Показать сообщение отдельно
Старый 27.04.2018, 21:24   #1752
МедАль
Сенсей
почесний
 
Аватар для МедАль
 
Регистрация: 10.01.2012
Пчелостаж: 50
Пчелосемей: 20
Ульи: Альпийські Н108
Адрес: Куп"янськ Харківська область Україна
Возраст: 77
Сообщений: 4,907
Сказал(а) спасибо: 4,316
Поблагодарили 14,133 раз(а) в 1,853 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 58
Сказали "Не согласен!" 53 раз(а) в 37 сообщениях
Файловый архив: 5
Закачек: 0
Вес репутации: 1809
МедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Пчеловождение в альпийском улье

Цитата:
Сообщение от Xalo Посмотреть сообщение
Обмежити гніздо взагалі немає можливості. Я усвідомлюю цей мінус, але шкода псувати рамки, так як залишаються в користуванні лежаки. Може вдастся компенсувати це підкормкою медовою ситою.
Вважаю, у Вас виграшна ситуація - в тому плані, що вже є пасіка на 300-й рамці й надто поспішати з переводом просто немає сенсу. Це мені, наприклад, даданівська суш ні до чого, бо просто в господарстві немає такого "посуду", й треба поспішати збавитись від 300-х рамок. У Вашому випадку краще зачекати доки настануть більш сприятливі умови для переводу.

Доки писав цей пост, а тут, дивлюсь, колега аналогічне питання висвітлила:
Цитата:
Сообщение от Світлана Зозуля Посмотреть сообщение
А коли вже бджоли обживуть ці альпійські рамочки,-тоді вже й далі буду ізолювати матку ганеманівською решіткою. Й підніму до матки частину її ж розплоду.
Думаю повинно спрацювати добре ?
Теж так вважаю, адже Ви створите комфортні умови для переводу з гарантованим позитивним результатом.

До речі, є в мене молодий колега - сусід, якого я свого часу заохотив перейти з лежаків на МФУ. Зараз з цікавістю спостерігаю за його експериментом.
Він заключається ось в якому методі переводу. Два альпійські корпуси Н108 заповнені сушшю, третій - сушшю вперемішку с маломедними рамками + 2 рамочки вощини. Ці 3 корпуси поставив прямо у вулик-лежак, підклавши на дно рейки, струсив сюди якусь кількість бджіл разом з маткою, зверху утеплив, а збоку підставив гніздо сім"ї на 300-х рамках, підпер його заставною, а зверху всю цю конструкцію вкрив фольгоізолом.
Хід думки такий: у матки немає місця для відкладки засіву, крім суші в альпійських корпусах, і матка їх поступово освоїть...
Не берусь прогнозувати, просто вважаю що результат може бути 50/50. Є побоювання, що матка зіскочить з малих рамок і сюди не повернеться якщо навіть їй не залишиться вільного місця...
...Десь за тиждень будемо разом дивитись результат.
__________________
Хай щастить!
З повагою,-
МЕДЯНИК Олексій Володимирович
МедАль вне форума   Ответить с цитированием
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
starichok333 (30.04.2018), Xalo (28.04.2018), Світлана Зозуля (27.04.2018)