Показать сообщение отдельно
Старый 12.02.2017, 07:37   #273
верес
Бывалый
 
Аватар для верес
 
Регистрация: 15.03.2013
Пчелостаж: 5
Пчелосемей: 10
Ульи: БКМФ
Адрес: Україна, ВІнницька обл. г/к пш 49*05'; сд 28*17'. внм 244 м.
Возраст: 64
Сообщений: 8,416
Сказал(а) спасибо: 7,825
Поблагодарили 5,313 раз(а) в 1,357 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 344
Сказали "Не согласен!" 201 раз(а) в 150 сообщениях
Файловый архив: 52
Закачек: 0
Вес репутации: 1087
верес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Электроподогрев ульев (за и против)

matveevich я ж написав "...з годівниць де вчора був сироп воду майже неберуть..."
сам игор в моєму повідомленні я навів приклад використання підігріву під час зимівлі і зробив наголос ""...вистачає метаболічної води...", тож про те що відбувається підсушування в зимовий час приміміщень з набагато вищою температурою мені давно відомо.
Чому це так, мабуть неварто висвітлювати, при наймні Ви в курсі.
Але в більшості побутує думка що саме це відбувається лише при використанні ел/підігріву, і особливо при застосуванні відкритих нагрівачів. В мене якраз такі, але з низькою температурою., тому за своєї практики в мене пересушених гнізд нетраплялося.

Добавлено через 9 минут
і ще, на випередження, підігрів працює як стимулятор розвитку в моїх вуликах лише при встановленні теплої погоди з температурою вище 15*, це щоб не фантазували з початком підігріву ще з лютого, коли сніг лежить. Підігрів не примущує розпочинати червити матку, а лише допомагає бджолам в догляді
За розплодом чим вивільняє частину бджіл від зігрівання гнізда , тож матка може незначно збільшити засів.

Добавлено через 9 минут
п.с. і для зацікавлених, щоби побачити позитивний результат підігріву раджу притримувптися настанов Рибочкіна і Захарова, без ніяких відхилень, вони на цьому "зуби з'їли", і ще, дуже корисно почитати В. Коржа.
__________________

39 ОДШБр
верес вне форума   Ответить с цитированием
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Alexanдр (12.02.2017), matveevich (14.02.2017), vodolej (05.11.2017)