Показать сообщение отдельно
Старый 02.04.2015, 22:36   #5
iqor
Бывалый
 
Регистрация: 08.01.2014
Пчелостаж: 4
Пчелосемей: 10
Ульи: альпійці
Адрес: Україна,Тернопільска обл
Возраст: 47
Сообщений: 345
Сказал(а) спасибо: 358
Поблагодарили 531 раз(а) в 136 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 8
Сказали "Не согласен!" 10 раз(а) в 8 сообщениях
Файловый архив: 3
Закачек: 0
Вес репутации: 196
iqor имеет неукоснительную репутациюiqor имеет неукоснительную репутациюiqor имеет неукоснительную репутациюiqor имеет неукоснительную репутациюiqor имеет неукоснительную репутациюiqor имеет неукоснительную репутациюiqor имеет неукоснительную репутациюiqor имеет неукоснительную репутациюiqor имеет неукоснительную репутациюiqor имеет неукоснительную репутациюiqor имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Моя пасіка

Сьогодні замовив мішок(30 кг) насіння еспарцету. ціна, можна сказати здивувала. ніколи не купляв, думав що дешевше... на20-25 сотих, вроді мало би хватити.
старий сад вирізав, але ще не вивіз зрізане дерево та не спалив дрібне докінця. по тій причину не можу розрівняти бульдозером основну частину ділянки. тому, для початку засію мабуть, ту частину яку можливо засіяти. а це і буде десь під 20 сотих.

в сукупності на максимальні відстані до 120-ти метрів(одна ділянка). є до 1,5 га землі, яку я вже можу частково використовувати. 1,2га своєї, та 30 сотих родичка сказала використовувати під свої потреби. думаю, що скоро запропонує взагалі викупити, натяки вже проскакували, тільки бачить, що мені зараз не до цього.
в недалекому майбутньому свої 1,2 га, помаленьку будуть іти під фундук. спочатку теперішні 60 сотих, потім , коли буде видно перспективи окремих сортів фундуку, решту. за той час мої відмовляться від корови, розмови вже про те час від часу виникають, і процес плавно буде просуватися далі.
поруч є ще пару ділянок, які також у майбутньому можуть використовуватись мною.
в загальному десь під 2 гектари, через певний час, дасть Бог, повинні бути в моєму розпорядженні. це не дуже і багато, беручи до уваги паї, та ситуації зі землею в інших регіонах. але ця земля практично в центрі села і я прямо таки на ній живу. про паї мова буде йти окремо.
тобто в результаті повинно бути під 2 гектари фундукового саду. в перші роки, поки саджанці малі, він чудово буде поєднуватись з засіяними медоносами. та, коли дерева підростуть, та утворють тінь, питання з медоносами можуть відійти на другий план.
хоча, вроді існують тіньолюбні медоноси.треба проштудувати. можливо, хто попадав на готову інформацію, про багаторічні медоноси, які ростуть в тіні. поділіться або тикніть носом, щоби не витрачати намарне часу.

для чого весь цей аналіз.
пасіка для мене не є джерелом прибутку. по життю стараюсь вести здоровий спосіб життя, навіть переїзджаю жити в село, і тому бачу себе завжди при стаціонарній, гарно та зручно облаштованій пасіці. час покаже, який з неї буде середній дохід. буде це 100 дол, чи 10 тисяч. я просто буду знати , що це повинно отримуватись, та відносно цього планувати своє подальше життя.

на сьогоднішньому етапі такого собі віртуального створення, я оприділяю для себе що в найблищому майбутньому мені буде необхідно, і потім просто, при будь-якій нагоді, буду шукати , розпитувати, купляти, просто звертати увагу, на речі, які мені в майбутньому пригодяться.
я так завжди роблю, і воно досить гарно працює в житті. зі сторони таке враження, що деякі речі тебе самі знаходять або просто попадаються на дурняк. а суть в тому, що ти просто маєш певну картинку в голові, і коли бачиш щось, що підходить під ту картинку, то звертаєш не це увагу.

також такий момент.якщо, дасть Бог, плани реалізуються. то при 2 га фундуку, виникає такий цікавий момент, як збір перги. не володію достовірною інформацією в цьому напрямку, але здоровий глузд підказує, що там мало би бути "про що говорити". існують подібні практики у когось, щоби просто поцікавитись а чи прочитати?
просто, в такому випадку, мабуть, варто приглядатися, до беушних морозильних камер, так собі "між іншим". та подумати над робочим місцем, для роботи з пергою.

підкажіть чи правильно мислю?

далі по медогонці.з"їздив сьогодні в магазин нержавійки. прикинув "навскидку" що нержавійка в яких 800-1100грн повинна "вміститися".
двигун попробую використати з пралки. дякуючи правильним запитанням та порадам gvf та МедАль, побачив, що дійсно нема чого мучитись з 12 вольтами, а краще провести від свого будинку "постійну" переноску. двигун з пралки добавить бавлянки зі шківами, але думаю, що це питання вирішу. головне, щоби він витягнув по потужності. адже 4 касети по 8 моїх рамок, це 10,5 українських чи даданівських, плюс вага касет.
електрика знімає питання з нагрівом води, для утворення пару, на вогні. можна навіть просто кинути кип"ятильник.

також , без черги вклинюється ще ряд робіт. було-б розумне, перед тим, як облаштовувати кімнату для відкачки меду, її спочатку поштукатурити, зробити бетонну стяжку, та стелю. на стелю мабуть дам звичайний металевий профнастил(щоб миші не прогризли), білого коліру. а по боках "підіпру" його штукатуркою.
але ця робота, добавляє зо два тижні часу. а там свята, а потім городи. а ще траба щось заробляти, та будинок не завершений....навіть не знаю, чи до літа встигну закінчити з тією кімнатою, медогонкою та рештою причандалами. хоча штукатура вроді знайшов, різав тут сусіду дошки на пилорамі, а він грошей то не дуже має, то не взяв з нього нічого, а домовились, що поштукатурить кімнату за дешевшу ціну. то щось вже буде трохи швидше.
одним словом - як Бог дасть так буде. просто хочеться все і зразу, і ще крім того добре. а не завжди виходить, ось і приходиться оприділяти пріоритети.


поки ніби все.

Последний раз редактировалось iqor; 02.04.2015 в 22:44.
iqor вне форума   Ответить с цитированием