Показать сообщение отдельно
Старый 29.04.2016, 08:22   #922
Володимир Jos
Бывалый
 
Аватар для Володимир Jos
 
Регистрация: 28.05.2015
Пчелостаж: 2
Пчелосемей: 17
Ульи: Дадан 10-12 рамок.
Адрес: Україна, Херсонська обл. Самий південь...
Возраст: 55
Сообщений: 3,633
Сказал(а) спасибо: 3,155
Поблагодарили 2,409 раз(а) в 396 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 20
Сказали "Не согласен!" 11 раз(а) в 7 сообщениях
Файловый архив: 1
Закачек: 0
Вес репутации: 534
Володимир Jos имеет неукоснительную репутациюВолодимир Jos имеет неукоснительную репутациюВолодимир Jos имеет неукоснительную репутациюВолодимир Jos имеет неукоснительную репутациюВолодимир Jos имеет неукоснительную репутациюВолодимир Jos имеет неукоснительную репутациюВолодимир Jos имеет неукоснительную репутациюВолодимир Jos имеет неукоснительную репутациюВолодимир Jos имеет неукоснительную репутациюВолодимир Jos имеет неукоснительную репутациюВолодимир Jos имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Текущие вопросы начинающих

Зараз практично немає ніякого обмеження в навчанні, якщо є доступ до інтернету. Інформація звичайно є різна, на однакові теми. Це зумовлено і природними і територіальними причинами. Також різняться прийоми бджоловодіння в кожного пасічника. Якщо бездумно копіювати все, нічого не вийде точно. Тому в першу чергу треба добре вивчити біологію бджоли, її етапи розвитку. І вже тоді прочитане з різних джерел приміняти на своїй пасіці, в залежності ід обставин. Дуже багато інформації однакової, тільки абзаци переставлені. Є варіанти якогось "екзотичного" пасічникування. Ними на початку, як на мене, перейматись не потрібно. Трохи більше, ніж через тиждень, в мене буде ювілей. Рік, як я вперше взяв в руки рамку з бджолами. Пересаджував пакет в вулик. Що і як робити, вчився, читаючи форуми, і всю наявну в інтернеті інформацію, яку зміг знайти. Також відео від бджолярів. Хоча з таких відеороликів, якусь корисну інформацію несуть всього декілька процентів. Інформацію я вивчаю і перечитую під конкретні сьогоденні потреби. Так легше, і для початку менше "каші" в голові. За рік отримується гарна теоретична база. Яка кожен день підкріплюється практикою. Головне бажання. По сусідству є чоловік, який років 20 тримає бджіл. Десь 4-5 сімей. Кожного року ганяється за роями, гнізда в зиму не збирає. Кожної зими лдна-дві сім"ї до весни не доживають. Вважає, що "мішати" бджолам не треба, які вижили, ті й найкращі. Минулого року насміхався з мене, що я з пакетів стільки відводків наробив, і взагалі в вулики часто заглядую. В мене всі перезимували, хоча в зиму йшли маленькі відводки. Зараз гарно розвиваються, не без конфузів звичайно (мабуть роїтись надумали). Тепер приходить, запитує, що я зараз роблю, і навіщо. Так що нічого страшного і таємного нема. Якісь незрозумілі випадки можна швидко на форумі прояснити. Більшість форумчан залюбки допоможуть. Звичайно років 15 тому, коли не було інтернету, а пасічники народ скритний і консервативний, отримати якусь інформацію, та ще й "онлайн", було практично неможливо. Зараз трохи роззнайомився з новими колегами. Історії про їхнє навчання раніше, це щось. Навіть були варінти: "Попрацюй в мене років два-три безкоштовно на пасіці, навчишся трохи".
Володимир Jos вне форума   Ответить с цитированием
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
balian (07.05.2016), Jon Doe (29.04.2016), MERLIN-2 (02.05.2016), Slavko (29.04.2016)