Показать сообщение отдельно
Старый 03.05.2020, 21:07   #111
бігунець
Бывалый
 
Аватар для бігунець
 
Регистрация: 30.08.2014
Пчелостаж: 12
Пчелосемей: 65
Ульи: колода, корпусний
Адрес: Україна, Житомирська обл., с. Бігунь
Возраст: 49
Сообщений: 15,970
Сказал(а) спасибо: 11,652
Поблагодарили 20,586 раз(а) в 3,182 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 7
Сказали "Не согласен!" 38 раз(а) в 36 сообщениях
Файловый архив: 5
Закачек: 0
Вес репутации: 2975
бігунець имеет неукоснительную репутациюбігунець имеет неукоснительную репутациюбігунець имеет неукоснительную репутациюбігунець имеет неукоснительную репутациюбігунець имеет неукоснительную репутациюбігунець имеет неукоснительную репутациюбігунець имеет неукоснительную репутациюбігунець имеет неукоснительную репутациюбігунець имеет неукоснительную репутациюбігунець имеет неукоснительную репутациюбігунець имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Кто каких маток использует?

Сьогодні своїми руками задавив півтори тисячі під номером 467. Короче, гарний був номер, найцінніше, що було за ті гроші. А решта... решта були мої нерви і злість, що я сам і оплатив.

А тепер все по порядку.

Пасіка росте, місцеві бджоли злі, от і назріло бажання купити племінну матку, або матку ШО і виводити далі самому. Влітку 18 року зв"язався з паном Майстерчуком, попросив матку УСП штучного осіменіння. Була названа сума, яку відразу ж оплатив, і пан Майстерчук прислав мені матку під вказаним вище номером. Зроблено відводок на 5 рамок, матка успішно підсажена. Все, чекаю результат. А результат не радує. Відцвів сонях, відцвів верес. Ройки, котрі сиділи на 3-4 рамках, коли робився відводок, до зими наростилися до 7, меду піднесли, а моя УС все сидить на 5 рамках і без меду. Ну, думаю, може матка ще не розкочегарилася, хоч і застали бджоли півтора місяця активного взятку. Наступного року буде краще.

(весною 19 року відправив бджіл на аналіз на породність до нашого форумчанина. Відповів, що УСП присутня)

Весною сім"я почала розвиватится, вийшла з зими на 5-ти рамках, у травні було 8, чи то 9. Прогрес. Я не нарадуюся. Привив пару разів на розплоді маток. Десь у другій половині травня заходжу на точок, аж в повітрі в"ється рій. А на точку тільки нуки, відводки... Відразу кинувся до вулика з моєю УС. Не встиг схилитися біля прильотки, як виходить мій 467 у всій красі. Зазвичай мої помісні полісянки можуть роїтися при силі в 9-12 рамок, коли приспичить, а не дають, та щоб племінні бджоли!!! Короче, зібрав я відводок на 4 рамки, кинув туди матку і... робіть що хочете. Будете розвиватися - добре, а ні... До зими вони так і залишилися на 4-х рамках, хоч я навіть рамочку розплоду їм підставив, трошки розрослися, потім знову просіли. І розплід гарний, кучний, і розвитку нема. А осінню знову підставляв 12 кг меду.

( для порівняння: у травні місяці мені прийшла матка ШО карніки іншого оператора. Зробив відводок на 4 рамки. До липня місяця взяв дві рамки розплоду на інші відводки. Вивіз на сонях силою в 7 рамок і розплоду в 4. Принесли десь 15 кіло соняха і 20 кіло золотарника)

Ну і нарешті нинішній рік. У березні ревізія. Сила в 4, меду нема, розплід в піврамки. Підставив кіло 4 меду. Початок квітня. Сила в 3, розплід на 2-х рамках, меду нема. Дав 2 кіло. Кінець квітня. Сила в 3, розплід гарний на 2, мед знову підставляв. І ось сьогодні мої півтори тисячі закінчили існування, а їм на заміну прийде F1 від карніки.

п.с. до речі, по агресії ці бджоли не набагато відстали від злобливих місцевих.

п.п.с. Разом з цими з зими вийшло ще декілька слабачків рівних по силі. Зараз вони займають 6-7 рамок бджоли і 4-5 розплоду.
бігунець вне форума   Ответить с цитированием
11 пользователя(ей) сказали cпасибо:
aleksandrfeed (05.05.2020), seim (04.05.2020), tigor (07.05.2020), torris (03.05.2020), Vorobeyko (04.05.2020), Андрей Андреевич (04.05.2020), анна сергеева (06.05.2020), Волкотрубенко (04.05.2020), Лиза (04.05.2020), Ромен (03.05.2020), Шавлюк (04.05.2020)