Показать сообщение отдельно
Старый 16.01.2018, 20:21   #286
Микола П
Новичок
 
Регистрация: 16.01.2018
Пчелостаж: 25
Пчелосемей: 30
Ульи: Лежаки, українка, багатокорпусні, 10-ти рамочні - комбі, 12-ти рамочні з надставками
Адрес: Україна, Київська обл.,с.Лук янівка
Возраст: 66
Сообщений: 6
Сказал(а) спасибо: 0
Поблагодарили 7 раз(а) в 4 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 0
Сказали "Не согласен!" 0 раз(а) в 0 сообщениях
Файловый архив: 0
Закачек: 0
Вес репутации: 0
Микола П на правильном пути
По умолчанию Re: Электроподогрев ульев (за и против)

Зима 2017-2018 поки що була дуже тепла. Бджіл в зимовник не заносив. Вирішив включити електро обігрів, зимою вперше, набувати свого досвіду. Ознайомивсь в інтернеті з масою інформації на цю тему, але моя система набагато простіша і ефективна. Підігрівом я користуюсь весною вже більше 10 років . Нагрівач потужністю 6-8 Вт напругою 12 В саморобний, ніхромова проволока д 0,2-0,3 мм намотана на облицювальну плитку 15 на 15 см, всередині та зверху і з низу такаж плитка, зкріплені проволокою. Кладу на дно вулика. Трансформатор 220 на 24 В. Без терморегулятора. Підключаю послідовно по два вулики. Весною включаю після першого обльоту, гніздо накриваю плівкою і спочатку через день, а потім кожен день на ливаю у рамку-годівницю по 100 мл цукрового сиропу 1:1. Ще треба перевірити чи у всіх вуликах є розплід і головне не запізнюватись із розширенням гнізд бо після травневих свят або й раніше всі порояться. Ось і вся система електропідігріву перевірена десятиліттям. А як спрацює система зимою ще не знаю, при -3 на вулиці у вулику під рамками було +5 тепла.
Микола П вне форума   Ответить с цитированием