Показать сообщение отдельно
Старый 07.03.2018, 19:16   #1687
gvf
Бывалый
 
Аватар для gvf
 
Регистрация: 07.08.2011
Пчелостаж: >1
Пчелосемей: 10+
Ульи: Корпусні
Адрес: УКРАЇНА, Чернігівщина
Возраст: 68
Сообщений: 789
Сказал(а) спасибо: 390
Поблагодарили 1,285 раз(а) в 333 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 13
Сказали "Не согласен!" 21 раз(а) в 17 сообщениях
Файловый архив: 11
Закачек: 0
Вес репутации: 327
gvf имеет неукоснительную репутациюgvf имеет неукоснительную репутациюgvf имеет неукоснительную репутациюgvf имеет неукоснительную репутациюgvf имеет неукоснительную репутациюgvf имеет неукоснительную репутациюgvf имеет неукоснительную репутациюgvf имеет неукоснительную репутациюgvf имеет неукоснительную репутациюgvf имеет неукоснительную репутациюgvf имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Изготавливаем ульи сами (делимся опытом, секретами)

Допоможіть мені ось в якому питанні. Отримав ще влітку з Шостки комплект фальцевих вуликів на 10 рамок Дадана. Із того Лего ледь зібрав декілька корпусів, висота корпусу, фальц 10 мм, 320...323мм. Аналогічна картина з магазинами. Залишив на зиму ту підгонку, але операція трохи вибила з графіку. Ось на днях отримав ще заготовки на 40 магазинів. Зараз ситуація набагато краща, але тільки зараз побачив що фальц змикається тільки по наружі, а в середині присутня щілина в 2 мм. Тобто бджоли будуть запрополісовувати ту щілину. А перестановка корпусів буде ще більше погіршувати ситуацію. В кресленнях на даданівську десятку і на рутівську також, змикання по обом площинам (є дві теми в розділі "ульи"). Задав питання в чаті, Берендей відповів що змикання по наружі, а всередині щілина 1...2мм. Два сенсея, у них безфальцеві вулики, пропонують щілину краще ззовні щоб волога бистріше висихала та й стамеску краще заганяти. Мені все рівно частину дошок, а може і всі, потрібно буде калібрувати. Взагалі-то, в машинобудуванні є правило яке приблизно так звучить: "по двум плоскостям детали не сопрягают, одна из них должна быть с зазором ". Як мені бути?
Пи си. Фото є, але думаю і так все ясно.
__________________
Спілкуюсь мовою своєї країни.
gvf вне форума   Ответить с цитированием