Показать сообщение отдельно
Старый 20.09.2019, 14:51   #957
Pasichniy
Активный участник
 
Регистрация: 28.02.2017
Пчелостаж: 10
Пчелосемей: 50
Ульи: Рут
Адрес: Україна, Київська область, Васильківський район
Возраст: 35
Сообщений: 99
Сказал(а) спасибо: 61
Поблагодарили 136 раз(а) в 25 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 0
Сказали "Не согласен!" 1 раз в 1 сообщении
Файловый архив: 5
Закачек: 0
Вес репутации: 105
Pasichniy имеет неукоснительную репутациюPasichniy имеет неукоснительную репутациюPasichniy имеет неукоснительную репутациюPasichniy имеет неукоснительную репутациюPasichniy имеет неукоснительную репутациюPasichniy имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Пчеловодство Канады

Цитата:
Сообщение от Pasichniy Посмотреть сообщение
Я не думаю, що все настільки погано. Проблем всюди хватає, он МishaK в своєму виступі розповідав, що Європа не хоче купувати канадський мед через пилок ГМО рослин. В інтернеті читав статтю, що, наприклад, в Новій Зеландії на територіях де росте манука через конкуренцію, не рідко крадуть вулики і навіть є факти потрав бджіл іншими бджолярами. Ось посилання на цю статтю-https://www.theguardian.com/world/2016/nov/04/manuka-honey-wars-new-zealand-crime-booming-industry-poisoning-beatings
Якщо я не помиляюсь, той же MishaK колись розповідав, що в Канаді були часи, коли мед приймали приблизно по 1 долару (не пам*ятаю за фунт чи за кг) і тим не меньш бджільництво жило. Просто багато дрібних пасічників відійшли з бізнесу, а крупні залишились. В мене немає ілюзій, щодо пасічництва в Україні, я розумію, що проблем у нас теж хватає і їх, навіть, більше. Просто, якщо нинішня ціна на мед в Україні протримається,ще кілька років, то з бізнесу відійде багато дрібних пасічників (50-100 сімей), а крупні за рахунок більшого обороту залишаться в галузі. До речі це характерно не тільки для бджільництва, це світова тендеція фермерства в світі, дрібні фермери залишають бізнес, крупні навпаки, укрупняються. На жаль, майбутнє за крупними агрохолдингами, а не за сімейним фермерством. Сьогодні сто сімей мало, щоб нормально жити у нас (якщо орієнтуватись на опт), а вже, умовно кажучи, завтра, з 300 сімей не проживеш, в майбутньому може дійти до того, що якщо в тебе 1000-1500 і більше сімей ти в бізнесі, меньше - вже не рентабельно. Якщо комусь цікаво, є і така думка з цього приводу - https://www.youtube.com/watch?v=RU39dh7F_OY
Що стосується бджільництва, то це, взагалі –то, добре що є промисловці з декількома тисячами сімей і більше, так як це профі-бджолярі та вправні менеджери і дуже часто, щоб досягти такого результату їм прийшлось багато працювати, часто навіть не в одному поколінні, плюс вони створюють робочі місця і платять податки, іншим пасічникам є на кого рівнятися.
Просто не всі пасічники, в силу різних причин, зможуть розбудувати бізнес до такого рівня і в майбутньому велика кількість пасік в 200-500 сімей може просто зникнути по причині нерентабельності, а це само зайнятість цілих родин. Але це суто моя думка, та й це вже трохи офтоп, так як тема про канадське бджільництво.
Pasichniy вне форума   Ответить с цитированием