Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Кормовая база пчеловодства (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=63)
-   -   Суміш (смесь ) медоносив для посіву. (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=4080)

Пчеловод-любитель 26.12.2016 01:04

Суміш (смесь ) медоносив для посіву.
 
Хто яку суміш медоносів висіває ?
Яке процентне співвідношення ?
От наприклад продається суміш :Смесь семян донника белого, желтого и синяка (40/40/20%).
А чи можна сіяти : фацелія ,синяк , еспарцет ? Щоб на слідуючий рік цвів синяк і еспарцет.
А скажіть чи не буде синяк заглушений буркуном якщо висіяти разом адже буркун набагато вищий за синяк ?

ЯроБа 26.12.2016 09:20

Re: Суміш (смесь ) медоносив для посіву.
 
Треба розуміти що у вашій суміші синяк багаторічний а фацелія однорічна. Тобто цвістиме вона один рік, і, в даному випадку вона буде виконувати функцію покривної культури. Цього року я так і робив щоб виростити синяк і мордовник шароголовий (окремі площі). Фацелія прекрасно відцвіла, взяв насіння, а вже після цього почали активно появлятися розетки синяка і мордовника, які повинні вже в наступному році цвісти...

SHVN 27.12.2016 01:05

Re: Суміш (смесь ) медоносив для посіву.
 
В этом году сеял смеси: фацелия+мордовник, фацелия+пустырник, фацелия+лофант тибетский. Фацелия дружно взошла и заглушила всех. Взошло по 1 - 3 растения на 1м. Думаю фацелию в смеси сеять нет смысла!

ЯроБа 27.12.2016 09:18

Re: Суміш (смесь ) медоносив для посіву.
 
Фацелію в сумішах можна сіяти, і проблем тут не повинно бути ніяких. Правда норма висіву фацеліїї повинна бути зменшена, тоді вона нічого не буде заглушувати. Для гарантії сходження інших рослин фацелію потрібно скосити, як тільки вона зацвіте...Хоча в моєму випадку фацелію тримав до достигання насіння і це не зашкодило ні синяку, ні мордовнику. Мордовник і синяк дуже довго сходять, а фацелія навпаки душе швидко стартує і виростає...

Гордий Иван 01.11.2017 00:33

Re: Суміш (смесь ) медоносив для посіву.
 
Задумал засеять огород фацелией и синяком. Первый год должна отцевестись фацелия, а на второй синяк.
Кто уже пробовал такое делать,подскажите пожелуйста пропорции или норму высева на гектар.
Семена синяка не дешевые, не хотелось бы чтобы его напрочь забила фацелия в первый же год.

ЯроБа 01.11.2017 09:12

Re: Суміш (смесь ) медоносив для посіву.
 
В своєму попередньому пості я вже писав як я висівав. Пропорції особливої ролі не грають. Я, наприклад, брав порядка 60-70 % від норм висіву одного та другого насіння, тобто трішки менше. Фацелія, при сприятливих погодніх умовах швидко проростає і зацвітає. Відцвівши її косять. Після цього появляються розетки синяка. До речі вони можуть сходити і на наступний рік. З кожним роком посіви синяка у вас будуть густішати внаслідок самосіву. Через 3-4 роки у вас вже буде повноцінний густий лан синяка. Бджоли дуже активно працюють на ньому на протязі всього дня. Таким же чином я сіяв і мордовник з фацелією...

Гордий Иван 01.11.2017 12:14

Re: Суміш (смесь ) медоносив для посіву.
 
Цитата:

Сообщение от ЯроБа (Сообщение 207221)
В своєму попередньому пості я вже писав як я висівав. Пропорції особливої ролі не грають. Я, наприклад, брав порядка 60-70 % від норм висіву одного та другого насіння, тобто трішки менше. Фацелія, при сприятливих погодніх умовах швидко проростає і зацвітає. Відцвівши її косять. Після цього появляються розетки синяка. До речі вони можуть сходити і на наступний рік. З кожним роком посіви синяка у вас будуть густішати внаслідок самосіву. Через 3-4 роки у вас вже буде повноцінний густий лан синяка. Бджоли дуже активно працюють на ньому на протязі всього дня. Таким же чином я сіяв і мордовник з фацелією...

Дякую. Просто боюся щоб Фацелія не заглушила синяк повністю, якщо її буде забагато. Синяк не з дешевих, Не хочеться гроші викинути на вітер..

ЯроБа 01.11.2017 12:38

Re: Суміш (смесь ) медоносив для посіву.
 
Ви не за це переживайте.... Синяк як "вчепиться" Вашої ділянки, то потім його не так просто буде вивести, як і мордовник. Це дуже агресивні рослини, бачу по своїх посівах... Думаю доцільніше їх висівати на різних закинутих ділянках і чагарниках...

Юрій Чугай 05.11.2017 11:24

Re: Суміш (смесь ) медоносив для посіву.
 
Добавлено через 22 минуты
Цитата:

Сообщение от ЯроБа (Сообщение 207221)
Через 3-4 роки у вас вже буде повноцінний густий лан синяка. Бджоли дуже активно працюють на ньому на протязі всього дня. Таким же чином я сіяв і мордовник з фацелією...
__________________

В мене за другу зиму польові миші знищили повністю 0,5га синяка, хоча розеток "самосіву" було дійсно більше ніж сіяв у перший рік. Вважаю, що синяк варто сіяти з рослинами які відлякують мишей.
Хтось сіяв суміш синяка і буркуна? Які результати?

В цьому році сіяв буркун з вівсом. Врожай овса - "як завжди", а от буркун місцями як щітка. При чому там де добрий густий овес і буркун чудовий (на момент збирання овса буркун майже зрівнявся з ним), а там де овес погано зійшов і буркуна ще пошукати треба. Висновок: головне волога(ИМХО).


Текущее время: 01:48. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot