Показать сообщение отдельно
Старый 12.04.2020, 11:48   #5018
СКВИРЯНИН
Бывалый
 
Аватар для СКВИРЯНИН
 
Регистрация: 28.10.2015
Пчелостаж: 1
Пчелосемей: 15×
Ульи: ЛЕЖАК.КОРПУСНІ НА 300 І 230
Адрес: СКВИРСЬКИЙ РН. Тел.096 333 41 29
Возраст: 48
Сообщений: 1,875
Сказал(а) спасибо: 1,282
Поблагодарили 2,388 раз(а) в 447 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 9
Сказали "Не согласен!" 10 раз(а) в 9 сообщениях
Файловый архив: 1
Закачек: 0
Вес репутации: 437
СКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Текущие вопросы начинающих

Цитата:
Сообщение от Вадим Попов Посмотреть сообщение
Та я хочу подвоїти пасіку. Планую відібрати відводки (3+1), хвости нехай виводять свищову. Потім у відводку теж хочу замінити маток на покупних. Якось так. Хочу з 4 сімей зробити хоча б 7-8.
Як на мене, варіант зовсім не розумний. Ви відберете 3+1- а сенс?. "Хвіст" залишиться без матки. Свищева почне сіяти через 20 днів мінімум, перша молода бджола від неї з'явиться через 1,5місяця після відбору старої матки. Що залишиться на той час в сім'ї, якщо молода весняна бджола живе не надто довго? Меду Ви не візьмете, в кращому випадку до кінця літа буде нормальна сім'я як одиниця.
Сім'ї зі старою маткою теж "пролетять" із весняним медом. Це фактично пакет, який може щось дати із соняха. А раптом жара і не буде нормального взятку? Не варіант.
Якщо Ви вже хочете купувати маток, то купіть їх на початку травня і розділіть всі сім'ї на пів-льоту. Якщо зможете втримати від рроїня (залежить від сили сім'ї) -зробіть це після акації. Якщо якась зароїться-скористайтесь маточніками.
Взагалі-то варіантів маса. Можна збільшитись і в 3-4рази без суттєвої втрати медозбору. Залежить від сили сімей,наявності суші, медоносів,ресурсів та вільного часу.

Якщо буде бажання передзвоніть. Живе спілкування дасть більше користі

Добавлено через 26 минут
Якщо у Вас в наявності 4 сім'ї, намагайтесь підійти до початку травня рівною силою. Коли сім'ї будуть мати 7-8 рам розплоду(дадан), в окремий вулик із кожної сім'ї поставте по 1 рамці розплоду різновікового. Струсіть ще по 2 рамки бжділ(стара бджола вернеться). Поставте корм і воду,так як молода бждола кілька днів літати не буде, а розплод потребує догляду. Через 10 днів розділіть ці рамки кожну в окремий вулик так, щоб на кожні рамці був запечатаний маточнік. Можете підсилити від основних сімей розплодом на виході або бджолою. Знову дати корм і воду. Через неділю проконтролюйте засів.

За цей час основні сім'ї можуть брати участь в медозборі. Якщо вони сильні і є ризик роїння відбирірь не по одній, а по 2 рамці. Буде 8 молодих сімейок, але не занадто сильно діліть, краще візьміть акацію.
Після акації, якщо немає липи, зрівняйте сім'ї всі в одну силу. Цим підсилите молоді сім'ї і дасте новий стимул яйцекладки старим. ЯКщо є суш і сила сімей знову набере 7 рам розплоду- повторіть процедуру, тепер уже на 8 рам. Основні сім'ї за цей час підійдуть до медозбору з гречки(а вона цвіте до 3 неділь і виділяє лише в перші половині дня, тому занадто сильні сім'ї не обов'язкові) . Будете знову мати 8 молодих сімей, які мають всі шанси вирости до осені в самостійну одиницю і 8 сімей годних для медозбору із соняха.
СКВИРЯНИН вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал cпасибо:
Роман 72 (14.04.2020)