Показать сообщение отдельно
Старый 07.03.2014, 14:10   #998
пасіка
Бывалый
 
Аватар для пасіка
 
Регистрация: 15.11.2013
Пчелостаж: 8
Пчелосемей: 80
Ульи: Дадан 10
Адрес: Україна,Київська обл.
Сообщений: 714
Сказал(а) спасибо: 383
Поблагодарили 1,833 раз(а) в 263 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 2
Сказали "Не согласен!" 20 раз(а) в 11 сообщениях
Файловый архив: 0
Закачек: 0
Вес репутации: 347
пасіка имеет неукоснительную репутациюпасіка имеет неукоснительную репутациюпасіка имеет неукоснительную репутациюпасіка имеет неукоснительную репутациюпасіка имеет неукоснительную репутациюпасіка имеет неукоснительную репутациюпасіка имеет неукоснительную репутациюпасіка имеет неукоснительную репутациюпасіка имеет неукоснительную репутациюпасіка имеет неукоснительную репутациюпасіка имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Сейчас на пасеке (сезон 2014)

Цитата:
Сообщение от dronrum Посмотреть сообщение
Сегодня была теплая погода делал ревизию.Все семьи дружно облетелись. У одной семьи не обнаружил расплода.Подозреваю нету матки,а если и есть то неплодная.В том году весь сезон пчелы пытались поменять матку но всегда это происходило перед медосбором и когда начинался медосбор маточники разгрызали.Но видать они все таки вывели матку ну позно.Что делать? Семья сильная нескем не соединишь. Через два улья есть слабая семь может оттуда взять матку,а ее соединить с соседней.Подскажите как практически все сделать и когда?
Час назад ходил эта семья очень громко шумит.
Заранее спасибо за помощь!
dronrum,я Вам пораджу таке:
1.Потрібно зачекати,як писали вище 14-20 днів,все-таки Ви не в Криму живете,щоб вже всі матки почали червити,при цьому утепліть гніздо,скоротіть льотки.
2.Якщо матка не обліталась восени,то наскільки я знаю,толку з неї не буде.
3.При наступній ревізії зверніть увагу на присутність трутнів,таке можливо,що вони там присутні,якщо так,значить дійсно матка не плідна.
4.Якщо матка не почне червити,значить потрібно цю сім'ю об'єднати з тією слабкою,що у Вас стоїть за декілька вуликів.Так,можна з меншої сім'ї забрати матку,але шанси,що її приймуть мізерні.Можна дать рамку з 1-2 денним розплодом для маточника,при цьому відібрати не плідну матку,а може там трутівка,а може й не одна!
Навіть,якщо закладуть маточник,поки матка виведеться,поки облітається,це вже перевалить за останні числа квітня,а як Ви знаєте на початку травня ми вже практично не маємо бджіл які йшли в зиму,тобто сім'я просяде,да ще й як!І про який ранній взяток можна говорити?
5.Якщо все-таки матка не начне червити через 14-20 днів,робим слідуюче:
-ту слабеньку сім'ю кожен день переносимо по 50 см в напрямку сім'ї без матки,але в тому випадку якщо був гарний день і бджоли літали,якщо не літали,стоїмо на місці і чекаємо гарного дня.
-через деякий час вулики вже стоять поруч,даємо декілька клубів диму в ці вулики,відносимо за 10 метрів сім'ю без матки,стелим фанеру на землю та висипаємо бджіл на неї,через деякий час нормальні бджоли приєднуються до слабкої сім'ї.Їх приймають безперешкодно,адже вони йдуть з медом,який набрали під час того як ми їх димом обкурювали.
6.При нормальних умовах така сім'я дасть мед з акації і від неї зробите відводок після взятку.
пасіка вне форума  
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
dronrum (07.03.2014), tigor (26.01.2015), Виктория78 (28.03.2014), Владимир@ (21.02.2015)