Показать сообщение отдельно
Старый 28.11.2019, 10:13   #136
orest_73
Активный участник
 
Регистрация: 06.06.2014
Пчелостаж: 2
Пчелосемей: 3
Ульи: лежак 16 і 20 рамковий
Адрес: Львівська обл, Сокальський р-н, с.Сілець
Сообщений: 109
Сказал(а) спасибо: 86
Поблагодарили 38 раз(а) в 13 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 2
Сказали "Не согласен!" 0 раз(а) в 0 сообщениях
Файловый архив: 6
Закачек: 0
Вес репутации: 130
orest_73 почти знаменитorest_73 почти знаменитorest_73 почти знаменит
По умолчанию Re: 16 рамочник з надставкою на 145

Доброго здоров’я всім! Колеги, перечитав тему, але хто і як бореться з роїнням у 16 рамочних лежаках так і не знайшов, тай і технології роботи з цими вуликами. Маю 3 вулика.
В лежаках на 20 рамок ройовий стан буду старатись не допустити по методу Чайкіна, а якщо ввійдуть то тоді метод Ващенка в допомогу.
А от як в 16 рамковому не знаю (Льотки по середині нижній і верхній).
Моє бачення таке. Весною все класично, скорочуємо гніздо, потім розширюємо по краях гнізда маломедними чи суш, коли будуть 10-9 рамок щільно обсиджувати ( з них 8-7 розплоду) і погода сприятлива то в розріз вже ставити суш і вощину. І так до моменту заповнення всього простору. Потім крайні медові рамки забираємо (якщо вони є) і одну 145 (яка до цього часу використовувалась як будівна рамка), а в середину знову ставимо вощину і зверху магазин (по погоді ставлю кількість напіврамок, одним махом 15-16 всерівно ненаважусь) … а далі ???​​​​​​​ (бджоли працюють і носять мед або входять в ройовий стан)
Підкажіть що ще можна і треба робити щоб не було отого … а далі ???
П.С. Знаю що треба міняти маток щороку, сам не навчився, а на купівлю маток нових вони (сім’ї) не заробляють. Попробую в 2 сім’ях спровокувати тиху заміну матки.
Робити відводки також якось не то, бо сильних медозборів і так немає (бо слабенька медова база), а після липи і зовсім бідося. Розширюватись також немає планів. Тому не хочеться послаблювати сім’ї до липи і не знаю як той відводок потім об’єднувати з сім’єю. Хіба як з трутівкою поступити (50 метрів в сторону, бджіл струсити, а рамки роздати по сім’ях).
__________________
"Хочеш бути справжнім пасічником, запам'ятай три речі - не будь ледачим, не будь скупим і не будь дурним!"
orest_73 вне форума   Ответить с цитированием