Показать сообщение отдельно
Старый 12.04.2020, 10:55   #5017
novichok
Бывалый
 
Регистрация: 29.11.2013
Пчелостаж: 4
Пчелосемей: 40
Ульи: Рут, дадан
Адрес: Харьковская обл. Дергачи
Возраст: 47
Сообщений: 846
Сказал(а) спасибо: 352
Поблагодарили 771 раз(а) в 271 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 8
Сказали "Не согласен!" 35 раз(а) в 21 сообщениях
Файловый архив: 19
Закачек: 0
Вес репутации: 247
novichok имеет неукоснительную репутациюnovichok имеет неукоснительную репутациюnovichok имеет неукоснительную репутациюnovichok имеет неукоснительную репутациюnovichok имеет неукоснительную репутациюnovichok имеет неукоснительную репутациюnovichok имеет неукоснительную репутациюnovichok имеет неукоснительную репутациюnovichok имеет неукоснительную репутациюnovichok имеет неукоснительную репутациюnovichok имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Текущие вопросы начинающих

Цитата:
Сообщение от Вадим Попов Посмотреть сообщение
Багато читаю, багато розумію, одне питання є. Тобто воно не одне, але зараз одне. Чи є якийсь критерій, коли робити відводки від сімей, щоб уберегти сім'ї від роїння? Тобто при досягненні якого стану сім'ї треба робити відводок?
Найпростіше, при декількох вуликах - просто дивитися, чи з'явилися яйця в мисочках. Хоча, пам'ятаю, як я в перший рік зі своїми чотирма півдня вовтузився). Тому наступний найпростіший шлях - як підказав Медаль - відбір зайвих рамок з розплодом. Правда, з урахуванням Ваших моментів - наприклад, якщо у Вас дві сім'ї матимуть на той момент сім рам росплоду, а дві по шість, то що - вони не роїтимуться? Якщо зараз в одному корпусі - то в них бажання роїтися може бути більше, ніж у двокорпусних. Або пізніше трошки (на якийсь там тиждень) запізнилися з розширенням - і вони вже відчули, що їм буде затісно у майбутньому. Або - класичний варіант - взяток був і обірвався - вони відчувають що щось не те з цими медодайними полями і повишають шанси на виживання діленням своєї колонії. Тому відбирати рамки - бо Ви все одно вже налаштовані на відводки - можна в більшій кількості.
Але якщо бажання саме не довести - то як зауважив Волкотрубенко, треба вчитися розуміти - тобто пробувати це не один раз, намагатися прослідкувати за цим процесом. Головне, щоб не на всій пасіці одночасно

Добавлено через 28 минут
Цитата:
Сообщение от Вадим Попов Посмотреть сообщение
Та я хочу подвоїти пасіку. Планую відібрати відводки (3+1), хвости нехай виводять свищову. Потім у відводку теж хочу замінити маток на покупних. Якось так. Хочу з 4 сімей зробити хоча б 7-8.
Тоді взагалі все просто без усяких критеріїв - розділяйте, коли у вашому регіоні найприйнятніше.
novichok вне форума   Ответить с цитированием