Показать сообщение отдельно
Старый 23.12.2013, 09:32   #41
МедАль
Сенсей
почесний
 
Аватар для МедАль
 
Регистрация: 10.01.2012
Пчелостаж: 50
Пчелосемей: 20
Ульи: Альпийські Н108
Адрес: Куп"янськ Харківська область Україна
Возраст: 77
Сообщений: 4,907
Сказал(а) спасибо: 4,316
Поблагодарили 14,133 раз(а) в 1,853 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 58
Сказали "Не согласен!" 53 раз(а) в 37 сообщениях
Файловый архив: 5
Закачек: 0
Вес репутации: 1809
МедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Демонстраційний вулик

Цитата:
Сообщение от игорь 72 Посмотреть сообщение
а поселяти у вулик, і вмішуватись в їхнє жіття,забирать мед, природньо?
Дивлюсь, колего игорь 72, дискусія про спостережний вулик повертає в інше русло. Отже, Ви стверджуєте, що забирати мед - це неприродньо... За Вашою логікою, то і яєчко від курочки не треба забирати, і барана не стригти, і корівку не доїти
А Ви ніколи не думали про те, чому сім"я, живучи в дуплі, заповнює весь простір пластами з медом, а потім злітає з отакого багатства, шукає інше житло? Це тому, що бджолосім"я - в цілому живий організм, який постійно в розвитку, в процесі "омолодження". І цьому організму для розвитку потрібен простір. Як вже ніде будувати нові стільники для виховання нових поколінь - сім"я, попри беликі запаси корму, покидає тісне житло.
От спробуйте, игорь 72, не забрати з вулика ра мки з медом, а натомість не дати суш для засіву - і Ваші бджоли переберуться на сусідську пасіку, де створені більш сприятливі умови.
От чому колега Ворон правильно Вам відповів, що бджолосім"я без людського догляду - приречена.
Та повернімося до спостережного вулика. Це, по суті, житло для нуклеуса. І от таку сімейку ми змушені штучно тримати в стані нуклеуса весь сезон, забираючи розплід, стримувати розвиток, а восени думати - куди б її приєднати, щоб взимку не загинула. Отже, і матка в цій сімейці приречена, і ми її заздалегідь записуємо в смертниці! Оце і є неприродньо, як бачите.
А забирати зайвий мед з вулика не тільки природньо, а й корисно, знову ж таки, як Ви самі бачите.
__________________
Хай щастить!
З повагою,-
МЕДЯНИК Олексій Володимирович
МедАль вне форума   Ответить с цитированием
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Dimitr (23.12.2013), віталий (23.12.2013)