Показать сообщение отдельно
Старый 27.11.2014, 09:13   #103
верес
Бывалый
 
Аватар для верес
 
Регистрация: 15.03.2013
Пчелостаж: 5
Пчелосемей: 10
Ульи: БКМФ
Адрес: Україна, ВІнницька обл. г/к пш 49*05'; сд 28*17'. внм 244 м.
Возраст: 64
Сообщений: 8,416
Сказал(а) спасибо: 7,825
Поблагодарили 5,313 раз(а) в 1,357 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 344
Сказали "Не согласен!" 201 раз(а) в 150 сообщениях
Файловый архив: 52
Закачек: 0
Вес репутации: 1087
верес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Сила семей, идущих в зиму в зиму 2014-2015 гг

Цитата:
Сообщение от Патриот17 Посмотреть сообщение
После откачки, через неделю, поставил полоски Экостоп, отечественные, а пару слабочков обработал щавелькой ( возгонка, слабочков сразу забрал, с полей, домой). После щавельки осыпь клеща сильная была, полоски не сработали. Срочно привез пасику домой для борьбы с клещом. Ни у меня, ни у отца не было на памяти,столько клеща в семьях... На Карпатка больше клеща чем на Егошинских, примерно на 50 -75%. После обработки сложилось такое
Патриот17,дякую за повідомлення, дуже корисне принаймні для мене, на наступний рік буду не тільки вести контроль за природнім осипом кліща через сітчасте дно, адже перші рекомендації про користь сітки в дні стосувалися якраз сприянню зниження закліщеності б/сімей, і однієї осінньої обробки проти кліща явно мало.
Але чим протидіяти кліщу на пртязі сезону - полоски незавжди дають результат, про що Ви і написали в своєму повідомленні, та й нехочеться щоб в вулику поруч з медом були яди. Хрін та інше з димаря чим користувався теж виходить нете.
Результат цього року ставить питання ребром -маю вибудувати для себе чітку систему боротьби з Варроа, але разом з тим хочеться мати "органічний" мед.
Тож чим при таких умовах краще боротися з кліщем?
Думав застосовувати спиртову настоянку чебреця, пишуть добре діє проти кліща, разом з тим допомагає при підселенні нових маток, але пишуть і про те, що пари спирту розчиняють хітин, а це вже недобре для самих бджіл, тож хто що може сказати, можливо в когось вже є такий досвід.
Інше, що останнім часом активно обговорюється як еффективний засіб проти кліща це щавельна кислота, але про неї мало знаю, і як вона впливає на бджолу, хоча ідея з випаровувачем (субліматором) дуже приваблива, на противагу до дим пушки і керосина, на мою думку, останнє недуже відповідає вимогам до чистоти бджолиної продукції.
Ну і нарешті, це біологічні методи, -безрозплідний період, в повідомлені від ЛАВ, хотільсь би більш детально почитати про цей спосіб боротьби з кліщем.
П.С. Прошу не шельмувати мою відсталість в методах боротьби з кліщем, я цим серйозно ще й не займався, за порадою "наставника" лише димів, і поливав біпіном.
__________________

39 ОДШБр
верес вне форума   Ответить с цитированием