Показать сообщение отдельно
Старый 09.02.2021, 18:16   #2024
Вадим Попов
Бывалый
 
Аватар для Вадим Попов
 
Регистрация: 16.12.2018
Пчелостаж: 2
Пчелосемей: 8
Ульи: 16р+маг., 10р+маг., лежаки.
Адрес: Украина, Винницкая обл. Тростянецкий р-н, с. Капустяны
Возраст: 33
Сообщений: 3,922
Сказал(а) спасибо: 2,607
Поблагодарили 1,801 раз(а) в 630 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 5
Сказали "Не согласен!" 20 раз(а) в 20 сообщениях
Файловый архив: 6
Закачек: 0
Вес репутации: 444
Вадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Пчеловодство по справочнику Стеля

Цитата:
Сообщение от Вова-сад Посмотреть сообщение
Так рій приніс мед? Чи сім'я, що залишилась? А ще рахують мед на зимувалу сімю, це також правильно, у Вашому випадку це і рій, і сім'я, якій Ви залишили, мабуть, маточник.

Як там не було, логічне пояснення є: сімя була у Вас в роєвому, два тижні під час дощів, якби вона не була в роєвому, вона б всерівно нічого не принесла - дощі йшли, далі ви зробили дуже правильно - штучне роїння, Ви дали бджолам те що вони хотіли - відроїли їх, такий рій працює з великою енергією, рій получився, очевидно більший, так як забралась вся безробітна бджола, і та що готувалась на вторак. А сімя позбулась безробітної бджоли, мобілізувалась і також включилась в роботу.

Добавлено через 2 минуты


Так продуктивна матка і попала в рій, а в сімї вийшла молода.
Разом вони принесли десь біля 35л меду, при тому, що три інші зимувалі принесли 15, 20 і 13. Це лише соняху. Бо ріпак несли окремо і його я не рахував.
В цьому році навіть взяв трохи меду з садів, доречі, з тієї ж сім'ї, що принесла рекорд.
П.С. у мене в ФБ є фото язика з тієї сім'ї (забув поставити рамку в гніздо, а магазину поставив (вулик 16р)).
Так от, до чого я, думаю використовувати ройові маточники від цієї матки в наступний сезон, якщо перезимують.

Последний раз редактировалось Вадим Попов; 09.02.2021 в 18:19.
Вадим Попов вне форума   Ответить с цитированием