Показать сообщение отдельно
Старый 25.03.2013, 00:47   #108
верес
Бывалый
 
Аватар для верес
 
Регистрация: 15.03.2013
Пчелостаж: 5
Пчелосемей: 10
Ульи: БКМФ
Адрес: Україна, ВІнницька обл. г/к пш 49*05'; сд 28*17'. внм 244 м.
Возраст: 64
Сообщений: 8,416
Сказал(а) спасибо: 7,825
Поблагодарили 5,313 раз(а) в 1,357 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 344
Сказали "Не согласен!" 201 раз(а) в 150 сообщениях
Файловый архив: 52
Закачек: 0
Вес репутации: 1088
верес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Хвастаемся своими изделиями

Цитата:
Сообщение от Димас Посмотреть сообщение
скажіть, чи проварювали Ві вулики в парафіні і який результат
Димас, нетакий я вже й спец (всього 26 років). Але прихильник аргументованих науково та практично доведених правил.
По проварюванню. Вуликів (корпусів) я ще не проварював, маю лише досвід проварювання годівниць.тому, пока готуюся до цього, провівши ряд пробних проварювань зразків деревини,(липи, вільхи, осокора) суцільної та клеєної, потім піддав дії води, результати отримав позитивні, Хочу ще отримати можливо корисні рекомендації від тих хто це вже робив, беру участь в форумах пасічників з метою прояснити ситуацію. Як для мене, то на два питання: - якою має бути вологість деревини перед проварюванням,
-яка витрата парафіну.тому,що це головні чиники вартості проварювання.
Пока ствердної відповіді неотримав, результати форумчан різняться, мабуть із-за відсутності однакового підходу. Чому важливим є вологість деревини? Тому,що виготовивши корпус і проваривши його, ми зменшим вологість деревини, відповідно це внесе корективи в розміри, а саме критичним тут є висота., зміни якої і дадуть ті самі щілини про які запитуєш.
Тому скажу, головне правило,щоб зменшити ймовірність появи міжкорпусних щілин
всі чотири деталі (боковини) мають виготовлятися з дощок з однаковим рисунком річних кілець на торцевому зрізі, клеєні чи не клеєні неважливо, якби це доступніше сказати, мабуть так:- довжини дошки має хватити на всі чотири стінки, тоді вони будуть мати однаковий коефіцієнт всихання (набрякання), а отже і зменшення можливої появи щілин між корпусами.

Последний раз редактировалось верес; 25.03.2013 в 00:57.
верес вне форума   Ответить с цитированием
6 пользователя(ей) сказали cпасибо:
borucovuch (25.03.2013), Dimitr (16.08.2013), PETER (25.03.2013), yzhigman_it (25.03.2013), Агроном (25.03.2013), Димас (25.03.2013)