив, помив з автомийки медогонку, стіл для розпечатки рамок. Все по розуму. :old:
І ось він перший мед. Перший круг, другий… Бачу, що темний мед пішов. Дивно. Я туди ліхтар, а там… :v_banke: щось чорне. Виявилось, що коли помив касети, які були зроблені не з металевого дроту, а з листового металу, звідсіль пішла всяка хрєнь, що накопичилась там з минулих качок. 6 літрів меду викинути. Позичив другу медогонку у знайомого. Почав качати, тепер потекло щось біле. Та йоксель-моксель, що це? :kill: А справа в тому, що внутрішній круг давав люфт, і коли медогонка крутилася, вона збивала мед об стінку баку, тобто робив такий собі крем-мед. Ну вибачте, продавати мед по 300 грн. за літр мутним я не можу.

Що робити? А що, звісно купувати Машеньку. А коштує вона чимало, 15 тисяч. Дякую друзям, які надали медогонку без переплати, за 12 тисяч. Свою стару медогонку продаю за 4 тисячі за пів години. Тому нова вийшла вона мені в 8 тисяч. Не мало, але ж таки майже в два рази дешевше. Ну а як вона працює, подивлюся в наступну суботу.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Вадим Попов 04.07.2019 19:29

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 266505)
Липень. Перші результати.


Початок липня. Ну що, пройшов червень, який дуже не приємно вразив тим, що не дав ні каплі дощу. Ну і гаразд, фацелія хоч і не дуже, але потроху виділяла аж до кінця червня. Так, кожного дня були привіси по 100-200 грам. В цілому сім’я, яка стояла на вагах показала з 10.06.2019 по 28.06.2019 7,1 кг., тобто в середньому по 400 грам на добу.

З 50 сімей відібрав 180 рамок на 145 рамку без особливих втрат. Не жмотнічав і бджолам багатенько залишив.

Аналізуючи пасіку та привіси звернув увагу на те, що товарний мед з куплених бджіл дали саме пакети, які прикупив в середині травня. А ось сім’ї, які я купив (10 сімей) спочатку пороїлись (з 10 сімей 6 сімей поділив), а потім весь час байдикували. Тому в подальшому вирішив не панькатися із слабкими сім’ями, об’єднувати їх, а на наступний рік купувати пакети. І саме головне, що буду міняти цих маток на щось пристойне, бо панькатися з ними постійно в мене не маю часу. Поки не стабілізую свою пасіку та вийду на безвтратну зимівлю.

І ось в п’ятницю 28 липня я відбираю рамки та їду на дачу відкачувати мед. Приїхав, все підготовив, помив з автомийки медогонку, стіл для розпечатки рамок. Все по розуму. :old:
І ось він перший мед. Перший круг, другий… Бачу, що темний мед пішов. Дивно. Я туди ліхтар, а там… :v_banke: щось чорне. Виявилось, що коли помив касети, які були зроблені не з металевого дроту, а з листового металу, звідсіль пішла всяка хрєнь, що накопичилась там з минулих качок. 6 літрів меду викинути. Позичив другу медогонку у знайомого. Почав качати, тепер потекло щось біле. Та йоксель-моксель, що це? :kill: А справа в тому, що внутрішній круг давав люфт, і коли медогонка крутилася, вона збивала мед об стінку баку, тобто робив такий собі крем-мед. Ну вибачте, продавати мед по 300 грн. за літр мутним я не можу.

Що робити? А що, звісно купувати Машеньку. А коштує вона чимало, 15 тисяч. Дякую друзям, які надали медогонку без переплати, за 12 тисяч. Свою стару медогонку продаю за 4 тисячі за пів години. Тому нова вийшла вона мені в 8 тисяч. Не мало, але ж таки майже в два рази дешевше. Ну а як вона працює, подивлюся в наступну суботу.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Може не в «п'ятницю 28 липня», а в «п'ятницю 28 червня»?

Димас 04.07.2019 21:06

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 266505)
Ну вибачте, продавати мед по 300 грн. за літр мутним я не можу.

Що робити? А що, звісно купувати Машеньку.

Володя, ты как пчеловод-олигарх!:) Быстро решения принимаешь:ok:


Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 266505)
Ну і гаразд, фацелія хоч і не дуже, але потроху виділяла аж до кінця червня. Так, кожного дня були привіси по 100-200 грам. В цілому сім’я, яка стояла на вагах показала з 10.06.2019 по 28.06.2019 7,1 кг., тобто в середньому по 400 грам на добу.

З 50 сімей відібрав 180 рамок на 145 рамку без особливих втрат. Не жмотнічав і бджолам багатенько залишив.

В данном случае главный бонус не мед, а хорошее развитие семей к подсолнечнику.

TvaleriN 04.07.2019 23:37

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 266505)
Липень. Перші результати.


Ваша тема интересная и фото хорошие, слежу с удовольствием. Не со всем согласен, но это чисто субъективное мнение.

У меня возник вопрос. На последнем фото рамочка, как я понял отобранная для откачки. На этой рамочке не видно ни каких признаков печатки, соответственно и мед явно не дозревший...

zeus 05.07.2019 07:46

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 266521)
Володя, ты как пчеловод-олигарх!:) Быстро решения принимаешь:ok:



В данном случае главный бонус не мед, а хорошее развитие семей к подсолнечнику.

Развить семьи можно и сахаром, а пол бочки фацелии это какой ни какой, а бонус.

Димас 05.07.2019 08:08

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от zeus (Сообщение 266529)
Развить семьи можно и сахаром, а пол бочки фацелии это какой ни какой, а бонус.

Без приносу пилку і цукор не допоможе. Володимир, як бджоли на соняшник підійшли, в гарній силі?

Happy hiver 05.07.2019 09:43

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 266521)
Володя, ты как пчеловод-олигарх!:) Быстро решения принимаешь:ok:

Я совсем не собирался покупать медогонку ибо в этом году собрался в тур на автомобиле в Черногорию. И каждая копейка на счету. Но жена сказала, что перепортить мед будет дороже. Поэтому так и пошло. Спасибо известному блогеру за хорошую скидку на медогонку.


Цитата:

Сообщение от TvaleriN (Сообщение 266523)
Ваша тема интересная и фото хорошие, слежу с удовольствием. Не со всем согласен, но это чисто субъективное мнение.

Я Вам больше скажу, что с многим я и сам не согласен. Но! Пасека выходного дня накладывает отпечаток на стиль работы. Много потерь, много ошибок. И все из-за отсутствия времени. Взять хотя бы потери семей. С 2014 по 2018 года у меня выход из зимы был 100%! А тут такая фигня.


Цитата:

Сообщение от TvaleriN (Сообщение 266523)
У меня возник вопрос. На последнем фото рамочка, как я понял отобранная для откачки. На этой рамочке не видно ни каких признаков печатки, соответственно и мед явно не дозревший...

Я тоже так думал. Но когда начал качать он по густоте на уровне меда с вереска (Бигунцю привет!). По сравнению с акацией намного гуще. Думаю, что если у меня акация 20%, то фацелия на уровне 17-18. Само фото сделано на неделю раньше. Кстати много рамок фацелии не имеют печатки. Завтра буду качать, сниму видео. А то давно ничего не снимал.


Цитата:

Сообщение от zeus (Сообщение 266529)
Развить семьи можно и сахаром, а пол бочки фацелии это какой ни какой, а бонус.

Меня как-то скептически Алексей Борец спросил: "Акацию все знают. А как ты будешь позиционировать мед с фацелии?". Ответил, что легко, ибо я уже тогда я попробовал кусочек сотового меда. И из меня просто прет, распирает от вкуса и аромата этого меда. Что-то похожее я ел на промышленном пчеловодстве в Днепре, когда Павел-Лаванда давал пробовать мед с лаванды. Понятно, что люди покупают по пол литра, но им нравится и дальше они будут его покупать. Ну я никуда не спешу.
Кстати по этому поводу у меня была хохма. Знакомая спрашивает по чем мед? Я говорю, что есть акация по 250 за литр, есть фацелия по 300 грн. Дорого! Ну ок, будет солнечный цветок по 110 за литр. Не хочу! Люди, так вы определитесь, акация Вам дорого, подсолнух не хотите...


Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 266532)
Без приносу пилку і цукор не допоможе. Володимир, як бджоли на соняшник підійшли, в гарній силі?

Да, пакеты развились отлично. Купленные семьи хреновастенько. Вчера в одной увидел кучу маточников, хотя недавно смотрел на нее и все было в порядке.

Подсолнух пошел уже как три дня. Привесы норм:
01.07 - 36,0
02.07 - 36,7
03.07 - 38,3
04.07 - 40,8

Сейчас купил матку Карнику с Германии, вчера посмотрел, приняли отлично. Теперь рассеивается. Но в этом году могу и не успеть с нее взять прививки, поэтому возьму привьюсь от Бакфаста Александра Харченко. Он как раз со мной на пасеке стоит. Привез поделенные семьи, говорит, что развитие идет отличное. Вот кстати его видео.
Поясню, почему против нашей пчелы. На пасеке стоят мои аборигены и Сани бакфаст. Его жена помогала ему открывать ульи в купальнике, шортах и скафандре на голове. Мои же постоянно меня преследуют, вечером вообще не залезть. Вчера отбирал пчел для прививочного ящика, так дали штук 50 уколов. А его спокойные-преспокойные.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

mur 05.07.2019 12:36

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 266505)
А ось сім’ї, які я купив (10 сімей) спочатку пороїлись

..так вони, мабуть, з "древніми" матками- от і результат?


Текущее время: 23:54. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot