Показать сообщение отдельно
Старый 03.06.2019, 12:58   #6495
mur
Бывалый
 
Аватар для mur
 
Регистрация: 05.06.2014
Пчелостаж: 5
Пчелосемей: 6
Ульи: Альпійський (рамка h=210)
Адрес: Україна, Львіська обл, Дрогобич
Возраст: 67
Сообщений: 291
Сказал(а) спасибо: 100
Поблагодарили 721 раз(а) в 142 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 2
Сказали "Не согласен!" 6 раз(а) в 6 сообщениях
Файловый архив: 0
Закачек: 0
Вес репутации: 208
mur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Ловля роев

.. І знову в мене нежданий рій прийшов (мабуть, не мій?). Вчора робив огляд своїм чотирьом домашнім вуликам. Перший, другий - в порядку. Третім розібрав вулик, в якому триває ройовий стан і ще 17-го травня вже були мною виявлені маточники частково порожні, частково вигризені збоку, ще були й цілі маточники; одна матка вийшла при мені. Я з тим нічого не робив- хай іде своїм порядком. Однак за весь цей час не видно, щоб ця сім'я відпускала рій- бджолИ не зменшилось (візуально). 2 з гаком тижні на прилітці байдикують, обножку не носять, літають в'яло. І вчора: зовні стан той самий, при огляді засіву не побачив, у вулику всі 4 корпуси (це як = 2 дадани по 9 рамок) обсиджені. Маточників уже нема - прибрали, соти почищені, критого розплоду вже не залишилось (ще трохи трутневого було). В процесі огляду кинув оком на виноград в трьох метрах від вуликів - а там сидить тишком-нишком чималенький рій. Зняв (струсив у ящик), ящик поставив під виноград, то ті що не потрапили відразу, обліпили ящик і потім поперли у відкритий мною льоток як по команді.
Так що свого роду загадка залишається: з 17-го травня сіло біля будинку 4 рої. Спочатку (з протилежного від вуликів боку будинку в 2 поверхи) сів перший не менше 1,5 кг 17-го травня; через 3 дні ще два одночасно на ту саму ялинку (об'єднав, в сумі 2 кг заважили). Тепер під самими "носом" вуликів - ще один приблизно 1,5- 2 кг, ще не важив. А ройова сім'я рої ніби не відпускала.
Два тижні погода була дощова, і тільки вчора нарешті зачервили матки: і в тих раніше пійманих роях; і у вулику на роботі, який 17 травня відпустив рої і спорожнів наполовину. Тепер ще б в цьому домашньому "хронічно ройовому вулику №3" зачервила, і порядок (можливо, там просто через погоду затягнулась тиха заміна, бо маточників разом було небагато, десь до 8-10 шт ?).
mur вне форума   Ответить с цитированием
7 пользователя(ей) сказали cпасибо:
serhio70 (03.06.2019), tigor (03.06.2019), TvaleriN (03.06.2019), Viktor56 (08.06.2019), zelya343 (03.06.2019), Кудлянин (07.06.2019), Лиза (03.06.2019)