Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Общие вопросы (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Электроподогрев ульев (за и против) (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=169)

Andruhan 14.01.2014 22:56

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 49359)
Andruhan, якщо з двохрічного власного досвіду використання Е/П, то скажу - висновки позитивні.

Прошу извинить, сам не понял смысл :ah: :beer:

верес 14.01.2014 23:16

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от Andruhan (Сообщение 49401)
Прошу извинить,

ну Вам то немає за що вибачатися, тому все добре!
Andruhan, Але всетаки цікаво, чому в Вас негативний результат з Е/П.
Чії рекомендації брали за основу, які нагрівачі та регулятори використовували?

P4ELOVOD 14.01.2014 23:30

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от Andruhan (Сообщение 49337)
Развитие одинаковое, продуктивность- различия не заметил,

Разговаривал с людьми которые тоже пользуются подогревом. Но применяют их только в маленьких отводках, на 2-3 рамки.Говорят отводкам подогрев зимой и в весенний период полезен. Отводки даже маленькие не поносят, хорошо зимуют и весной хорошо набирают силу.Больше выращивают расплода за счет поддержания температурного режима. Я спросил деда: " а семьи подогреваете" -ответ -- сильным семьям это не нужно, сильная семья сама обеспечит себя теплом. Грею только маленькие отводки ульев 7-10 где зимуют запасные матки с пчелой на 2-3 рамках.

Andruhan 15.01.2014 00:07

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 49408)
Але всетаки цікаво, чому в Вас негативний результат з Е/П.

Да не негативный, никакой. Просто не вижу смысла греть, если результат одинаковый.
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 49408)
Чії рекомендації брали за основу, які нагрівачі та регулятори використовували?

Какие рекомендации, 15-17 лет назад ни интернет, ни в прессе ничего не было, была пасечная проволока 0,4, намотал на фанерку, подключил трансформатор, кажись 25В, грело не сильно но тепло чувствовалось, фанерки под рамки, дырочки в задних стенках просверлил для вывода проводов и всё.
Цитата:

Сообщение от P4ELOVOD (Сообщение 49410)
Грею только маленькие отводки ульев 7-10 где зимуют запасные матки с пчелой на 2-3 рамках.

Такие лучше садить ч-з. глухую перегородку к семье или 4-5 в одном улье тож ч-з. глухую.

верес 15.01.2014 09:28

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от Andruhan (Сообщение 49416)
Какие рекомендации, 15-17 лет назад ни интернет, ни в прессе ничего не было, была пасечная проволока 0,4, намотал на фанерку, подключил трансформатор, кажись 25В, грело не сильно но тепло чувствовалось, фанерки под рамки, дырочки в задних стенках просверлил для вывода проводов и всё.

Andruhan, а тепер прошу тільки без образ, Ви з таким підходом хотіли мати позитивний результат, так це ж як кажуть "попасти пальцем в небо".
П.С. Позитивний (відчутній) результат зявляється коли температура в підрамковому просторі перевищує 25*С, тобто наближається до 30*С, в той же час в вуликах без підігріва, ранньою весною, вона може бути набагато нижчою 25,і це в день, а в ночі опускається до значень такої що за межами вулика, ось в цьому і допомога підігріва, підтримання стабільного температурного режиму.

Добавлено через 3 минуты
Цитата:

Сообщение от P4ELOVOD (Сообщение 49410)
Я спросил деда: " а семьи подогреваете" -ответ -- сильным семьям это не нужно, сильная семья сама обеспечит себя теплом. Грею только маленькие отводки ульев 7-10 где зимуют запасные матки с пчелой на 2-3 рамках.

P4ELOVOD, можна гріти і сильні сім"ї, для цього в схемах підігріву і застосовують терморегулятори,

P4ELOVOD 15.01.2014 10:44

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 49438)
можна гріти і сильні сім"ї, для цього в схемах підігріву і застосовують терморегулятори,

Я согласен что можно, но можно и не греть --это тоже можно. И до лампочки Иллича ни кто подогревами не занимался, и товарного мёда собиралось не меньше прежнего. Речь идёт о смысле подогрева сильной семьи. А вообще то эта "причуда" по желанию трудящихся. Но знаю одно можно греть и не иметь мёда, а можно не греть и иметь мёд.(ИМХО)

верес 15.01.2014 23:23

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от P4ELOVOD (Сообщение 49445)
И до лампочки Иллича ни кто подогревами не занимался,

P4ELOVOD, використаю вашу фразу, але по іншому - після появи лампочки Ілліча хтось від неї тепер відмовляється?
Цитата:

Сообщение от P4ELOVOD (Сообщение 49445)
Но знаю одно можно греть и не иметь мёда, а можно не греть и иметь мёд.

а можна гріти і в результаті меду мати в два рази більше!

vodolej 15.01.2014 23:35

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 49553)
P4ELOVOD, використаю вашу фразу, але по іншому - після появи лампочки Ілліча хтось від неї тепер відмовляється?

а можна гріти і в результаті меду мати в два рази більше!

А не краще щоб замість того щоб тут сперечатись вибрати пару рівноцінних сімей після обльоту весною і на одну сім'ю встановити підігрів і протримати його аж до першого взятку а потім порівняти результати розвитку сімей.та кількість принесеного ними меду
Я підігрів практикував коли була така можливість і скажу по своєму досвіду це ефективно(ИМХО)

P4ELOVOD 16.01.2014 00:02

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 49553)
а можна гріти і в результаті меду мати в два рази більше!

Я тільки за обома руками. Та є трошки сумніви, що пдігрів так в рази сбільшує взяток.Візміть минулу весну, пізня але дуже тоді стрімка і спекотлива. І не потрібен підігрів. Якщо рання з заморозками в ночі то може в якійсь мірі це й допомогає.Думаю всьому треба підтвердження, і не тільки наші як спостерігачів, а й наукові, щоб визначати туж вологість кишківника бджоли, та вологість личинок при підігріві, чи не шкодить це на майбутнє їй. А ми з Вами являємось , практично спостерігачами,не проводячи лабораторних досліджень. Але право кожного мати свою думку, та втілювати різні ідеї на своїй пасіці. Повідомляйте про успіхи.

Добавлено через 21 минуту
Цитата:

Сообщение от vodolej (Сообщение 49554)
Я підігрів практикував коли була така можливість і скажу по своєму досвіду це ефективно

Як що це ефективно і дає результат, то можліво і я спробую в якийсь сезон. Але коли з*явиться можливість.

верес 16.01.2014 00:18

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от P4ELOVOD (Сообщение 49556)
А ми з Вами являємось , практично спостерігачами,не проводячи лабораторних досліджень.

P4ELOVOD, практикую підігрів, вже розпочав з ним четвертий сезон, звичайно ж і спостерігаю, а от лабораторні дослідження проведені ще задовго до того і відомими в кругу бджолярів людьми, нам залишається тільки грамотно користуватися їхніми рекомендаціями.

Добавлено через 12 минут
Цитата:

Сообщение от vodolej (Сообщение 49554)
А не краще щоб замість того щоб тут сперечатись вибрати пару рівноцінних сімей після обльоту весною і на одну сім'ю встановити підігрів і протримати його аж до першого взятку а потім порівняти результати розвитку сімей.та кількість принесеного ними меду

vodolej, я теж за такий підхід
Цитата:

Сообщение от P4ELOVOD (Сообщение 49556)
Як що це ефективно і дає результат, то можліво і я спробую в якийсь сезон. Але коли з*явиться можливість

P4ELOVOD, тепер мені зрозуміла Ваша позиція по відношенню до підігріву і з Вашого дозволу перефразую Ваш скептицизм до цього, " незнаю як, але не так!"


Текущее время: 12:33. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot