Показать сообщение отдельно
Старый 20.09.2016, 16:04   #721
МедАль
Сенсей
почесний
 
Аватар для МедАль
 
Регистрация: 10.01.2012
Пчелостаж: 50
Пчелосемей: 20
Ульи: Альпийські Н108
Адрес: Куп"янськ Харківська область Україна
Возраст: 77
Сообщений: 4,907
Сказал(а) спасибо: 4,316
Поблагодарили 14,134 раз(а) в 1,853 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 58
Сказали "Не согласен!" 53 раз(а) в 37 сообщениях
Файловый архив: 5
Закачек: 0
Вес репутации: 1809
МедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Какой улей выбрать

Цитата:
Сообщение от Медян Посмотреть сообщение
Раніше і сам перегортав багато сторінок різних форумів.Так от:про вулики- однозначно малоформатні (альпієць на 145 чи 108 рамку).
Та не дражніть Ви гусей, колего та майже однофамілець Медян! На нашому форумі Ви покищо небагато знайдете однодумців, прихильників альпійського вулика. Пам"ятаю, хтось казав, що то купа сірникових коробок, інший називав його пачками сигаретними, а один - навіть порівняв з брелоком для ключів! (Далі покищо фантазія не сягає). Це створювався такий собі образ нікчемної посудини під назвою "альпійський вулик Роже Делона".
Пам"ятаю також як в 60-ті -70-ті роки минулого століття у нас (в колишньому СРСР) був зустрінутий в штики багатокорпусний вулик на рамку Лагстрота-Рута. І тільки завдяки журналу "Пчеловодство" та його авторам-ентузіастам Родіонову, Шабаршову та інш. дізналися, що, виявляється, весь світ пасічникує з такими вуликами. Тоді почали масово переходити на вертикальні вулики з 230-ю рамкою, одержувати пристойні медозбори тощо.
Тепер пішла інша мода: даданівську рамку ділять навпіл по висоті та називають це багатокорпусником на 145-ту рамку. Це покищо перший крок до повернення "на круги свої". А коли зрозуміють, що ширини рамки 435 мм забагато як для гнізда, так і для магазинів, тоді буде зроблений другий крок на ті "круги". Тобто, повернуться до українського вулика Прокоповича з шириною рамки 300 мм. (До речі, недруги називають цей вулик "славянским"). Бо в такому вулику на вузьку рамку всі процеси життєдіяльності бджолиної родини - починаючи від зимівлі, весняного розвитку та закінчуючи медозбором - проходять оптимальніше. Не вірите - почитайте пости колеги ЛАВ з теми " Високі медозбори на слабких взятках", його послідовника Arkadie Burla та інших.
Отже, щодо альпійського вулика - то ми вже знаємо епітети: коробки, брелоки... А про те, хто ж такі диваки, що з такими "брелоками" працюють, дізналися лише сьогодні:
Цитата:
Сообщение от vodolej Посмотреть сообщение
То і будемо бігати між тими альпійцями як собака на цепу на протязі місяця кожного дня.
Тож колего Медян, відтепер знайте і Ви хто ми, прихильники альпійського вулика: Цуцики на ланцюгах. Ось як!
-------------------
Перечитав "Предварительный просмотр" і бачу, що цей пост для Оффтопки.
__________________
Хай щастить!
З повагою,-
МЕДЯНИК Олексій Володимирович
МедАль вне форума   Ответить с цитированием
6 пользователя(ей) сказали cпасибо:
serhio70 (20.09.2016), vodolej (20.09.2016), Бориыч (25.01.2018), верес (21.09.2016), Медян (21.09.2016), михалыч1 (21.09.2016)