Показать сообщение отдельно
Старый 29.03.2018, 10:18   #890
Corvus
Новичок
 
Регистрация: 29.01.2018
Пчелостаж: 1
Пчелосемей: 1
Ульи: Делон
Адрес: тернопіль
Возраст: 39
Сообщений: 2
Сказал(а) спасибо: 0
Поблагодарили 3 раз(а) в 1 сообщении
Сказал (а) "Не согласен!": 0
Сказали "Не согласен!" 0 раз(а) в 0 сообщениях
Файловый архив: 0
Закачек: 0
Вес репутации: 0
Corvus на правильном пути
По умолчанию Re: Высокие медосборы на слабых взятках

Я, скажим так, поки що "початківець бджоляр-теоретик", але декілька вуликів на українську рамку вже робляться і на кінець квітня вони будуть готові, а в травні-червні будуть заселені бджолами. Вулики будуть розміщені у мальовничому селі, навкруг якого з трьох сторін є ліс, є невеличкі водойми, пасовища. Пасіка стаціонар.
Прочитав (можливо неуважно!) тему "Высокие медосборы на слабых взятках". Технологія Володимира Васильовича мені сподобалася. В звязку з цим маю декілька питань до шановного Володимира Васильовича.
Володимир Васильович, якщо є практичний досвід або просто прокоментуйте такі варіанти (недоліки/переваги) технології утримання бджіл.

Варіант 1.
Є основна сім'я із старою маткою.
В травні (точна дата залежить від багатьох факторів) від основної сильної сім'ї робиться відводок з n-ою кількістю рамок на молоду матку, виведену весною.
Основна сім'я із старою маткою і відводок з молодою маткою розвиваються паралельно.
За декілька (3-4-5) днів до головного взятку сім'ї об’єднуються в одну сильну сім'ю з молодою маткою, а на стару матку із новоствореної сильної сім'ї робиться відводок з n-ою кількістю рамок з печатним розплодом + бджоли, які сидять на рамках.

Варіант 2.
Є основна сім'я із старою маткою.
Є нуклеус (3 рамки) з молодою маткою.
В травні від основної сильної сім'ї, яка достатньо розвинулася, відбираються 2-3 рамки із розплодом + бджоли, які сидять на рамках, і додаються до «нуклеуса» (це вже не нуклеус, але назвемо його так).
Через певну кількість днів (7-10 днів) від основної сім'ї знову відбираються 2-3 рамки із розплодом + бджоли, які сидять на рамках і додаються до «нуклеуса».
Основна сім'я із старою маткою і «нуклеус» з молодою маткою розвиваються паралельно.
За декілька (3-4-5) днів до головного взятку сім'ї об’єднуються в одну сильну сім'ю з молодою маткою, а на стару матку із новоствореної сильної сім'ї робиться відводок з n-ою кількістю рамок з печатним розплодом + бджоли, які сидять на рамках.
Corvus вне форума   Ответить с цитированием
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Panfilov-v-p (13.02.2019), Василий Николаевич (02.04.2018), ЛАВ (30.03.2018)