Показать сообщение отдельно
Старый 06.07.2011, 23:45   #17
mascot
Активный участник
 
Регистрация: 05.07.2011
Пчелостаж: 7
Пчелосемей: ____
Ульи: Рут
Адрес: Вінницька область
Возраст: 41
Сообщений: 186
Сказал(а) спасибо: 10
Поблагодарили 187 раз(а) в 47 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 0
Сказали "Не согласен!" 1 раз в 1 сообщении
Файловый архив: 0
Закачек: 0
Вес репутации: 183
mascot имеет неукоснительную репутациюmascot имеет неукоснительную репутациюmascot имеет неукоснительную репутациюmascot имеет неукоснительную репутациюmascot имеет неукоснительную репутациюmascot имеет неукоснительную репутациюmascot имеет неукоснительную репутациюmascot имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от glider Посмотреть сообщение
Голий. Рамка в магазині 4 грн. І я б додав в корпусах льотки круглі з прильотними дошками і загороджувачами.
У мене в самого знань поки не дуже ....

чи правильно я розумію ось це........ "льотки круглі з прильотними дошками і загороджувачами".......... ви маєте на увазі в кожному із 4 корпусів 1-го вулика зробити круглі дірки( льотки) ... прильотна дошка - це мабудь якась підставка під диркою і загороджувач - це планка яка буде закривати дирку при потребі.... ?

я правильно все зрозумів ... просто запас термінів у мене не дуже ?

Цитата:
Сообщение от Димас Посмотреть сообщение
Одну сім'ю, сильну, можна розділити в кінці весни на чотири, але тут є багато АЛЕ...насамперед Ваш досвід і інші фактори...тому просто математичною прогресїєю не вдасться порахувати, і не всі сім'ї бувають сильними...

Рій в моєму розімінні - це рій на дереві, такого явища треба уникати, а робити планово відводки.

В мене всі вулики з сосни, різниці глобальної не має, на мою думку, аби не з дуба З липи роблять гарні вулики!

Дякую за відповіді...
сьогодні заказали кругляк липи в лісництві..... будемо пиляти на доску 40мм ..... а далі щодо сушки побачимо..... поки що в столярці є висушеного в камерах матеріалу на 10 вуликів... будемо з цим працювати....

доречі взимку купували столярну доску в Житомері сосна 50 мм по 1650грн за куб.... з доставкою обійшлась по 1800 грн.... але це вища якість була і без сучків ... купував 9 кубів і вологіість після камери була 6% ...... цікаво чи існує якийсь ГОСТ де прописано якої вологості має бути доска для вулика..... просто в камерах сушать до 6-8% , не думаю що таке потрібно для вулика......

Дуже зацікавило ваше твердження , що в травні місяці 1 сильну сімю можна розділити аж на 4 сімї ..... а чи доцільно ділити бджіл в кінці літа наприклад ..... щоб наступного року після зими відразу більше було .....

... і як визначаєте чи сильна сімя у вулику чи слабка?

Цитата:
Сообщение от Anatoli Посмотреть сообщение
Всім доброго вечора.Дозвольте і мені своїх 5 копійок вставити.Шановний mascot,Василь правильно Вам каже,що для виготовлення вулика а тим більш багатокорпусного ,3 місяці сушки мало .Постоїть той вулик на сонці і будете Ви всі щілини затикати чим попало і перекоси між корпусами будуть,отож краще добре висушити.
зараз у мене трішки бракує часу, але я спробую вам дещо доказати згодом.... у вас є значення вологості яке має бути у дошці призначеній для виготовлення вулика .... завтра я знайду гост , який регламентує скільки часу потрібно сосні 50мм , щоб вона висохла до вологості біля 14-16% ....

спробую викласти сюди графік залежності сушки від температури і вологості повітря .... для сосни там влітку біля 3-х місяців достатньо....

але дякую за бажання допомогти......
mascot вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал cпасибо:
ДобровоЛ (23.05.2016)