Показать сообщение отдельно
Старый 30.07.2014, 11:23   #71
mur
Бывалый
 
Аватар для mur
 
Регистрация: 05.06.2014
Пчелостаж: 5
Пчелосемей: 6
Ульи: Альпійський (рамка h=210)
Адрес: Україна, Львіська обл, Дрогобич
Возраст: 67
Сообщений: 291
Сказал(а) спасибо: 100
Поблагодарили 721 раз(а) в 142 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 2
Сказали "Не согласен!" 6 раз(а) в 6 сообщениях
Файловый архив: 0
Закачек: 0
Вес репутации: 208
mur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Объединение пчелиных семей

..невдало підсадив рій.
Місяць тому через газету об'єднав два рої (один 2-х тижневий, другий свіжий), все пройшло добре, знайшов через 2 дні одну мертву матку. Це була моя перша спроба.
Другий раз підсаджував рій, який привився під ловушку, і якого я зумів забрати тільки половину (але вроді-би з маткою), і з великими "боями", пожалили добряче в процесі.
Приніс їх у відрі, по вазі біля 1 кг. Пересаджував ввечері. Обидвох (старих і нових) кропив настойкою меліси. Поклав між корпусами подвійну газету, поставив зверху корпус, зсипав рій - без ексцесів. Ранком заглянув під кришку - візуально рій ніби став меншим. Льоток в верхньому корпусі відкрив зразу після пересадки, на протязі наступного дня літали непогано. Через добу ранком заглянув- газета ціла, рій менший, на газеті штук 150 мертвої бджоли. Вирішив мертвих видалити, і зняв обидві газети (відкрив доступ між сім'ями), пішов на роботу. На 17.00 під вуликом і на прилітній дошці штук 300-400 мертвих ( і пізно ввечері ще бачив, як "виносили з боєм" з нижнього льотка, мабуть чужаків, у боротьбі). Відразу знову розділив їх газетою, але рятувати по суті вже нема кого - залишилось від рою штук 200-300, не більше. Чи є з ними матка - подивитись не вдалось, рушив рамку - зразу атака (а я й так пожалений, тільки но відійшов за 2 дні), лишив їх в спокої.
Вулик був: знизу корпус h=210 з старим роєм (сидить приблизно місяць) + магазин на 145, чи з медом хоч трохи - не подивився; далі подвійна газета, зверху корпус 210 з новим роєм, підкришник, кришка.
Питання:
1. Ще до зняття газети багато було мертвих - може, треба було на ніч підкормити (майже день перед пересадкою просиділи у відрі; але ж потім мали день на обліт) ?
2. Треба було чекати, поки самі прогризуть газету ?
3. Чому зменшився рій за ніч і за наступний день ?
Ловушка стоїть в 1 км від вуликів. Ходив подивитись на залишки рою під ловушкою, там теж суттєве зменшення клубу, що залишився (раза в два), але враження, що частина бджіл літає в льоток... Близько до них не підлазив, бо був з собакою і без "амуніції".
Буду вдячний за ваші думки.
mur вне форума   Ответить с цитированием