Показать сообщение отдельно
Старый 09.08.2016, 14:36   #350
Юрій Чугай
Бывалый
 
Регистрация: 20.09.2012
Пчелостаж: 8
Пчелосемей: 50
Ульи: рогатий рут, 10 рам.
Адрес: Україна, Рівненська обл. Володимирець
Возраст: 37
Сообщений: 1,818
Сказал(а) спасибо: 660
Поблагодарили 2,014 раз(а) в 673 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 185
Сказали "Не согласен!" 62 раз(а) в 47 сообщениях
Файловый архив: 1
Закачек: 0
Вес репутации: 434
Юрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Что за болезнь?

Цитата:
Сообщение от Oleg L. Посмотреть сообщение
Це зрозуміло, що найкраще нове. Але звідкись ця зараза взялася у моїх сім"ях. І нема ніякої гарантії, що поставивши нові рамки, сім"я не залетить в чужий вулик і не принесе вам нове "щастя". Як ви обробляли перекисем (протирали, обприскували чи занурювали у розчин) і яким %? Бачив відео дезинфекції рамок на пасіці Гайдара. Вони там у ванні варили рамки у розчині їдкого натру (під ванною вогонь горів). Можливо, щось подібне спробую.
Нема ніякоі гарантіі що на продезінфікованих рамках не залишиться збудників... Я заливав соти 3% перекисю 1% оцету на добу' потім витрушував і сушив в корпусах всю зиму. Рамки весною вже не пахли, освоювались нормально. Розчин дуже роз'ідає дріт - десяток рамок відбракував в процесі, ще десяток весною - потьоки іржі не схотів ставити у вулик. Якщо додати ще й можливість травмуватись ( порвалась рукавичка розчин потрапив під нігті - незабутні відчуття) то " воно того не варте".

Пусті рамки після сонячноі воскотопки і мехочистки випалюю паяльною лампою до легкого почорніння - не думаю, що так вбиваються всі збудники, але так серцю спокійніше.
Юрій Чугай вне форума   Ответить с цитированием