Показать сообщение отдельно
Старый 24.11.2014, 23:18   #305
МедАль
Сенсей
почесний
 
Аватар для МедАль
 
Регистрация: 10.01.2012
Пчелостаж: 50
Пчелосемей: 20
Ульи: Альпийські Н108
Адрес: Куп"янськ Харківська область Україна
Возраст: 77
Сообщений: 4,907
Сказал(а) спасибо: 4,316
Поблагодарили 14,136 раз(а) в 1,853 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 58
Сказали "Не согласен!" 53 раз(а) в 37 сообщениях
Файловый архив: 5
Закачек: 0
Вес репутации: 1811
МедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Пчеловождение в альпийском улье

Цитата:
Сообщение от rechan Посмотреть сообщение
Пасічникував я з "рогатими" років 10, з них 5 років поступово переходив на "альпійці", зараз вже всі "альпійці". Це хороші вулики, але... . Повністю працювати корпусами з ними неможливо. При взятку з гречки в мене сімї досягали сили до 5 корпусів, і, коли 5-й корпус заповнений повністю медом, то знімати його непросто, особливо порівнювати, якщо рядом стоїть "альпієць".
З "рогатими" знайомий лише заочно, тут на форумі. Поганого нічого не можу сказати - не знаю, але не сприймаю саму ідеологію "рогатого", коли сам автор цього вулика казав, що його можна робити з неструганих (!?) дощок.
Альпійці ж можу порівнювати з українським вуликом, багатокорпусним Рутом - з ними багато років працював. Моя думка така, і я її неодноразово висловлював: Рут - для меду, якщо, звичайно, сприяє погода і є значні медодаї; український на вузько-високу рамку - і для меду, і гарантує успішну зимівлю.
Де Лон, по суті нічого нового не придумав, він лише удосконалив вулик Прокоповича, розділивши його по вертикалі. А цим самим створив умови і для збору монофлорного меду, і для гарантованого накопичення меду у вулику при слабких взятках. Вирішив також питання вентиляції з одним нижнім льотком. Ще є чимало переваг, з яких вважаю головними - успішну зимівлю і порівняно незначні фізичні зусилля по догляду.
Це я Вам, колего rechan, як однодумцю, прихильнику "альпійця".
А загалом - пам"ятаймо правило: поганих вуликів не буває, кожен має свої переваги, буваємо різними тільки ми.

Добавлено через 5 минут
Цитата:
Сообщение от rechan Посмотреть сообщение
Для естетики краще робити слеціальні рамки
Ось тут Вас теж підтримую. Саме планую робити рамочки з 5-міліметрових липових планочок і без жодного цвяха.
__________________
Хай щастить!
З повагою,-
МЕДЯНИК Олексій Володимирович
МедАль вне форума   Ответить с цитированием
12 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Dimitr (25.11.2014), Gerasim (24.01.2016), Jolo (17.01.2019), rechan (24.11.2014), serg2121 (27.12.2017), vodolej (24.11.2014), Vova2015 (17.01.2017), ЛАВ (25.11.2014), Микола62 (12.10.2016), михалыч1 (25.11.2014), Орієць (19.01.2016), Федот (09.07.2015)