Показать сообщение отдельно
Старый 08.06.2017, 21:25   #1454
Xalo
Активный участник
 
Регистрация: 15.12.2016
Пчелостаж: 4
Пчелосемей: 10
Ульи: лежак, альпиец
Адрес: Украина, Полтавская обл., г. Лубны
Возраст: 49
Сообщений: 187
Сказал(а) спасибо: 161
Поблагодарили 14 раз(а) в 9 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 0
Сказали "Не согласен!" 0 раз(а) в 0 сообщениях
Файловый архив: 1
Закачек: 0
Вес репутации: 100
Xalo скоро станут замечать
По умолчанию Re: Пчеловождение в альпийском улье

Цитата:
Сообщение от Xalo Посмотреть сообщение
В минулий понеділок 22.05. почав переселяти з лежака свій перший альпієць. Сім"ю вибрав слабеньку. Хочу подивитись як будуть розвиватися в новому житлі. Переселяю за порадою Пчелхома. Повільно, але гуманно. Вирізав в даданівських рамках суш по розміру, вставивив в альпійські. Ниткою не закріпляв, так як вирізав впритик. Знизу альпійського корпусу пристреляв степлером ганеманівську решітку. Знайшов в сім"ї рамку з маткою. Матку накрив ковпачком. Поставив корпус на рамки дадана. В куску поліетиленової плівки ( розміром більшим за лежак) вирізав отвір під альпійський корпус. Натягнув плівку на корпус і примотав її скотчем до альпійця і лежака. Поставив в альпієць підготовлені рамочки, а зверху ще три корпуса пустих. Струсив рамку з маткою в тунель. Пусті корпуса прибрав і залишив їх в спокої.
Огляд робив через чотири дні в суботу. Основна масса бджіл працює в лежаку. Матка почала сіменить. Бджіл в альпійському корпусі було дуже мало. Я вже думав бракована ганеманка. Перевірив - все нормально. Меду в альпійці нема. Деяка суш була вже приліплена, а деяка не тронута. Хотів доставити ще один корпус, та дав їм час на більш детальне освоєння попереднього.
Потрібна порада! В слідуючий понеділок минає 21 день, як я почав переселення. Бджола на даданівських рамках вся повинна вийти і альпієць пора ставити на рідне днище. В цей понеділок робив огляд - матка освоїла тільки три рамки. Основна масса бджіл працює в лежаку. Лише на одній альпійській рамочці з"явився набризг меду. Як сім"я відреагує коли я заберу лежак? Скільки мені треба добавити альпійських корпусів? В корпуса краще поставити вощину чи суш, чи те і те? А може дать їм ще тиждень на розкачку?
Xalo вне форума   Ответить с цитированием