Показать сообщение отдельно
Старый 27.02.2016, 23:28   #890
Buriy
Бывалый
 
Аватар для Buriy
 
Регистрация: 17.12.2011
Пчелостаж: 9
Пчелосемей: 20+
Ульи: Альпиец рамка 320 *145
Адрес: Украина.Харьковская.обл. с.Лиман
Возраст: 60
Сообщений: 271
Сказал(а) спасибо: 148
Поблагодарили 435 раз(а) в 88 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 13
Сказали "Не согласен!" 7 раз(а) в 5 сообщениях
Файловый архив: 3
Закачек: 0
Вес репутации: 207
Buriy имеет неукоснительную репутациюBuriy имеет неукоснительную репутациюBuriy имеет неукоснительную репутациюBuriy имеет неукоснительную репутациюBuriy имеет неукоснительную репутациюBuriy имеет неукоснительную репутациюBuriy имеет неукоснительную репутациюBuriy имеет неукоснительную репутациюBuriy имеет неукоснительную репутациюBuriy имеет неукоснительную репутациюBuriy имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Пчеловождение в альпийском улье

Цитата:
Сообщение от Орієць Посмотреть сообщение
Можно й всю вощину каточком, тоді взагалі нічого не залишиться. Мені Олексій Володимирович для "наглядності" вислав зразки свого альпійця . Я порізав вощину порівну на чотирі частини -по 103мм. Хоміч навощує свою рамку електронавощувачем - вощина крепиться до рамки в 1мм. Я прокатав 3мм вощини - для проби, а сам кусочек трохи більше - буде як будівельна рамка. Так ось я й пишу, про те що в Медяника рамка внутрі - 92мм , а може бути й менше, якщо трохи збільшити товщину верхнього й нижнього брусків. Залишається близько 10мм вощини. На чотирьох рамках , це вже 4см, майже пів рамки. В вулику кількість рамок 120шт, а це три листа вощини на "вітер". При 10 вуликах 2кг вощини просто перевод, при нинішних цінах. Тому краще зробити висоту рамки як в удаві -102мм, без урахування брусків. Й вощина 2-3 мм буде не доставати до нижнього бруска і не буде деформації чарунків при відбудові стільника.

Добавлено через 14 минут

Підтримую повністью дерев'яну рамку. Подивимось фільми шановного Pchelhom - коли вони піднімають корпус рвуться стільники- бджоли скрепляють стільниками міжкорпусну відстань, й витікає мед. В МеДаль такого немає, а якщо і буде, то небагато! Але тут виникає інше питання:- рамка 102мм, корпус 108мм, тому міжкорпусна відстань 6мм. А рекомендована відстань в 8-10мм. Давидов в удаві робить взагалі верхній і нижній брусок в 23мм, що дозволяє без проблєм зрізати забрус.
Совершенно верно на деревянной рамке такого нету как у Pchelhomа соты не рвутся есть только мостики.У меня рамка h 145 межрамочное
расстояние было 6 мм мостиков било много урезал рамку на 2 мм мостиков стало меньше. Думаю с расстоянием в 10 мм они исчезнут но
опасаюсь не затруднит ли увеличение расстояния переход матки из корпуса в корпус.
Buriy вне форума   Ответить с цитированием
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
михалыч1 (28.02.2016), Орієць (27.02.2016), Федот (13.03.2016)