Показать сообщение отдельно
Старый 12.11.2013, 15:22   #95
haphap
Активный участник
 
Аватар для haphap
 
Регистрация: 11.10.2012
Пчелостаж: 2
Пчелосемей: 13
Ульи: Багатокорпусні на Дадановську рамку
Адрес: Україна, Львівська обл., біля Хати
Возраст: 41
Сообщений: 64
Сказал(а) спасибо: 237
Поблагодарили 108 раз(а) в 28 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 4
Сказали "Не согласен!" 0 раз(а) в 0 сообщениях
Файловый архив: 3
Закачек: 0
Вес репутации: 156
haphap имеет неукоснительную репутациюhaphap имеет неукоснительную репутациюhaphap имеет неукоснительную репутациюhaphap имеет неукоснительную репутациюhaphap имеет неукоснительную репутациюhaphap имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Медогонка своими руками.

Добрий день форумчани. Актуальна тема по медогонці стала і для мене. Цього року навесні збільшив кількість сімей, і появилась кількість медових рамок, яких вже потрібно було викачувати за допомогою медогонки. Забрав в кума стару медогонку оцинковану 60-х років 2-х рамочну його діда. Медогонка в жахливому стані: бочка вся ржава, касети поламані, погнуті.Почав взнавати яким чином її реанівувати, і саме головне це ціна реанімації.Знайшов кантору, яка би змогла покрасити бочку емалью, тіпа "харчовою", але ціна вийде +- 700 грн + часу їм треба 2 тижні.А в мене вже мід в рамках запечатаний повністю і дуже хочеться побалувати своїх медом з власної пасіки(перший мід мід всетаки). Положив рамки в переносні ящики я поїхав до свого друга, який має пасіку і медогонку щоб відкачати мед.Медогонка в друга 4-х рамочна з поворотними касетами, бочка з алюмінія.Так сталося, що коли ми закінчили качати мед, мене срочно викликали на роботу.Забравши весь викачаний мед, закриши краник на медогонці і перехиливши її(для того щоб мед постікав зі стінок) я поїхав на роботу.Пасіка знаходиться в 25 км від моєї роботи і місця проживання. Одним словом вернувся я на другий день до друга, в медогонці назбиралося десь +- 0,5 л меду. Попробувавши ложкою мед який цілу ніч простояв в медогонці, я був в шоці: він відрізнявся по смаку від вчорашнього який я їв дома.
Я зробив для себе основний висновок: Все середовище, в якому перебуває мед має бути або нержавійка, або стікло, або дерево.(ще говорят що підходить емальований посуд, но я не пробував).
Короче зайнявся я пошуком медогонки, питання чи реанімовувати стару з оцинковки відпало зразу.Медогонку я хочу мін.4-х рамочну, обов"язково з поворотними касетами.Вибір медогонок в нас великий, але потрібно знайти середину ціна-якість.Почитав в інтернеті відгуки, поїздив по магазинах, щоб побачити в живу, я був сильно розчарований.ХОРОША МЕДОГОНКА коштує ХОРОШИХ грошей. Може хтось мені з форумчан пояснить: Чого в медогонках заводських кран зроблений не в самій нижній точці медогонки???Невже так приємно "ниряти" в медогонку з ложкою і вибирати остатки меду??. Короче саме більше мені сподобалась 6-ти раможна медогонка Грановского, але ціна на неї... мені не по карману.Я планую розширяти пасіку, і така медогонка мені би була в сам раз.Описувати її характеристики я не буду, я думаю що простіше Вам глянути її опис в "гугле".
А тепер саме те до чого я це все писав. Рішив я робити сам медогонку Грановского. Виміняв бартером 5 л різнотрав"я на лист харчової нерж. 1мХ2мХ1мм. Його планую дати на дно і кришки зверху. Так, як діметер циліндра потрібен 80 см то цей лист не підходить, проста формула по геометрії нам говорить що лист повинен бути 2,5м. Купив лист 1,25мХ2,5мХ1мм за 700 грн. Зразу на місці мені його рубанули на гільятині на 0,77мХ2,5м і лишилася полоска 0,48мХ2,5м. Полоса 0,77 це буде на циліндр, тобто висоту бочки я планую робити 0,75м, а лишні 2 см лишив на всякий випадок на запас.
В цій темі буду виложувати процес витовлення медогонки і надіюся на Ваші зауваження і пропозиції.
Зробили мені цилінд, ось фото , як видно якраз тих 2см спасли і з них зробили верхній борт. Ось фото самого циліндра . На днях планую зробити конусне дно, висота конуса буде +-15 см(як вийде), в якому буде площина з краю розміром 5смХ5см тіпа сама нижня точка, і приваримо знизу кусок нерж.труби з різьбою.Кран я вже купив, він також з нержавійки. Дальше буду докупляти деталі по мірі поступлення коштів .Надіюся до початку сезона 2014 все буде готове . Циліндр получився розміром по висоті 75см і діметр 79,6 См.
haphap вне форума   Ответить с цитированием
15 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Dimitr (12.11.2013), Ilia1 (13.11.2013), mixa (12.11.2013), Serioga (20.11.2013), valentin (30.07.2014), valmir (17.11.2013), Voblin_UA (12.11.2013), yzhigman_it (12.11.2013), ВикторПчела (14.12.2013), віталий (12.11.2013), Дет Котэ (12.11.2013), Мирошнык (12.11.2013), михалыч1 (13.11.2013), пчелобрат (03.01.2015), Федот (15.03.2016)