Показать сообщение отдельно
Старый 08.10.2014, 09:47   #114
бігунець
Бывалый
 
Аватар для бігунець
 
Регистрация: 30.08.2014
Пчелостаж: 12
Пчелосемей: 65
Ульи: колода, корпусний
Адрес: Україна, Житомирська обл., с. Бігунь
Возраст: 49
Сообщений: 15,970
Сказал(а) спасибо: 11,652
Поблагодарили 20,586 раз(а) в 3,182 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 7
Сказали "Не согласен!" 38 раз(а) в 36 сообщениях
Файловый архив: 5
Закачек: 0
Вес репутации: 2974
бігунець имеет неукоснительную репутациюбігунець имеет неукоснительную репутациюбігунець имеет неукоснительную репутациюбігунець имеет неукоснительную репутациюбігунець имеет неукоснительную репутациюбігунець имеет неукоснительную репутациюбігунець имеет неукоснительную репутациюбігунець имеет неукоснительную репутациюбігунець имеет неукоснительную репутациюбігунець имеет неукоснительную репутациюбігунець имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Бортевое и колодное пчеловодство

Цитата:
Сообщение от Ворон Посмотреть сообщение
на даний час сімї без обробки протянуть максимум 3ри роки
Якщо Ви читали моє попереднє повідомлення, повинні були звернути увагу, коли я писав, що одна сім"я буде зимувати восьму зиму в одній колоді. Цієї зими пропала сім"я, яка зимувала всьоме. Пропала не від кліща, а по моїй вині: залишив внизу колоди кіло-повтора меду, і бджоли не пішли вверх на соти. Позаминулий рік пропала сім"я, котра зимувала вшосте, знову ж з моєї вини: мало залишив меду для зимівлі. Ще одна сім"я йде в зимівлю вчетверте, 4 втретє. Так що категорично заявляти, що бджоли не витримають без обробки від кліща більше 3-х років не треба.
У мене злетіло за роки 3 бджолосім"ї: дві молоді і одна на третій рік.
До речі, у мене є сусід з 35-річним стажем, який на повному серьйозі каже, що вина зльоту не кліщ, а мобільні вишки. Кажу, що там, де спостерігав зльот з колод, навіть зв"язок не бере, а причина швидше за все в кліщі. Так я, каже, в цьому році вже три рази їх кропив "біпіном", та й ще часник клав, там від того кліща й запаху не лишилося. І не хоче зрозуміти, що зловживання одним препаратом, викликає стійке звикання в шкідників.
бігунець вне форума   Ответить с цитированием
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Володимир Jos (23.02.2017), Оттович (19.02.2017)