Показать сообщение отдельно
Старый 09.02.2021, 17:12   #2023
Вова-сад
Бывалый
 
Регистрация: 16.01.2017
Пчелостаж: 3
Пчелосемей: 10
Ульи: Многокорпусные
Адрес: Украина, Волынская обл, г.Ковель
Возраст: 54
Сообщений: 839
Сказал(а) спасибо: 718
Поблагодарили 251 раз(а) в 77 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 3
Сказали "Не согласен!" 2 раз(а) в 1 сообщении
Файловый архив: 14
Закачек: 0
Вес репутации: 156
Вова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Пчеловодство по справочнику Стеля

Цитата:
Сообщение от Вадим Попов Посмотреть сообщение
В мене в минулому році жодна сім'я не пустила рою. Лише одна ввійшла в ройовий стан (майже 2 тижні дощів), іншим робив відводки на стару матку і через 3 тижні забирав матку і давав маточник. Сім'я, яка ввійшла в ройовий 15.05, потім рій був відібраний по Таранову (на ГВ ніхто нікого не з'єднував) принесла найбільше меду (при тому, що я останній раз заглядав в вулика 3.06, а потім дружина лиш підставляла магазини і вощину/суш).
Так рій приніс мед? Чи сім'я, що залишилась? А ще рахують мед на зимувалу сімю, це також правильно, у Вашому випадку це і рій, і сім'я, якій Ви залишили, мабуть, маточник.
Як там не було, логічне пояснення є: сімя була у Вас в роєвому, два тижні під час дощів, якби вона не була в роєвому, вона б всерівно нічого не принесла - дощі йшли, далі ви зробили дуже правильно - штучне роїння, Ви дали бджолам те що вони хотіли - відроїли їх, такий рій працює з великою енергією, рій получився, очевидно більший, так як забралась вся безробітна бджола, і та що готувалась на вторак. А сімя позбулась безробітної бджоли, мобілізувалась і також включилась в роботу.

Добавлено через 2 минуты
Цитата:
Сообщение от seim Посмотреть сообщение
Тут могут влиять генетические особенности семьи и матки. Если матка имеет высокую яйценоскость, пчелы предрасположены к большому приносу нектара то такая семья даже после выхода роя может принести прилично меда..
Так продуктивна матка і попала в рій, а в сімї вийшла молода.
Вова-сад вне форума   Ответить с цитированием