Показать сообщение отдельно
Старый 03.02.2016, 13:05   #19
Клим
Бывалый
 
Регистрация: 04.10.2015
Пчелостаж: 4
Пчелосемей: 100+
Ульи: Украинские лежаки 16,20 и 24 рамочные
Адрес: Украина, Киевская обл., Бориспольский р-н, с.Сеньковка
Возраст: 55
Сообщений: 658
Сказал(а) спасибо: 391
Поблагодарили 1,631 раз(а) в 232 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 30
Сказали "Не согласен!" 21 раз(а) в 15 сообщениях
Файловый архив: 2
Закачек: 0
Вес репутации: 300
Клим имеет неукоснительную репутациюКлим имеет неукоснительную репутациюКлим имеет неукоснительную репутациюКлим имеет неукоснительную репутациюКлим имеет неукоснительную репутациюКлим имеет неукоснительную репутациюКлим имеет неукоснительную репутациюКлим имеет неукоснительную репутациюКлим имеет неукоснительную репутациюКлим имеет неукоснительную репутациюКлим имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Какие из деревьев можно посадить на месте сосны?

Я завжди за те, щоб кожен з бджолярів власноруч збільшував медоносну базу. Сам це роблю і інших буду підтримувати, в тому числі і порадами.
В минулому всі малопридатні землі для рослинництва і кормової сівозміни заліснювались. Тому подібний ліс - саме приклад такого заліснення. Оскільки ліс зріджений, тому в ньому чудово можна утворити підлісок першого ярусу з малини і аморфи кущової http://medonosi.blogspot.co.uk/2014/09/blog-post.html. , а з акації (білої і рожевої) - підлісок другого ярусу.
Засаджувати краще від краю лісу і вздовж доріг. Далі ці кущі і дерева самі заполонять ліс.

Ніколи не погоджуюсь зі скептиками, що глобально одна-дві сотки медоносів чи одне-двоє дерев кардинально не змінять нектаропродуктивність території. За один рік можливо - так, але це дасть поштовх до швидкого відтворення ландшафту навколо за рахунок цих 1-2 соток.
Наприклад в моєму селі ніколи, поки я не почав засівати, до цього не росли - шавлія, головатень, ваточник, ворсовник. А тепер ростуть.
Одна бджола меду не наносить.
За статистикою в Україні 700 000 пасічників, і якщо кожен з нас посадить по одному дереву в рік - то це вже 700 000 дерев +.
А якщо кожен з нас поставить за мету висаджувати по медоносному дереву в рік на одну бджолину сім'ю, що він має, то загалом по Україні всі ми разом зможемо щорічно мати додатково 3,5-4 млн дерев.
Тому я за те, щоб подібні теми були присутні на форумі, бо треба думати за завтрашній день.
Клим вне форума   Ответить с цитированием
8 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Bee_Keeper (04.02.2016), Dimitr (03.02.2016), Happy hiver (03.02.2016), tarik (04.02.2016), Urik (03.02.2016), АНД (03.02.2016), Василий Николаевич (03.02.2016), Фанта (18.01.2017)